Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wylaczanie HDD 2,5''
Zauwazylem taka mala ciekawostke przy moim Samsungu S2. Gdy wylacze (pilotem) Asusa dioda od dysku swieci jeszcze przez chwile po czym nastepuje charakterystyczne "pikniecie" i dysk wylacza sie. Ten dzwiek jest identyczny jak np. przy wylaczaniu laptopa przez przytrzymanie klawisza on/off. Natomiast gdy dysk odlaczam od kompa to dzwieku takowego nie wydaje. Zarowno przy bezpiecznym usuwaniu jak i przy samym wyciagnieciu kabla.

Ktos sie orientuje dlaczego wystepuje taka roznica i czy ma ona jakies znaczenie?
Odpowiedz
To tzw pikniecie wystepuje wtedy, kiedy glowica hdd, ktora zapisuje dane powraca na swoje miejsce. W zaleznosci od od tego w jakim miejscu sie znajduje raz mozemy uslyszec a raz nie. Np w moim laptopie dosyc czesto gdy wylaczam normalnie poprzez przycisk zamknij takie wlasnie pikniecie wystepuje gdy laptop odlaczy zasilanie. Laptopa uzywam juz od dwoch lat i z dyskiem nie mialem zadnego problemu, a posiadam WD 160 2.5".

Dysk sie swieci, dlatego, ze Asus generuje jeszcze po wylaczeniu pilotem napiecie, ktore umozliwia bezpieczne wylaczenie danego napedu.
Odpowiedz
U mnie jest podobnie tylko tyle że jak nie zauważyłem charakterystycznego piknięcia też mam Samsunga S2 portable 500 GB Smile)
LG37LH3000 + Asus O!Play HDP-R1 + Samsung S2 Portable 500 GB
Odpowiedz
@popo601

Czyli dysk swieci jeszcze chwile po wylaczeniu asusa ale nie pika? Jakbys mogl to wez kiedys przy okazji wylacznia "wsluchaj sie" w dysk Wink
Odpowiedz
Faktycznie czasem piknie tak charakterystycznie coś jak kom się już wyłączy z zasilania i odłącza dyski więc to normalne i nie ma żadnych obaw
LG37LH3000 + Asus O!Play HDP-R1 + Samsung S2 Portable 500 GB
Odpowiedz
Czyli luzik, dzieki za info Huh
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości