Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sposób na padniętego Asusa po wgraniu Firmware
ImixVega napisał(a):Witam.
Udało mi się.
Męczyłem się z tym kilka godzin. Masa forum przeczytanych i nic konkretnego.
Może napisze co ja zrobiłem, może komuś się przyda.

Wgranie softu z 1.07P na 1.21P przez ustawienia w asusie skończyło się tym że wciskając OK wyłączył się asus i nie wstał. Reset nie pomagał, jedynie odłączenie zasilania. Po tej czynności wyświetlał się tylko napis ASUS. Dodam że firmware był na dysku twardym podłączonym przez usb z wieloma innymi plikami (co może mieć znaczenie - ilość danych, oraz co to jest tzn Dystk Twardy a nie Pen i format NTSF a nie FAT32).

Radze uzbroić się w Zwykłego PENA, najlepiej z jakąs diodą która będzie informowała o tym czy jest zasilanie usb i transmisja danych, bo Asus poza swoja własna dioda nie ma żadnej inforamcji czy cos robi czy nie.

Pena sformatować FAT32, nie NTSF czy FAT.

sciągnąc ze strony asusa wersje Firmware .. najlepiej wszystkie jakie sa dostepne 1.xxP
lepiej mieć kopie zapasowe.

wrzucamy plik install.img na pustego sformatowanego PENA. Teraz pytanie jakiego install.img.
Ja wrzuciłem najpierw 1.21P

Wrzuciłem pena do odpalonego juz asusa. Zapaliła się po chwili dioda na Penie (informacja że jest zasilanie pena) po chwili odpaliło się "Start Instalation...(rev:282843)" versja rev zalezna jest od wersji firmware. Pasek postępu poszedł do końca i stanął w miejscu.
Dioda nie mruga, tzn ze nie ma komunikacji, a czy sa procesy w asusie tego nie wiesz (mozesz sie domyslać). Poczekałem z ok 30 min i wcisnąłem reset. 0 reakcji. Wtyczka zasilania (zadne urządzenie nie bedzie działąć bez zasilania). Ponowne uruchomienie -> Napis ASUS.

Następnie wyłaczyłem ASUSa, wgrałem na pena img z wersji 1.18P i wsadziłem do Asusa. modlac się zeby cos sie ruszyło. Po odpaleniu asusa, dioda pena się nie świeci. Trzeba poczekać ok 15 - 20 sekund i nie wpadać w panikę jak ja . Dioda na Penie się zapala, tzn że Startuje USB.

znowu zaczyna się "Start Instalation...(rev:......)" pasek postępu staje w połowie, znowu zwiech. teraz nie czekałem ok 30 min, tylko parę minut, bo juz mniej wiecej wiem jak to sie zachowuje.

Kolejny reset i wyjecie wtyczki i wyjęcie PENA

Włączenie asusa, włożenie po 20 sek PENA i czekanie...
znowu "Start Instalation...(rev:....)" i pasek poszedł do samego konca i zaczeło sie prawdziwe instalowanie z napisem (nie wyłączania zasilania itd)

Sukces, soft wgrany do 1.18P

następnie to samo do 1.21P

Nie wiem co by było gdyby zwiech nastapił podczas instalowaniu img do fleszu asusa, wtedy kiedy jest napis o niewyłączaniu asusa (prawdopodobnie byłby uwalony juz na dobre, ale to takie moje domysły)

Jezeli jest zwiech przy "Start Instalation..."co u mnie się czesto zdarzało to reset i wtyczka zasilania. Jezeli był z byt duzy przeskok w firmware to wgrac soft pomiedzy, a jezeli nie to do upadełgo.

Uzbroić się w PENY, najlepiej mały do 1GB i szybki bo te z USB1.1 to dajecie asusowi wiecej czasu i okazji żeby się zwiesił przy kopiowaniu img do siebie. Bo najpierw On kopiuje img do swojej pamięci a potem zaczyna sie proces instalacyjny (tak wywnioskowałem podczas instalaci i patrzenia sie na diode pena).

I wiara że się uda.

może komuś sie przyda...

Powodzenia.

Oficjalny sposób serwisowania ASUS HDP-R1/R3:

* Podłączamy Pendrive'a lub dysk USB do playera z oprogramowaniem, które chcemy zainstalować
* Wciskamy przycisk reset pomiędzy złączem eSATA a USB
* Trzymamy przycisk reset nie krócej niż 5s
* Następnie trzymając przycisk reset odłączamy zasilanie playera na nie krócej niż 5s
* Trzymając nadal przycisk reset włączamy zasilanie
* Zwalniamy przycisk reset po nie krócej niż 5s
* W tym momencie player uruchomi tryb przywracania systemu.
* Gdy player zakończy instalację firmware NALEŻY POCZEKAĆ, AŻ POWRÓCI DO MENU GŁÓWNEGO!

Tym sposobem możemy wgrywać poprzednie wersje firmware i ratować playera po nieudanym wgrywaniu firmware.

Jest to oficjalna procedura serwisantów służąca do naprawy oprogramowania playera.

oraz

* Wkładamy Pendrive'a z nowym oprogramowaniem
* Wchodzimy do Menu Setup -> System wybieramy reinstall
* Wciskamy ok, jeżeli wyświetli nam się komunikat: "This image is not for this board" dajemy CANCEL
* Ponownie wybieramy Reinstall i w tym momencie pojawi nam się komunikat jaka wersja jest w Playerze a jaka na Pendrive'u, wciskamy OK, system się zrestartuje i pojawi się okno flashowania playera
* Po zakończonym flashowaniu czekamhy aż player powróci do Menu Głównego
Odpowiedz
U mnie to samo wgralem soft od HD2 i nawet ogladalem filmy.Dopiero po kliknieciu na przywracanie ustawien domyslnych w menu lipa, napis ASUS i nic wiecej.

A teraz uwaga aby pokazal sie napis cos w stylu awaryjne wgrywanie nastapi za 5 sekund(tylko po angielskuSmile. Wkladamy penola z softem,wciskamy przycisk reset i nie puszczajac go podlanczamy zasilanie.

Pojawia sie napis o awaryjnym wgrywaniu,potem zielone kreski itd

Odzyskalem tak ASUSA 2 razy i w koncu mam soft od HD2
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości