Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trzeszczenie , pływanie , przytłumianie dźwięku
Witam
Mam problem z jakością dźwięku . Nie za każdym razem ale bardzo często włączając film słyszę trzeszczenie a włączając MP# dźwięk jest przytłumiony i "pływa" .
Jest to wrodzona wada?
Czy może ktoś z Was też zauważył takie objawy ?
Czy mój O Play ma uszkodzoną sekcję AUDIO albo to sprawa kodeków ?

Proszę o pomoc

P.S.
Słychać to w telewizorze przez HDMI oraz przez złącze chin-cz STEREO na wzmacniaczu .
Odpowiedz
Ja sie z takim czyms nie spotkalem. Sprawdz czy dzieje sie to w plikach tego samego typu czy na roznych, moze w tych filmach, w ktorych sypie sie dzwiek byly jakies dziwne kodeki uzywane.

Mozesz tez zapodac, w zaleznosci od rozmiaru, caly plik albo sampa to obadam jak sprawa wyglada u mnie.

Soft rozumiem, ze masz najnowszy czyli 1.21P?
Odpowiedz
W jednych plikach mniej w drugich więcej a w innych wcale. Czasami jak włączam jakieś DVD to słychać szumy (zniekształcenia ) wyłączam i włączam ponownie i jest spoko co wskazuje na soft a nie na wadę sprzętu . (chyba)
wer. softu 1.21P
Odpowiedz
Trzeszczenie dźwięku zauważyłem też u siebie, wystarczy plik z filmem uruchomić ponownie i dźwięk jest już ok. AmadeosFather poradziłeś sobie z tym jakoś?
Odpowiedz
W sumie to od mojego poprzedniego posta w tym temacie tez zdarzylo mi sie takie cos zauwazyc. Najczesciej przy dluzszym ogladaniu mniejszych plikow (seriale). Nie trzeba nawet wylaczac filmu zeby sie tego pozbyc, wystaczy strzalka w lewo cofnac o zdefiniowana przez siebie ilosc czasu i potem odrazu strzalka w prawo - powrot do tego samego miejsca filmu i po problemie Wink
Odpowiedz
Może to być też wina włączonego trybu bodajże 'Night mode'. Po jego wyłączeniu powinno sie poprawić.

Geniek
Odpowiedz
U mnie jest to samo, ale i w Divixach i w MKV, w MP3 nie zauważyłem anomalii...a nie używam night mode...soft zmieniałem już X razy...myślałem, że to uszkodzenie sprzętu a to się okazuje, że nie tylko ja tak mam :/
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości