Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blue-ray
Mam takowe pytanko:
Mam film zgrany z blue-raya bezpośrednio do folderów (cała struktura) - nie jest to obraz ISO, itp.
Jak mam zmusić odtwarzacz żeby wszedł mi w menu płyty?
Da się coś takiego zrobić?
Szukanie w Streamie (np. Matrix Rewolucje) pliku z filmem trochę czasu zajmuje - jest tam 350 plików m2ts i bez kompa nie wiem który ma 25gb a który 108 kb.
Sony KDL-37V5500 + O!Play HDP-R1 + Extigy + FPS 1600 + Korr + WD 1TB
Odpowiedz
Zrob jeden folder i tam wpakuj cala strukture Blue Ray. Ciezko powiedziec jak sie zachowa Asus. Blue Ray .iso powinien z menu obsluzyc Smile Nie mialem jeszcze w rekach takiego Blue Ray'a...
Odpowiedz
To moze byc wina niedopracowanego jeszcze softu. Przy BR nie wazne czy luzne pliki czy iso odpala sie odrazu film. Przy plytach DVD jest tak jak w normalnym odttwarzacu czyli menu itp. najpierw. Ale przy BR (tak jak przy DVD) masz mozliwosc zmiany audio/napisow z pilota wiec jedyna rzecza do jakiej nie ma latwego dostepu to ewentualne dodatki.
Odpowiedz
Szkoda. Może później jakoś to chlopaki i może też dziewczyny z Asusa to poprawią. Będę miał chwilę czasu to zrobię z tych folderów obraz i zobaczę co się wtedy stanie.
Odpowiedz
to w końcu asus ma mozlwiosc wyswietlania menu oryginalnego z BD ISO itp. czy nie ma?
wszedzie pisza ze ma, jakis to soft wprowadzil, jak nie ma to niczym sie nie rozni od innych
Odpowiedz
Poczekaj az toje zorbi .iso i sprawdzi. Ciezko miec w rekach plyte blue ray badz nawet folder z tymi plikami, to zajmuje ponad 30GB...
Odpowiedz
myslalem ze to juz wiadomo, w koncu to nie jest sprzet, ktory wczoraj wyszedl

trzeba bylo napisac ze nie masz w ogole stycznosci z BD, a nie ze ciezko miec 30GB BD, dla niektórych BD to norma, jak widac dla innych to jakies cuda...

zeby cos przetestowac to trzeba miec leprzez zrodla niz zrodlo na poziomie divxa czy mkv i na tym opierac swoja wiedze o danym sprzecie, nie wszyscy zatrzymali sie na divxie wiec bez przesady...
Odpowiedz
Sluchaj, nie opieram sie na tym, co ja moge miec tylko na tym, co inni ogladaja, a sa to .mkv i inne skompresowane formaty. Ty masz wieksze wymagania, doceniam to, ale popytaj sie na forum, kto zechce korzystac z Blue Ray i czy ma do tego odpowiedni sprzet... Testy sa przeprowadzane prawidlowo, spojrz na temat o plikach porownawczych... Plyt Blue Ray nie ma z oczywistego wzgledu - brak popularnosci... Lecz dzieki tobie oraz DAMIANO fakt ten moze sie zmienic i pokazac co moze ten player. Forum jest dla forumowiczow i po to, aby wymieniac sie swoimi doswiadczeniami na temat playera, a nie pokazywac co ma sie za sprzet i co potrafi... ehh Wink Teraz pochwal sie na jakim sprzecie chcesz ogladac plyty (zrzuty, .iso) Blue Ray Big Grin oczywiscie w innym temacie Wink
Odpowiedz
Toje chyba wiem o co Ci chodzi, bo temat się chyba trochę rozjechał z właściwym pytaniem. Zakładam, że masz soft 1.21 lub wyższy. Napiszę Ci jak u mnie wygląda z katalogami DVD, bo do BD nie mam dostępu. Otóż długo się męczyłem z odpaleniem katalogu DVD (nigdzie nie ma na ten temat informacji) i metodą prób i błedów doszedłem do tego, że należy wejść do katalogu DVD (BD) aż do katalogu z plikami wideo (prawdopodobnie Asus rozpoznaje wtedy strukturę katalogową DVD) a następnie wychodzimy do katalogu w którym mamy nasz katalog DVD, wybieramy kursorami katalog DVD (ale w niego nie wchodzimy) a następnie naciskamy strzałka w prawo i OK. Powinno pojawić się menu w, którym powinna być opcja "Play folder". Ze zrozumiałych względów nie wiem czy to się uda w stosunku do BD jak i to czy mamy dostęp do menu BD. Jeżeli ktoś zna prostszą metodę odpalenia struktury katalogowej DVD/BD proszę o informację.
Odpowiedz
U mnie sprawa z DVD wyglada tak:

przy plikach .iso czasem odpala menu, czasem nie - nie wiem czemu ale mam pewne podejrzenia (zle zrobiony .iso) bede mial chwile czasu to sprawdze.

Przy luznych plikach gdy w folderze z nazwa filmu sa odrazu voby trzeba odpalac z pliku VIDEO_TS.IFO i wtedy jest menu. Gdy w folderze z nazwa filmu jest podfolder VIDEO_TS i w nim reszta plikow to rozpoznaje, to jako plyte DVD i pojawia sie opcja "Browse folder" i po jej wybraniu (i ewentualnych reklamach/ostrzezeniach) pojawia sie menu.

Przy BR w luznych plikach m2ts tez pojawia sie "Browse folder" ale odpala odrazu film, bez menu. Przegldalem zawartosc katalogow w poszukiwaniu takiego pliku jak VIDEO_TS.IFO przy plytach DVD, niestety nie znalazlem. Jest folder z plikami video, moge wlaczyc tlo menu, ostrzezenia/reklamy/dodatki ale samego menu juz niestety nie :\ Nie wiem czy tak jest zawsze bo sprawdzalem tylko na 1 filmie.

=========EDIT=====================

Ten moj film to jednak nie jest kopia 1:1 wiec moze to jest problemem braku menu.

Czekamy na info od toje Wink
Odpowiedz
Przepraszam kolegów ale z powodu pracy po pracy nie byłem wczoraj w stanie zrobić tego obrazu i sprawdzić działania (nie działania) menu. Calipso: niestety mam "tylko" soft 1.18 - obawiam się wgrywać 1.21 bo prawie na tym uwaliłem odtwarzacz. Zostanę przy 18 bo ona mi w zupełności wystarcza. Co do DVD - to sprawdzałem na obrazie iso bo taki już mam i wszystko działa - wybieranie napisów, dźwięku, rozdziałów. Pozostaje tylko sprawdzenie BD ISO. Co do małej wojny na argumenty przeciw i za mkv i bd to moim skromnym zdaniem tylko wytrawny videofil na sprzęcie lepszym niż średniej klasy zauważy znaczącą różnicę pomiędzy filmem w mkv a bd. Wiadomo, że dostępność (rozumiem przez to czas ściągania Smile ) filmu w bd a mkv jest znaczaca. 40-45 gb a 8-12 gb chyba robi różnicę. Dzisiaj zrobię ten obraz i dam 100% odpowiedź nt. menu w BD.ISO.
Ps. Aha, cieszę się, że się forum rozkręca - trzeba wciągnąć jeszcze trochę ludzi i będzie już zdrowa, szeroka dyskusja na argumenty - pokażmy politykierom jak to się robi. Big Grin
Odpowiedz
Rozumiem Twoje obawy ale chyba jednak bedziesz musial powalczyc z wgraniem nowego softu. Wg. info ze strony ausa wsparcie dla BR ISO pojawilo sie dopiero w sofcie 1.21.

Kod:
Version 1.21P
Description    O!Play HDP-R1 firmware update (For PAL TV system user)
(...)
New functions:
1. Add BD iso navigation and subtitle identification
2. Add BD/DVD direct play by folder
(...)

Ale wiesz juz jak postawic padniety player wiec mysle, ze nawet jakby znowu asus zbojkotowal nowy soft to dasz rade go odratowac Wink
Odpowiedz
Zacisnę zęby i spróbuję wgrać 1.21. Może pójdzie. A ty jak wgrywałeś? Podłączałeś pod włączony player czy szukałeś przez setup'a i wybierałeś plik img?
Odpowiedz
Hmm... Chyba bylo tak, ze do wlaczonego asusa podlaczylem pena (im szybszy tym lepszy) zawierajacego tylko soft, potem setup, menu upgrade i on sie wylacza, pojawia sie niebieski ekran z latajacymi paskami i 2-3 minutach bylo po wszystkim. Uruchomil sie ladnie sam ponownie, odczekalem jeszcze kilka minut dla pewnosci, sprawdzilem w menu czy wersja softu jest ok i gotowe.

Kilka osob mialo podobny problem z softem 1.21P wiec mozesz rozwazyc zapodanie odrazu 1.24P bo na niego chyba jeszcze nikt nie narzekal Wink

Powodzenia Huh
Odpowiedz
Ok. Dam znać co i jak.
Odpowiedz
W razie czego to tutaj jest lopataologicznie wyjasnione Big Grin

viewtopic.php?f=20&t=118&p=784#p784
Odpowiedz
Obsługa BD ISO pojawiła się w już w sofcie 1.17, jednak była to obsługa bardzo prymitywna. W sofcie 1.21 pojawiła się obsługa struktury katalogowej BD/DVD a także bardziej rozbudowana nawigacja i obsługa napisów w BD.
Odpowiedz
djvolt napisał(a):W razie czego to tutaj jest lopataologicznie wyjasnione Big Grin

http://multimediahd.pl/viewtopic.php?f= ... p=784#p784

Czytałem. Thx.
Odpowiedz
No to zmęczyłem się trochę i takie moje małe obeznanie:
- wpierw instalacja firmware'u 1.24P - poszło idealnie;
- w trakcie powyższego tworzenie obrazu ISO z folderów blue-raya w moim przypadku "Matrix";
- po odczekaniu dłuuuuższej chwili mam obraz ISO. Po drodze sprawdziłem odtwarzanie z folderów- rzeczywiście chcąc wejść wewnątrz folderu z filmem blue-ray player "pyta się" czy "play folder" czy "browse folder". Wybieram play i niestety idzie cały film. Wybieranie języka i dźwięku poprawione w stosunku do 1.18 (na nim miałem krzaczki i musiałem zgadywać gdzie jest polish);
- sprawdzam ISO - najeżdżam na obraz i preview działa, daję OK i idzie znowu niestety film. Dostępu do dodatków "niet";
- trochę lipa. Ale przynajmniej nie muszę przeczesywać kilkuset plików - jedyny plus;
- aha. Na 1.24 radio internetowe restartuje mi playera. Też trochę szkoda.
PS:
Doczytałem w innym wątku, że może brakować w strukturze folderów blue-raya jakiś plików i przez to może nie działać menu. Nie wiem co "dotworzyć" więc moja wersja nie jest ostateczna. Może ktoś ma idealny obraz prosto z BD i będzie mu menu działać. Ja zaraz poszukam jakiegoś filmu w takim idealnym iso.
Odpowiedz
Jeśli dobrze pamiętam, to dostęp do dodatków w BD wymagał zawsze jakieś 1-2GB zwykle na zewnętrznej pamięci (chyba że player ma takową pamięc wbudowaną a Asus tyle nie ma). Jeżeli chodzi o restart to u mnie na sofcie 1.21 winny był mac filter na routerze (mimo, że miałem mac Asusa na liście). Po wyłączeniu przestał mi się router restartować, ale za to mam inny problem z radiem, ale to już inna bajka.
Odpowiedz
Po kilku próbach radio zaczęło powoli działać. Więc na chwilę obecną wszystko OK.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości