Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foldery udostępnione przez system
Irytują mnie foldery widoczne w Asusie podczas oglądania przez sieć, a udostępnione przez system automatycznie, np.
-Admin$
-C$
-D$
...
...
i.t.d.
Testowo wyłączyłem udostępnianie folderu Users/, ale po restarcie Win7 zaczął sprawdzać dysk C jak po usterce i przywrócił udostępnianie...
Czym się to je i jak można wyłączyć udostępnianie folderów systemowych (o ile można...)?
Odpowiedz
Waldip napisał(a):Irytują mnie foldery widoczne w Asusie podczas oglądania przez sieć, a udostępnione przez system automatycznie, np.
-Admin$
-C$
-D$
...
...
i.t.d.
Testowo wyłączyłem udostępnianie folderu Users/, ale po restarcie Win7 zaczął sprawdzać dysk C jak po usterce i przywrócił udostępnianie...
Czym się to je i jak można wyłączyć udostępnianie folderów systemowych (o ile można...)?

A to niby dlaczego widzisz takie foldery udostepnione przez system? Przeciez tego nie masz prawa widziec w zasobach lokalnych jak i sieciowych... Masz namieszane w systemie. W sieci udostepnione sa tylko i wylacznie zasoby ktore ty udostepnisz typu katalog Users badz drukarke i inne katalogi. Masz zle udostepnione zasoby, z Asusa masz wejsc na komputer jako gosc z pelnymi prawami, a ty widocznie wchodzisz jak Administrator dlatego widzisz wszystko Smile posprawdzaj profile udostepnionych katalogow, powinna zpstac grupa Wszyscy badz grupa Gosc a takze Siec moze byc...
Odpowiedz
Żeby było precyzyjniej:
-udostępniałem foldery zgodnie z tutorialem
-oprócz folderów które udostępniłem sam, widzę jeszcze:
Admin$
C$
D$
E$
F$
J$
Users$
Print$
czyli wszystkie partycje dyskowe oraz foldery Admin, Users i drukarki.
Próbując jednak wejść w te dodatkowe lokacje (z symbolem $) Asus żąda zalogowania się.
Z dostępem do udostępnionych przeze mnie folderów nie mam problemu...
To wszystko dotyczy wchodzenia w sieć przez Network.Wchodząc przez UPnP widzę tylko udostępnioną przez siebie zawartość, tyle że pogrupowaną dość skomplkowanie przez Asusa ...
Odpowiedz
Ja mam to samo. Też widzę te foldery z dolarami Smile ale tylko w windows 7. Wkompie z xp tego nie ma. Myślę ,że trzeba pogrzebać w nadanych uprawnieniach dla użytkowników.
Dolar oznacza , że folder jest nieudostępniony a system i tak go pokazuje.
O!Play HDP R1 : Evolve Solaris: Egreat R200S:
Odpowiedz
Ja również mam to samo, a mój system tow świeżutki win 7, ma dwa tygodnie i na pewno nie mam namieszane w systemie.
Odpowiedz
To chyba nie chodzi o uprawnienia. Asus ma w sobie system oparty na linuksie (niech mnie ktos poprawi jesli jest inaczej) i poprostu widzi wszystko co jest na dysku (niewazne czy ukryte, czy systemowe, jest - wiec pokazuje). Przez lan nie podlaczalem ale na dysku USB tez widzialem rozne dziwne foldery (np. od diskeepera) ktore oznaczone sa jako ukryte i systemowe.
Odpowiedz
Moj win7 tez nie jest starszy. Nie znam go jeszcze na tyle , żeby określić przyczynę wyświetlania. Trzeba pokombinować.
Odpowiedz
No to i ja napiszę że też tak mam bo widzę że sporo osób to zauważyło ale mi oprócz tego też się dzieje coś takiego że nie zawsze mogę wejść w udostępnione foldery bo asus krzyczy żeby się zalogować Sad trochę mnie to wnerwia bo jak wyjdę do głównego menu i próbuje jeszcze raz to za którymś razem wejdzie , ale najlepsze jest to że jak wejdę już w mój komputer czyli nazwa komputera i widzę pliki które są udostępnione i te z $ to na górze Asus piszę Logon Sukcesfull czyli że wszystko OK a i i tak nie mogę wejść do żadnego folderu Sad trochę to dziwne ale ...
LG37LH3000 + Asus O!Play HDP-R1 + Samsung S2 Portable 500 GB
Odpowiedz
Jak wyskoczy prosba o podane loginu i hasla to wpisujesz takie dane jak masz w swoim profilu na kompie (profilu z uprawnieniami administratora). Po wpisaniu dajesz "OK & save to my shortcuts". Od teraz jak chcesz wejsc w zasoby sieciowe to wybierasz Network -> My Shortcuts i tam bedzie skrot, ktory zaloguje Cie automatycznie, bedzie sie nazywal NAZWAKOMPA:nazwauzytkownika. U mnie tak wchodzi za kazdym razem i nie marudzi o logowanie Wink
Odpowiedz
Muszę zaraz to sprawdzić ale od dziś opcja przez sieć będzie mi mniej potrzebna bo właśnie zakupiłem HDD przenośny Samsung S2 portable 500 GB Smile) więc z sieci będę korzystał rzadko ale dzięki sprawdzę to i dam znać.
LG37LH3000 + Asus O!Play HDP-R1 + Samsung S2 Portable 500 GB
Odpowiedz
Ja majac juz ten dysk przed zakupem asusa uwazalem, ze to zbedny bajer ta siec. Nawet przez jakis tydzien wogole nie podlaczalem kabla zeby chociaz zobaczyc jak to dziala. Natomiast jak juz podlaczylem to dysk trafil do szuflady a wszystko puszczam przez siec wlasnie bo jest duzo szybciej, odpada kopiowanie filmow na dysk i potem latanie z dyskiem do asusa Tongue
Odpowiedz
No to teraz pozostaje jakis "duzy" NAS Big Grin
Odpowiedz
W windows 7 można usunąć wyświetlane foldery z symbolem dolara (i nie tylko) w następujacy sposób:
Start-panel sterowania-system i zabezpieczenia-narzędzia administracyjne-zarządzanie komputerem-foldery udostępnione- udziały. Mamy foldery wyświetlane przez opleya. Teraz klikamy na znak zapytania i wybieramy "zatrzymanie udostępniania pliku lub dysku" i postępujemy wg instrukcji. Ja zrobiłem przy użyciu wiersza polecenia wpisujac nazwę udziału.
To działa 100%.
Odpowiedz
Dzięki za wyszukanie tego rozwiązania...Niestety, zawsze muszą być jakieś problemy - u mnie po wpisaniu komendy (przykładowo: net share <C$> /delete) i kliknięciu Enter pojawia się komunikat:
"Nie można odnaleźć określonego pliku."
I foldery dalej są udostępnione...
Odpowiedz
Wpisujesz nawiasy? Trzeba wpisać bez nawiasu. Ważne, żeby konsolę uruchomić jako administrator (PPM).
np. net share C$ /delete
Odpowiedz
Wielkie dzięki spoko2! Wstyd się przyznać, ale nie mam pojęcia o DOS-ie i wpisywałem nawiasy...Teraz wszystko jest O.K.
Odpowiedz
Zauważyłem, że to działa niestety do momentu ponownego uruchomienia komputera Sad Confused . Szukam dalej rozwiazania.

Trzeba modyfikować rejestr. W pasku poleceń wpisujemy regedit i "klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\lanmanserver\parameters
Dodaj wpisy typu reg_dword 32 o nazwach AutoShareServer i AutoShareWks o wartościach 0". Udziały administracyjne niewidoczne.
Odpowiedz
Bardzo dobrze radzi sobie z tym program Tune Up Utilities.Został mi tylko widoczny folder Users...
Odpowiedz
Jako "nowy" chciałbym się przywitać.
Posiadam Asusa HDP-R1 od kilku dni, firmware 1.21P.
Bez problemu udostępniłem folder w laptopie z Vistą HP. Z kolei udostępnienie w XP Home to wielka porażka.
Ciągle żąda ode mnie loginu i hasła więc wpisuję login i hasło do systemu (podobnie jak w Viście) i nic z tego nie wychodzi, ciągle LogonFail. Angry Skonfigurowałem sieć i w ogóle zrobiłem wszystko co wyczytałem na tym forum oraz na forum Asusa. Po kilku godzinach się poddałem
Brakuje mi już pomysłów na rozwiązanie problemu z XP Home. Sad
Odpowiedz
A konto goscia zalozyles? Hmm to sprobuj jeszcze jak cos dodac uzytkownika gosc do zabezpieczen udostepniania.
Odpowiedz
U mnie na xp home po prostu udosępniam folder w sieci (zaznaczam ptaszkiem)i już. Oplay widzi i nie pyta o nic. Komputery należa do tej samej grupy roboczej WORKGROUP.
Odpowiedz
Konto Gość założone i włączone.
Grupa Workgroup.
W Viście działa bezproblemowo, w XP nie działa- ciągle woła o login i hasło.
Odpowiedz
Jestes pewien, ze dobrze wpisujesz? Tzn. login = nazwa profilu na xp a haslo = haslo do tego profilu? Moze masz na xp odpalony jakis program, ktory blokouje polaczenie z asusa?
Odpowiedz
Marco napisał(a):Jako "nowy" chciałbym się przywitać.
Posiadam Asusa HDP-R1 od kilku dni, firmware 1.21P.
Bez problemu udostępniłem folder w laptopie z Vistą HP. Z kolei udostępnienie w XP Home to wielka porażka.
Ciągle żąda ode mnie loginu i hasła więc wpisuję login i hasło do systemu (podobnie jak w Viście) i nic z tego nie wychodzi, ciągle LogonFail. Angry Skonfigurowałem sieć i w ogóle zrobiłem wszystko co wyczytałem na tym forum oraz na forum Asusa. Po kilku godzinach się poddałem
Brakuje mi już pomysłów na rozwiązanie problemu z XP Home. Sad
Też jestem świeżak Tongue , witam WszystkichWink. Teraz odnośnie Twojego problemu (dotyczy tylko windyXP z dodatkiem SP3). Teraz będzie "łopatologicznie". START -> USTAWIENIA -> PANEL STEROWANIA -> NARZĘDZIA ADMINISTRACYJNE -> ZASADY ZABEZPIECZEŃ LOKALNYCH -> PRZYPISYWANIE PRAW UŻYTKOWNIKA... i odnajdujemy wpis "Odmowa dostępu do tego komputera z sieci"... klikamy x2 i jeżeli jest tam "Gość" kasujemy go, powinno zadziałać.
Odpowiedz
Cytat: START -> USTAWIENIA -> PANEL STEROWANIA -> NARZĘDZIA ADMINISTRACYJNE -> ZASADY ZABEZPIECZEŃ LOKALNYCH -> PRZYPISYWANIE PRAW UŻYTKOWNIKA...
Niestety u mnie brak ZASADY ZABEZPIECZEŃ LOKALNYCH i dalej.
[Obrazek: fa80a5a282a98360med.jpg]
Odpowiedz
spoko2 napisał(a):Zauważyłem, że to działa niestety do momentu ponownego uruchomienia komputera Sad Confused . Szukam dalej rozwiazania.

Trzeba modyfikować rejestr. W pasku poleceń wpisujemy regedit i "klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\lanmanserver\parameters
Dodaj wpisy typu reg_dword 32 o nazwach AutoShareServer i AutoShareWks o wartościach 0". Udziały administracyjne niewidoczne.

Witam wszystkich.
Ten wpis u mnie powoduje wyłączenie tylko C$ i D$, pozostaje mi jeszcze partycja E$ i dwa napędy optyczne, które w dalszym ciągu są widoczne. Windows to Vista.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Windows 7 x64 Enterprise.
Grupa robocza: WORKGROUP, konto Gość włączone, konto Admin bez hasła, HDD udostępniony w sieci (uprawnienia pełna kontrola: Wszyscy, Gość, Sieć Lokalna).
ASUS widzi sieć WORKGROUP, wchodzi do HDD, wyświetla udostępnione dyski wraz s $, a przy wejściu na konkretną partyceje wywala tradycyjnie o hasło ...
..... ZROBIONE......
--------------------
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Lsa\
*-* Klikamy podwójnie na Everyoneincludesanonymous i zmieniamy wartość z "0" na "1"
*-*Klikamy podwójnie na NoLmHash i zmieniamy wartość z "1" na "0"
--------------------
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanManServer\Parameters
*-* Klikamy podwójnie na Restrictnullsessaccess i zmieniamy wartość z "1" na "0"
--------------------

dalej latam z HDD do ASUSA, a sieć milczy !!!
Jakiś pomysł ??

----------------------------------------------------------------------------
Partycje ODBEZPIECZYŁEM DOPIERO TERAZ, i wszystko działa. Jeszcze tylko zrobię porządek z tymi niechcianymi folderami.
Z tego co widzę to sieć jest najlepszym rozwiązaniem dla tego Oplaya, dysk przenośny idzie do szuflady Big Grin.
Dzięki za pomoc
Odpowiedz
A partycje odbezpieczyles na tych samych grupach czy tylko w udostepnianiu?
Odpowiedz
spoko2 napisał(a):Zauważyłem, że to działa niestety do momentu ponownego uruchomienia komputera Sad Confused . Szukam dalej rozwiazania.

Witam,u mnie wszystko zniknęło ale Print$ został . Na jednym lapku to robiłem i nie miałem najmniejszych problemów,natomiast na drugim który posiada ten sam system czyli Win7 tylko że starter jest problem. Może ktoś pomoże,dzięki i pozdrawiam.
Odpowiedz
Witam, mam problem mój player widzi komputer oraz grupą roboczą jednak przy wchodzeniu player prosi o net user id i hasło. Wpisałem nazwę użytkownika, zostawiając hasło puste, ponieważ go nie posiadam. Próbowałem na kilka sposobów i za każdym razem logon fail. Macie jakiś pomysł? Najgorsze jest to, że wszystko u mnie dobrze grało, przez długi czas, dopiero dzisiaj ponownie player poprosił mnie o hasło i login.
Odpowiedz
Tylko taka sytuacja to nigdy problem playera tylko komputera... Widocznie jakas aktualizcja, program pozamiatala sprawe.
Odpowiedz
Witam
czytam, czytam i nie rozumiem ;]
Otóż mam już zrobione tak, że na asusie (r1) spokojnie mogę słuchać radia internetowego itp, mogę oglądać zdjęcia z komputera z folderu "Moje Obrazy", natomiast widzi też udostępniony folder ze zdjęciami lecz żąda hasła do niego (nie mam żadnego hasła ustawionego) i wyrzuca "Logon Fail". Z każdym udostępnionym plikiem jest to samo. Co źle robię?
Win XP
Odświeżę temat - Po LANie mi się udało już to zrobić - teraz podłączyłem sieć po wi-fi poprzez Acces Pointa - internecik śmiga, radio internetowe itp ale YouTube już nie chce nic odpalić... wgrałem soft R8 - radio jest dużo bardziej zamieszane (i jest mniej stacji polskich?) i teraz już w ogóle nie widzę plików na komputerze... wie ktoś jak ustawić to żeby znów móc puszczać muzykę i filmy z komputera na Asusie ale tym razem po wi-fi?
Odpowiedz
Windows 7 x64 Enterprise.
Grupa robocza WORKGROUP, konto Gość włączone, konto Admin bez hasła, HDD udostępniony w sieci (uprawnienia pełna kontrola Wszyscy, Gość, Sieć Lokalna).
..... ZROBIONE......
--------------------
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Lsa\
*-* Klikamy podwójnie na Everyoneincludesanonymous i zmieniamy wartość z "0" na "1"
*-*Klikamy podwójnie na NoLmHash i zmieniamy wartość z "1" na "0"
--------------------
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanManServer\Parameters
*-* Klikamy podwójnie na Restrictnullsessaccess i zmieniamy wartość z "1" na "0"
--------------------
----------------------------------------------------------------------------
Partycje ODBEZPIECZNE dla Wszyscy, Gość, Usługa Lokalna

Po długim ... długim użytkowaniu ... ASUS nie widzi WORKGROUP ...
Wszystkie działania opisane powyżej sprawdzone ...
Router przydziela IP ASUSOWI.
Mogła jakaś aktualizacja w Win7 coś zamieszać ??

PROBLEM ROZWIĄZANY w ASUSIE SAMBA była na Disable ...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości