Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyciemnianie obrazu po HDMI
Zaobserwowalem niezbyt ciekawa rzecz po podlaczeniu Asusa przez HDMI. Gdy jestem w menu (z czarnym tłem) po ok. 30 sek. obraz samoczynnie sie przyciemnia. Gdy tło jest jasne takie cos sie nie dzieje. Zrobilem takze pauze w jednym z filmow na ciemnym fragmencie i obraz rowniez sie przyciemnil, sytuacja niezbyt fajna bo z ciemnej sceny robi sie jeszcze ciemniejsza :/ Czy przyciemni sie takze podczas odtwarzania jakiejs dlugiej sceny w ciemnosciach narazie nie testowalem.

Z tego co zauwazylem to przyciemnia sie nie tylko obraz z asusa ale takze menu TV czyli jakby TV z jakiegos powodu to przyciemnial, ale dzieje sie tak tylko przy podlaczeniu przez HDMI.

Rozumialbym jakby przy ciemnej scenie obraz sie rozjasnial, ale zeby sie przyciemnial to juz sensu dla mnie nie ma. Ktos moze spotkal sie z takim czyms albo wie jak to naprawic?

Szukalem w menu TV i instrucji jakichs opcji, ktore moglyby byc za to odpowiedzialne ale niestety nic nie znalazlem :\
Odpowiedz
A nie masz włączonej opcji oszczędzania energii w TV?
Odpowiedz
Moj TV nie ma (chyba) takiej opcji.

Zaczalem jednak przestawiac co sie dalo i chyba trafilem.

Opcje o nazwie "RTC" ustawilem na "DBI" i narazie jest ok ;]
Odpowiedz
Juz tlumacze:

Układ RTC - za jego pomocą możliwe jest obniżenie czasu wznoszenia piksela, a zatem uzyskanie niższego czasu przejścia piksela między kolejnymi poziomami (wyższymi) szarości. W efekcie smużenie jest praktycznie niewyczuwalnie podczas normalnej pracy, a nawet podczas grania w jedne z najszybszych gier

a to DBI to nie wiem c to jest, nie spotkalem sie z taka nazwa, no chuba, ze mowimy o antenach Wi-Fi Big Grin
Odpowiedz
Mala korekta najpierw: zamiast "DBI" powinno byc "BDI".

Znalazlem w instrukcji od TV taki opis tych opcji:

RTC (Kontrola czasu reakcji)

- Funkcja ODC (Over Drive control)
- Funkcja BDI (Black Data Insertion)

Menu umozliwia redukcje czasu reakcji wyswietlacza LCD lub pozostalosci po obrazie LCD.

Wybranie opcji ODC powoduje wlaczenie funkcji sterowania czasem reakcji.
Wybranie opcji BDI powoduje wlczenie usuwania obrazu wtornego.

Ale jak sie to ma do przyciemniania obrazu po po 30 sek. w przypadku duzej ilosci czerni na ekranie to nie mam pojecia... Tongue
Odpowiedz
Zaobserwowałem to samo, najbardziej uciążliwe lub mało estetycznie jest to w czasie przechodzenia po menu na czarnych planszach!
Mój tv to plazma Panasonica, jak na razie rozwiązania nie znalazłem ale wiem że parę osób z forum ma ten tv więc może już znaleźli rozwiązanie Big Grin
Odpowiedz
No patrz a myslalem, ze tylko spece z mojego LepszegoG**na na takie cos mogli wpasc. Chociaz w Panasonicu pewnie da sie to wylaczyc, w moim TV niestety takiego bajeru nie przewidzieli. Nawet znalazlem opcje za to odpowiedzialna ale nie mozna jej zmienic i juz Angry To rozwiazanie co wyzej opisalem nie jest do konca dobre bo zmiana tych opcji powoduje pogorszenie jakosci obrazu i to dosc znaczne.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości