Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z serwisami On-line Media
Witam

Po zainstalowaniu F/W 1.21P nie działają mi żadne On-line Media. Kiedy próbuje wejść w Internet Radio przez jakiś czas kręci mi się "zegarek" a potem wyrzuca mnie do menu głównego playera. W przypadku Internet TV mogę wejść do listy kanałów TV ale po wybraniu konkretnego kanału dzieje się to samo co na Internet Radio. Próbowałem różnych ustawień sieciowych: auto i manual a także włączałem i wyłączałem DMZ i nie pomagało. Wgrałem F/W 1.18P i ponownie 1.21P - także nie pomogło. Dodam tylko, że mam router DLink DI-524 i zasoby w sieci LAN widzę na playerze bez problemu.

Czy ma ktoś może jakiś pomysł na mój problem.
Odpowiedz
W ustawieniach sieciowych Asusa masz DHCP czy Static? Po sieci nie masz zadnego problemu z multimediami filmy, muza itp.?

Ten zegarek oznajmia, ze Asus czeka na polaczenie i wczytuje np playliste. Szybkiego masz neta? Jakie pingi?
Odpowiedz
Próbowałem zarówno DHCP jak i static. Jak już pisałem nie mam problemów z widocznością zasobów sieciowych na playerze, chodzą mi zarówno muzyka i filmy z dysków laptopa i desktopa. Na obu kompach np. YouTube chodzi bez problemów (także w HD). Łącze mam 8 Mb/s odbiór i 512 kb/s wysyłanie. Pingów nie sprawdzałem ale jak pisałem na kompach sieć chodzi bez problemów.
Odpowiedz
Czyli siec ladzia ok, musisz miec cos z ustawieniami badz portami u swojego providera... A masz moze funkcje UPnP?
Odpowiedz
Też mam podobny problem chodź nie zawsze czasem mi się uda odpalić radio ale często wywala do głównego menu po krótkim czarnym ekranie
LG37LH3000 + Asus O!Play HDP-R1 + Samsung S2 Portable 500 GB
Odpowiedz
Provider mi raczej nie blokuje żadnych portów, jak już pisałem na kompach mi wszytko chodzi. Mam włączone UPnP na routerze, z ciekawości wyłączyłem UPnP na routerze ale to nic nie pomogło.
Odpowiedz
Jak możesz to połącz się przez telnet do O!Playa, wykonaj komendy
Kod:
ifconfig
netstat -nr
cat /etc/resolv.conf

i wklej wynik. Sprawdź czy zgadzają się wpisy dotyczące bramki (gateway) i DNS z adresem twojego routera (chyba że używasz zewnętrznego serwera DNS). Jeśli działa udostępnianie po sieci to chyba wszystko inne powinno być dobrze. Można jeszcze spróbować z O!Playa wysłać pinga np. na onet.pl (jeśli nie filtrujesz pakietów ICMP na routerze).
Odpowiedz
Po ustawieniu sieci na static oraz DNS tak jak router otrzymałem taki wynik:

Kod:
/ # ifconfig
eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 00:11:22:33:44:55
          inet addr:192.168.0.103  Bcast:192.168.0.255  Mask:255.255.255.0
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:812 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:543 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:40676 (39.7 KiB)  TX bytes:40134 (39.1 KiB)
          Interrupt:2 Base address:0x6000

lo        Link encap:Local Loopback
          inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
          UP LOOPBACK RUNNING  MTU:16436  Metric:1
          RX packets:31 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:31 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0
          RX bytes:2875 (2.8 KiB)  TX bytes:2875 (2.8 KiB)

/ # netstat -nr
Kernel IP routing table
Destination     Gateway         Genmask         Flags   MSS Window  irtt Iface
192.168.0.0     0.0.0.0         255.255.255.0   U         0 0          0 eth0
127.0.0.0       0.0.0.0         255.0.0.0       U         0 0          0 lo
0.0.0.0         192.168.0.1     0.0.0.0         UG        0 0          0 eth0

/ # cat /etc/resolv.conf
nameserver 192.168.0.1
nameserver 192.168.0.1
nameserver 192.168.0.1
nameserver 192.168.0.1
nameserver 192.168.0.1
nameserver 192.168.0.1
nameserver 192.168.0.1
nameserver 191.168.0.1
nameserver 191.168.0.1
nameserver 191.168.0.1

Za pierwszym razem żle wpisałem DNS, stąd pewnie ten 191.168.0.1.
Serwisy wciąż nie działają.
Odpowiedz
Jeśli 192.168.0.1 to adres routera to wszystko wygląda ok. Może trochę bałaganu w resolv.conf. Spróbuj jeszcze pinga z O!Playa do jakiegoś zewnętrznego serwera i napisz czy pingi przechodzą. Nie bardzo jednak widzę przyczynę braku połączenia.
Ja bym jeszcze spróbował wyczyścić resolv.conf i moze wpisać zewnętrzny DNS (np. 194.204.159.1) albo przywrócić ustawienia fabryczne i ustawić wszystko od nowa.
W ostateczności można jeszcze raz wgrać oprogramowanie, ale nie ma gwarancji. Zobaczymy co będzie z pingiem.
Odpowiedz
Wygląda na to, że zewnętrzne pingi nie działają.

Kod:
/ # ping pl.wikipedia.org
ping: pl.wikipedia.org: Unknown host
Odpowiedz
Wygląda to jakby nie działał DNS. Spróbuj zrobić pinga z windows (zakładam, że windows pinguje bez problemu) i odczytaj adres ip, a potem pinguj adres ip a nie nazwę i zobaczymy. Jak ping przejdzie to znaczy że jest problem z DNS, albo w pliku resolv.conf albo na routerze (ustawienia DNS i/lub filtrowanie). A jak nie przejdzie to zostaje sprawdzenie parametrów na routerze, a jak tam będzie ok to przywrócenie ustawień fabrycznych i konfiguracja od nowa.
A na początek można wyczyścić resolv.conf.
Wpisz:
Kod:
echo nameserver 127.0.0.1 > /usr/local/etc/resolv.conf
echo nameserver 192.168.0.1 >> /usr/local/etc/resolv.conf
i sprawdź pinga.
Odpowiedz
odbierasz ip statycznie od swojego providera wraz z dns-ami? czy masz w routerze translacje NAT oraz serwer DHCP wlaczony?
Odpowiedz
U mnie słabo wchodzi YouTube. Może to wina Liveboxa.

Zmieniłem router na tp-linka. Ma więcej ustawień. Zobaczę, czy jest różnica.
O!Play HDP R1 : Evolve Solaris: Egreat R200S:
Odpowiedz
Metodą prób i błędów doszedłem do tego, że problemem było filtrowanie MAC adresów (mimo, że MAC Asusa był dodany do listy). Po wyłączeniu filtrowania chodzi mi Internet TV, Weather, Picassa jednak przy łączeniu z Internet Radio (a na tym w sumie mi najbardziej zależy) wyskakuje komunikat "Fail to connect to server" i po wejściu w katalog nie znajduje mi żadnych stacji radiowych.

P.S.
Zrobiłem sobie moda YouTube. Działa wyszukiwanie, wyświetla mi się lista filmów, ale kiedy próbuje uruchomić film, cały czas kręci mi się "zegarek". Nie udało się odpalić jeszcze żadnego klipu. Czy mógłby mi ktoś pomóc w tym i poprzednim problemie.
Odpowiedz
Właśnie chciałem też kontynuować watek z YouTube. Na początku niektóre filmiki wchodziły (nie wszystkie) W tej chwili mam tak jak Calipso232. Zegarek kręci i żaden film nie wchodzi. Może buforuje ale nie odtwarza. Dziwnwe , że na początku częsć plików wchodziło. Inne Onlinemedia wchodzą bez problemu.
O!Play HDP R1 : Evolve Solaris: Egreat R200S:
Odpowiedz
Witam,mam pytanie może nie całkiem w tym temacie. A mianowicie:
mam łącze 25 Mb/s ,playerek podłączony po kablu do routera WRT54GCv3 (b g),MetaFeeds odtwarza mi tragicznie jednym słowem tnie.
Czym to może być spowodowane, może router powinien być (n) a może jego zła konfiguracja
może być tego przyczyną.
Proszę o pomoc za co z góry dziękuję.

//
EDIT: Przeniesiono...
//
Odpowiedz
Zgadza sie, zla konfiguracja routera... Jezeli masz mozliwosc to ustaw DMZ na IP playera Smile Playera masz po wifi?
Odpowiedz
Nie playera mam po kablu, w miejsce Host IP Address wpisałem IP playera i nic nie pomogło
Odpowiedz
Czyli musisz miec cos skopane na laczu... Niby masz 25Mbps ale jednak nie masz... Odpal <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.speedtest.pl">www.speedtest.pl</a><!-- w --> i zobacz ile masz max i jakie masz pingi...
Odpowiedz
speedtest.pl-19815,ping 24
http://noc.gts.pl/-jest ok
Ale na większości programów jest lepiej ,dzięki i pozdrawiam.
Odpowiedz
YT na asusie dobrze ci chodzi?
Odpowiedz
Na YT teraz jest ok ,ale wcześniej przycinało od czasu do czasu .
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości