Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Udostępnienie dysku usb podłaczonego do HDP-R1 komputerom
Witam,
właśnie przymierzam się do zakupu jakiegoś playerka, mam burzę mózgu jaki wybrać i waham się pomiędzy Xtreamerem, Patriot Box Office i właśnie Asusem. Asus jest ciekawy pod względem cenowym i ponoć dobrym wsparciem producenta, jakiego podobno brak dla Patriota. Natomiast Xtreamer jest dośc drogi.
I tu zwracam się z prośbą do Kolegów - użytkowników HDP-R1 o pomoc i oświecenie mnie w zakresie jego możliwości:
1) Posiadam dysk zewnętrzny usb Samsung Media Story 1.5 Tb, sformatowany w W7 jako 1 partycja NTFS, zasilany osobnym zasilaczem. Czy player obsłuży taki dysk, będzie go widział?
2) W domu mamy trzy komputery i nie zawsze wszyscy chcą oglądać filmy w pokoju gdzie jest TV lecz u siebie na komputerze. Czy podłączony wyżej wymieniony dysk do HDP-R1 będzie widoczny w sieci dla wszystkich komputerów? Oczywiście wszystkie są w tej samej grupie roboczej, systemy 2 x W7 i jeden XP+SP3.
3) Jeśli odpowiedź druga jest pozytywna to czy włączenie tej funkcji wymaga wielu zabiegów i czy nie znając linuxa będę w stanie sam to zrobić lub czy będę mógł liczyć tutaj na "łopatologiczną", polskojęzyczną instrukcję?
Wiem, że zazwyczaj większości Kolegów zależy na odwrotnej sytuacji, aby player widział zasoby komputerów. Ale na tym dysku mamy potężny zbiór filmów, naszych zdjęć, całych albumów ze zdjęciami, muzyki flac i mp3 a z kolei nie wszystkie komputery mamy z dużymi dyskami aby powielać te zbiory.
Bardzo dziękuje Wszystkim, którzy udzielą mi odpowiedzi, podzielą się swoim doświadczeniem i pomogą w wyborze playera (rozwiązania).
Pozdrawiam Wszystkich! Krzysztof
Odpowiedz
Odp:

1. Jak najbardziej powinien obsłużyć taki dysk. Nie mam takiego dysku, ale Asus obsługuje dyski na USB oraz eSATA sformatoane w FAT, NTFS oraz ext.

2. Póki co bezpośrednio nie ma możliwości udostępninia zasobów na dysku podłączonym do playera, obecnie można skorzystać z openssh (patrz dział modyfikacje) ale metoda ta nie umożliwia dostępu do materiałów na dysku playera "w czasie rzeczywistym" a jedynie sciągnięcie na dysk komputera, jednak mając na uwagę świtne wsparcie Asusa (o którym wspominałeś) i regularność pojawiania się softu, to w najbliższym czasie, być może pojawi się soft z obsługą tej funkcji lub ktoś zmajstruje jakiegoś moda (np. Samba).

3. Patrz pkt. 2

Ogólnie polecam Asusa: świetnie odtwarza materiały HD, obsługa BD iso, polskie znaki w napisach i wiele innych (patrz do change logów posczególnych wersji firmware'ów na stronie producenta)
Odpowiedz
Calipso232 mnie uprzedzil, wiec dodam tylko, ze rowniez polecam Asusa, i ze na Twoim miejscu rozejrzal bym sie za jakims routerem z USB i do niego dysk podpial.
Odpowiedz
Bol3k napisał(a):Calipso232 mnie uprzedzil, wiec dodam tylko, ze rowniez polecam Asusa, i ze na Twoim miejscu rozejrzal bym sie za jakims routerem z USB i do niego dysk podpial.

Dziękuje Panowie za informacje. Czytając Wasze (i innych Kolegów) posty na forum jestem pod wielkim wrażeniem Oplaya i Waszym, za chęć pomocy. Już dawno nie spotkałem się z takim podejściem do "nowych", ostatni raz jakieś kilkanaście lat temu na forum "Amigi" Wink. Szkoda, ze nie ma opcji udostępniania tego dysku, bo na to liczyłem. Sprzedawcy Xtreamera na Allegro udzielają mi odpowiedzi, że oczywiście ma taka funkcję, ale nie wiem czy można im zaufać. W sytuacji braku takiej funkcji bardziej odpowiada mi funkcjonalnie, wizualnie i cenowo oraz "wsparciowo" OPlay. Pytałem również o to sprzedawców playera Ferguson Ariva HDplayer 110. Na 5 odpowiedzi dwie negatywne, dwie pozytywne i jedna o braku wiedzy na ten temat. I bądź tu mądry.
Zaciekawiła mnie informacja o routerze z usb, nawet nie wiedziałem, ze takie są, muszę poszukać gdzieś.
Wielkie dzięki za pomoc! Pomyśle jeszcze w tym tygodniu i zapewne dołączę niedługo do Waszego grona zadowolonych z użytkowania Asusa!. Pozdrawiam!
Odpowiedz
hehe Smile koledzy mnie uprzedzili jak zwykle i chwala im za to Big Grin Wsparcie tu na forum dzieki nam wszystkim jest niezrownane, po to powstalo to forum Wink

Do rzeczy, asusik ma bardzo duzy potencjal jak wiadomo, jezeli w oryginalnym sofcie nie ma czegos takiego jak samba czy openssh to mozna sobie to doinstalowac jak wiele roznych ciekawych i przydatnych programow Wink Jak widac cale grono forumowiczow jest zniewalajaco zadowolonych z zakupu, jak wiadomo cena oraz wsparcie to priorytet! Pomoagamy sobie nawzajem tak jak przystalo tu na forum, ale decyzja nalezy do ciebie, tylko pamietaj, ze zawsze mozesz wrocic a Asusikiem Smile

Nic dodac, nic ujac. Czekamy na decyzje...
Odpowiedz
Czy w tym temacie już coś się zmieniło ? Chodzi mi o rozwiązanie "fabryczne" od producenta, a nie przeróbki.
Panasonic TX-P50X10Y   LG DVX-9700   Asus HDP-R1   Technics SA-GX100   Logitech Harmony 300
Odpowiedz
Czy jest już jakaś możliwość dostępu z PC do dysku podłączone go do O!Play HDP-R1 poprzez sieć ?
Odpowiedz
Jest możliwość dostępu do dysków podłączonych pod asusa. Mam zainstalowany soft od PlayON HD i uruchomioną na tym Sambę. Jeżeli mi się udało to zrobić to znaczy że to nic trudnego.
Z kompa przez sieć instaluje się z modułu Moservice Sambę, później w ustawieniach jest kilka parametrów do zmiany ( jest to szczegółowo opisane na tym forum). Z kompa widać później dyski podpięte pod asusa z pełną obsługą
Odpowiedz
A jaki transfer?
Odpowiedz
Na moservices amp 6 zarówno po ftp jak i sambie ok 6 MB/s. I jest to max jakie kiedykolwiek na asusie miałem. Oczywiście w tym czasie nie oglądamy żadnego filmu bo tego juz cpu nie wytrzyma Wink
Odpowiedz
dimo1 napisał(a):Jest możliwość dostępu do dysków podłączonych pod asusa. Mam zainstalowany soft od PlayON HD i uruchomioną na tym Sambę. Jeżeli mi się udało to zrobić to znaczy że to nic trudnego.
Z kompa przez sieć instaluje się z modułu Moservice Sambę, później w ustawieniach jest kilka parametrów do zmiany ( jest to szczegółowo opisane na tym forum). Z kompa widać później dyski podpięte pod asusa z pełną obsługą
Witam
A można prosić dokładne wskazówki jak to zrobić krok po kroku
Mam zainstalowny soft amp_r8_pohd
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości