Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Homeplug i odtwarzanie filmów
Witam,

Zamierzam podłączyć ASUSa do sieci za pomocą zestawu Homeplug TP-LINK TL-PA101 do 85Mb/s (sieć po kablu elektrycznym) bo nie mam możliwości "rzucić" kabla UTP. Urządzenia synchronizują się na poziomie 55mbit - czy ta prędkość wystarczy do płynnego oglądania?
Odpowiedz
Predkosc 55Mbps to ok. 6,875 MB/s, do tego dochodzi jeszcze bufor w Asusie, a jemu potrzeba z 1Mbps wiec predkosc na poziomie 54Mbps ( 6,75MB/s ) pozwoli ci ogladac filmy jedynie z przepustowoscia mniejsza niz podana czyli filmy na poziomie 7000kbps powinny smigac bez zajakniecia Smile

Jak sprawdzisz i potestujesz to daj znac...

P.S: Ile dales za tego Home Plug TP-Link i gdzie?
Odpowiedz
Jak napisałem, testować będę wieczorem jak żona pozwoli ;]

Co do tych homeplug to polecam:
http://www.dipol.com.pl/tp-link--producer,search

lub tą firmę:
http://www.interprojekt.pl/koszykMagazy ... x?f=tplink

Obydwie są dystrybutorami i importerami TP-LINK. Ostatnio Linksysa powymieniałem na TP-LINK i jestem bardzo zadowolony. linksys = linkzwis
Odpowiedz
Eee tam, przesadzasz Smile Ja mam Linksysa WRT54GL i smiga az milo ( Tomato Smile )

Dosyc ciekawa oferta z tym home plug lecz jeszcze nieco za droga ehh... Ale za to wygoda, lecz byly spekulacje, aby wszystko poprawnie dzialalo urzadzenia musza byc na jednej linii ( I fazie ), inaczej wystapia zaklocenia uniemozliwiajace poprawna prace. Jednym slowem jeszcze pol roku i powinno potaniec, teraz to wydatek rzedu 220PLN, sam sie przymierzam do Asusa kupic cos takiego i miec swiety spokoj, ewentualnie potem switch do tego i wszystko pieknie by bylo Smile

Patrzac tak na specyfikacje, mysle, ze warto dolozyc te paredziesiat zlotych i wziac jednak dla swietego spokoju te 200Mbps niz 85Mbps.
Odpowiedz
Ale jak masz dom składający się z kilku pięter to o wifi można zapomnieć!
Wtedy tylko Homeplug - przetestowane!
Oczywiście osiągnięcie odpowiednich parametrów transmisji jest uzależnione od jakości instalacji elektrycznej. Ja mam aluminium i jest kicha ;-(.

Co do linksysa to GLek miałem kilka część działa na DD-WRT i na pomidorku ale i tak połowa poszła do kosza! Po za tym koszt anten 7dbi jest zabójczy!

TP-LINK ma prawie wszystko co potrzebuje - a cena wynosi 1/3 ceny linksysa!
Odpowiedz
Niestety, homeplug o przepływności max 85mbit nie daje rady ;-(
Płynnie odtwarzają się filmy divx i mkv 720. Materiał 1080 tnie się niemiłosiernie.
Asus pokazuje transfer między 4000 a 7000

W poniedziałek zakupie 2 szt. modelu 200mbit ale wcześniej stestuje jak działa po wpięciu do switcha 1gbit. Może problem jest gdzieś indziej? QOS jest włączony/wyłączony - testowałem - nie ma wpływu - zresztą jest ustawiony tylko na WAN!
Odpowiedz
Nie oplaca sie korzystac z filmu mkv w jakosci full hd jezeli ma ponizej 5000kbps. HD maja ponizej tej wartosci, dlatego z bolem da sie je ogladac Smile

Jezeli masz switch 1Gbps to bedzie to dobre rozwiazanie aczkolwiek Asus posiada tylko port 100Mbps lecz urzadzenia home plug beda znacznie lepiej buforowac dany rodzaj nosnika Smile

Raczej ustawienia nie powinny przeszkadzac w jakosc polaczenia, a zwlaszcza Qos ustawiony na port WAN.

Powiedz mi jeszcze z czego ciagniesz po sieci te filmy? Jaki sprzet?
Odpowiedz
Podłącze ASUSa na testy do switcha - bo jak już wcześniej pisałem nie mam jak pociągnąć skrętki do telewizora ;-( [jak będę robił remont to dopiero wtedy].

Pliki znajdują się na workstacji, dyski wszystkie 7200, karta 1gbit, quad na pokładzie wszystko pod kontrolą W7 prof 64 + NOD SS.

UPDATE:
Po zaktualizowaniu softu z 1.18 do 1.21 - wzrósł mi transfer do 10500 i nie tnie !
no jeden film się tnie - testuje dalej !
Odpowiedz
Eh zasada jest tutaj na forum, ze jak kazdy sie rejestruje to juz ma najnowszy soft Smile a tutaj popatrz, taka wpadka Dodgy Nigdy bym sie nie spodziewal, ze nie zaktualizowales softu Big Grin

Teraz do rzeczy. Transfer masz juz na poziomie takim, ze mozesz smialo filmy Full HD ogladac jednakze nie takie, co maja wiekszy bitrate niz 8000kbps Smile

Czyli mam rozumiec, ze wszystko w sieci masz na switchu 1Gbps? Swietna sprawa, a ta workstacja to komputer mam rozumiec czy domowy serwer, ktory non stop chodzi?

Jakie osiagi masz max przy przerzucaniu plikow po sieci?
Odpowiedz
Witam,
zapuściłem dziś przez LAN film z poniższymi parametrami i film nie był płynny (szarpanie).
Jest jakąś możliwość sprawdzenia do jakiego bitrate mogę bezpiecznie oglądać filmy przez LAN. Bezpośrednio HDD podpięty do ASUSA dał radę. ASUS i komp podpiety do routera DIR-300.

Format : Matroska
File size : 11.5 GiB
Duration : 1h 56mn
Overall bit rate : 14.2 Mbps
Video
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 5 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 56mn