Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak internetu (asus +tv TOYA)
Witam serdecznie. Mam taki problem ze po podpieciu internetu do asusa nic nie działa. Wybieram radio i nic szuka szuka i wraca do menue głownego to samo z pogoda nie mowiac o jakims przegladaniu stron.Czy trzeba najpierw cos ustawiac samemu.Kiedy w opcjach internetu wybieram IP AUTO nic sie nie zmienia a w MANUAL nie wiem o co chodzi. Internet jest 2mg z tv TOYA i jakis modem motoroli. Asus posiada update 1.21. A moze cos jest nie tak z asusem wszystko inne śmiga bez problemu.
Odpowiedz
Przez Asusa z internetu za wiele nie pokorzystasz. Jakies tam radia chyba dziaja i moze pogoda ale wg mnie to lipa jest a nie internet, chyba ze z softem pokombinujesz i youtube odpalisz.

Asusa masz podlaczonego do routera czy bezposrednio do tego modemu motoroli? Bo jak bezposrednio do modemu to moze nie masz u isp podanego mac adresu asusa i dlatego neta nie dostaje (nie wiem jak to dokladnie jest u Twojego ISP ale takie cos jest napewno na modemach motoroli w ICP)
Odpowiedz
Szcerze to ja sie nie bardzo znam czy to jest modem czy ruter kabel od toyi idzie do tego czegos a ztego kabelek internetowy do switcha a z tamtad do ps3 i laptopa i asusa .Z boku podany jest jakis numer MAC i numer S/N
Odpowiedz
Oki to moze powiedz tak, jezeli kompa masz wlaczonego i udostepniles dysk to czy widzisz to co udostepniles na kompie? Wydaje mi sie, ze to jest tylko modem i raczej routera w sobie nie ma dlatego tylko przyznaje jeden jedyny IP.
Odpowiedz
A zeby net byl na PS3 i lapropie to musiales jakos zglaszac to do ISP (telefonicznie/przez www) czy poprostu podlaczasz urzadzenie i net jest? Jesli ten drugi wariant to znaczy, ze nie ma filtrowania po mac'u i kazde urzadzenie dostanie dostep do neta czyli asus tez.

Druga sprawa czy musiales konsole albo kompa konfigurac jakos? Tzn wpisywac jakies adresy recznie? Mozesz to sprawdzic na kompie we wlasciwosciach polaczenia internetowego (TCP/IP) czy masz recznie wklepane czy na auto.

Moze tez byc opcja, ze Twoj ISP z jakiegos powodu blokuje adresy, z ktorymi asus chce sie laczyc. Przydaloby sie zeby ktos napisal jakie konkretnie mu radio dziala to mozna by wtedy potestowac. Ja u siebie odpalilem pogode i kilka stacji radiowych ale nic nie ruszylo, czemu tak sie dzieje nie mam pojecia.
Odpowiedz
nigdy nic nie musiałem recznie ustawiać przy podlanczaniu laptopa czy ps3 poprostu podłanczam i juz jest internet. do asusa podłonczyłem ten sam kabel internetowy co do ps3 no i na plejce nie ma problemu a asus z niczym sie nie łaczy
Odpowiedz
Hmm z tego co teraz napisales wynika, ze masz modem tylko i wylacznie przesylowy typu Neostrada DSL czyli wszystkim zajmuje sie twoj provider tak jak napisal kolega Bol3k. Z opisu wynika, iz prawdopodobnie twoj provider/dostawca ma wlaczona usluge filtrowania podlaczonego sprzetu po MAC-u czyli szans na podlaczenie ASUS-a nie masz bez telefonu do swojego providera. Byc moze gdzie indziej tkwi problem, lecz dla pewnosci pierwsze co to wykonaj telefon do providera i zapytaj sie czy mozesz podlaczyc sobie odtwarzacz do sieci i powiedz mu o problemie jaki wystepuje.
Odpowiedz
@djvolt chyba cos zamotales ;P

Skoro moze podlaczyc dowolne urzadzenie i neta przyznaje automatycznie to znaczy, ze isp daje neta na modem motoroli i nie interesuje go co jest dalej. Modem zapewne pelni tez funkcje routera i zajmuje sie przydzielaniem ipow itp.

@lechu78

Sprawdz tak jak wczesnej djvolt pisal czy po siedzi widzi asus dysk w kompie i czy mozesz puszczac filmy. Jesli tak to albo isp blokuje cos, albo masz np. "zamulone" lacze i asus nie moze ustanowic polaczenia z odpowiednimi serwerami.

Sprawdzales kazde dostepne radio i inne serwisy czy tylko wyrywkowo?

Jak masz jakies papiery od tego modemu to zobacz czy mozna sie na niego zalogowac w celu jakiejs konfiguracji?
Odpowiedz
Nic nigdzie nie jest napisane co to wlasciwie jest ta motorola czy to modem przepustowy typu switch czy modem z funkcja routera. Jezeli router to oznaczac bedzie bledna konfiguracje asusa/routera, jezeli to tylko modem to pozostaje dostawca internetu Smile

Tu jest tak namieszane w tej toyi ze juz sie nie da bardziej namieszac Big Grin
Odpowiedz
wlasnie dzwonilem do operatora powiedział ze moge podłaczyc ile chce urzadzen ale on patrząc tam u siebie powiedział ze widzi jakis problem gdyz znikal mu jakis numer i powiedział ze to musi poprawic a ja mam wszystko zresetowac , no i prosze DZIALA ale co on tam zrobił nie wiem mnie powiedział ze to moze byc wina mojego switcha. WIELKIE DZIEKI CHŁOPAKI I POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH POSIADACZY ASUSA
Odpowiedz
A to ciekawa sprawa co im tam sie dzialo, no ale najwazniejsze ze dziala Tongue
Odpowiedz
Taktyka Providera - Blokowac az do telefonu, ze cos jest nie tak Smile Wazne, ze dziala prawidlowo tak jak nalezy Smile
Odpowiedz
Hmm. A ja na razie pracuje na livebox i też player nie widzi internetu. Z kompem się łącze bez problemu i widzę to co udostępnione. Czy ktoś w prostych słowach powie mi co ustawić w liveboxie ? Co i jak ? Pozdrawiam
Acha. Łącze player - livebox jest po WiFi
Odpowiedz
Skoro kompa widzi i mozesz z niego odtwarzac to znaczy, ze wina lezy w konfiguracji liveboxa. Niestety nie mialem do czynienia z tym wynalazkiem ale moze jest gdzies jakas opcja, ktora odpowiada za przydzielanie netu do podlaczonych urzadzen sieciowych. Moze trzeba bedzie gdzies MAC'a asusa dodac albo cus. Musisz pokombinowac albo poczekac na kogos kto ma asusa + livebox i bedzie wiedzial co i gdzie poklikac Wink
Odpowiedz
Jeśli się nie mylę to w Livebox jest jakiś przycisk,
który należy wcisnąć aby dodał MAC urządzenia, które się w danej chwili z nim łączy.
Odpowiedz
Marco tu nie chodzi o to, ze player nie chce sie polaczyc z routerem (liveboxem) tylko z internetem Smile Hmm nie wiem czy livebox ma takie cos jak DMZ. Jezeli ma w zaawansowanej konfiguracji to ustaw tam IP swojego playera oraz wpisz go w routing statyczny tak zeby zawsze mial ten sam aders IP w twojej sieci Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości