Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DTS
Witam bardzo serdecznie posiadaczy asusa. Jestem posiadaczem tej maszynki od kilku dni i jestem z niej jak narazie bardzo zadowolony z jednym wyjatkiem. Asus podlączony jest do kina domowego sony kablem optycznym a do tv kabem hdmi. Dzwiek jst zarowno w tv jak i w kinie domowym.Moje pytanie dotyczy DTSu gdyz odtwazajac plik mkv niby z DTSm jego jakosc jest mizerna w porownaniu z DTSm puszczonym z płyty bluray optykiem z PS3. Wyswietlacz kina domowego pokazuje DTS przy ps3 a przy asusie zawsze Dolby Pro Logic niezaleznie czy to plik mkv czy divx. Gdzie jest problem czy odtwarzajac mkv i wciskajac DISPLEY na pilocie asusa mamy dane o jakosci dzweku ,jesli mamy tam ikone DTSu oznacza to ze jest to czysty idealny DTS ??? Czy w plikach mkv jest on jakis gorszy?
Z gory dziekuje i pozdrawiam
Odpowiedz
Witaj Smile

Hmm dziwna sprawa i podejrzana Smile DTS w plikach mkv jest taki sam jak na plytach dvd a nawet i lepszy jezeli jest to DTS-ES czy DTS-MA Smile wracajac do problemu, ktory podales dziwna rzecza jest fakt, iz nadal mozesz wlaczyc dolby pro logic. Powiedz jak masz ustawiony dzwiek i po czym leci ten dzwiek? Po optyku czy po HDMI razem z video?
Odpowiedz
Tak jak pisalem dzwiek idzie do kina domowego po optyku a przez hdmi do tel razem z obrazem .Dzwiek jest zarowno w kinie dom jak i w tv. TV musze wyciszyc. W asusie wyjscie audio jest ustawione na hdmi LPCM pozostale 2 hdmi nie przynosza zmian .
Odpowiedz
Ok a ustaw na HDMI RAW badz po optyku na RAW ewentualnie na optyczne LPCM? LPCM robi takze downmix z wyzszej jakosci dzwieku typu DTS-HD MA itp.

U mnie wszystko ok... lecz spotkalem sie z DTS-em ktorego nie wykryl wogole, a od czego to zalezy to nie wiem... A jak ci wykrywa Dolby Digital?
Odpowiedz
Mowisz o wyboze jednej z 5 mozliwosci w ustawieniach audio tak? Nie daja one zadnego rezultatu.Ale co ciekawe wlasnie wziolem zastapilem asusa jako nadajnik ps3ką identyczne polaczenie ale zeby uslyszec dzwiek z ps3 po optyku musze w kinie domowym wybrac jako zrudło Tv i jest DTS a przy asusie musze wybrac LINE I dtsU JUZ BRAK HEHE O CO TU CHODZI TO JA NIE WIEM
Odpowiedz
No tak, cos masz skpane z kablami Big Grin Jezeli dajesz TV i leci dzwiek z ps3 to pod jakie gniazdo masz podlaczona konsole? Najlepiej jakbys wrzucil jakiegos screena z podlaczonymi kablami albo jakis schemat oraz ustawienia Asusa Smile U mnie z Asusa leci po HDMI do Ampli, Ampli oddziea sciezke i puszcza na kolumny, a obraz podaje na TV i wszystko z automatu pod kontrola Viera Link HDAVI Smile Wszystko bez problemu... Problem u Ciebie jest gdzies indziej...
Odpowiedz
DZIALA miales racje sprawdziłem kable ,kino domowe na TV a asusa na SPDIFRAW I WRESCIE JEST NA WYSWIETLACZU dts wielkie dzieki pozdrawiam
Odpowiedz
Wink Nie ma za co Big Grin Im wiecej ustawien tym wiecej zabawy Smile
Odpowiedz
na filmach MKV z sieci nie uświadczymy tam DTS-HD czy DD TrueHD, tam jest zawsze zwykły DTS 5.1, 6.1.
Odpowiedz
Eee... No jak to nie? DTS-ES posiada Gladiator 2000 z Russelem Crowlem, a DTS-HD posiada Star Wars - Wojna Klonow Smile
Odpowiedz
DTS ES to zwykly DTS z dodatkowym kanałem czyli 6.1, nic szczególnego w porowaniu do DTS-HD.

#2 English (DTS-HD 5.1 @ 1536 Kbps, 48 kHz) tak niski bitrate w DTS-HD oj podejrzane to info.
Odpowiedz
Aj tam, DTS-ES Gladiator posiada, bo mam takowego na plycie, a takze istnieja pliki .mkv z DTS-HD i True HD Smile
Odpowiedz
DTS ES jak najbardziej moze posiadac (zwykly DTS 6.1) co do DTS-HD w mkv to zwykle fake'i od ruskich Wink
Odpowiedz
Dziękujmy Najwyższemu za ruskich - ostatnio 110 gb ściągnąłem od nich w ciągu kilkudziesięciu godzin. Prędkość stała w postaci maximum mojego łącza - bajka. Oni to mają skubani neta. Smile Jeszcze pytanko - czy jeżeli w filmie mamy DTS-HD to Asus pokazuje jakąś ładną ikonkę (jak to jest przy DD czy "zwykłym" DTS) czy mogę to sprawdzić tylko przez np. MediaInfo?
Sony KDL-37V5500 + O!Play HDP-R1 + Extigy + FPS 1600 + Korr + WD 1TB
Odpowiedz
Nie trzeba szukac az tak daleko, w PL tez mozna znalesc duza ilosc ciekawych pozycji i z max predkosciami, bo to glownie leci z boxow OVH/LW itp. Wink A dobre jest to, ze nasi czesto robia customy i dodaja audio/napisy PL.

Z takich "rodzynkow" to dla przykladu: Saving.Private.Ryan.1998.1080p.BluRay.CUSTOM.MPEG-4.AVC.DTS-HD-**** gdyby tylko nie ta waga... Tongue

Odnosnie ikonek to przy tym niedzialajacym TrueHD chyba nie wyswietla sie zadna ikonka.
Odpowiedz
Nie mówię, że od nas nie ma dobrego downloadu. Jest. Ale moja "kolekcja" to w 95% ściągana jest dzięki kolegom/koleżankom z zagranicy.
Sony KDL-37V5500 + O!Play HDP-R1 + Extigy + FPS 1600 + Korr + WD 1TB
Odpowiedz
Hey, mam muzę w DTS Jean Michel Jarre - Oxygene, jest to obraz płyty "nrg" ale niestety ASUS u mnie nie widzi tego obrazu. Miał ktoś podobną sytuację ?
Panasonic 42G10E + Onkyo TX-SR 607 + Jamo S608 HCS3 5.1 + ASUS O!Play + VU+DUO - 500GB
Odpowiedz
Asus nie widzi pliku obrazu nero .nrg. Powinien jednak zobaczyc obraz .iso Smile
Odpowiedz
djvolt napisał(a):Asus nie widzi pliku obrazu nero .nrg. Powinien jednak zobaczyc obraz .iso Smile

Chciałem przerobić nrg na iso za pomocą UltraISO ale niestety program nie pozwala na taką operację...

Program nrg2iso przerobił obraz ale niestety ASUS nie widzi tego obrazu.
Panasonic 42G10E + Onkyo TX-SR 607 + Jamo S608 HCS3 5.1 + ASUS O!Play + VU+DUO - 500GB
Odpowiedz
Podstawowe pytanie: co to jest za muza w DTS? To jest obraz DVD czy może jakiś "gęsty" obraz płyty z samą muzyką?
Odpowiedz
Obraz płyty z samą muzyką.
Odpowiedz
W takim razie Asus nie obsłuży tego obrazu nawet jako iso. Asus nie obsługuje obrazów płyt z "gęstym" zapisem Audio.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości