Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłączenie O!Play pod monitor komputera
Witam.
Jestem od wczoraj posiadaczem Asus O!Play HDP-R1.
Podpiąłem go pod TV LCD poprzez HDMI i wszystko działa.
Zaktualizowałem Firmware do najnowszego ze strony Asusa i jest OK.
Chciałem jednak podpiąć na stałe O!Playa pod monitor komputera. Z urzadzeniem kupiłem od razu kabel z HDMI na DVI. Po podłączeniu O!Playa pod monitor komputera wyświetlany jest komunikat, że sygnał jest nadawany poza zakresem częstotliwości monitora. Czy jest jakiś sposób by podłączyć O!Playa i na monitorze komputera oglądać filmy?
Ten monitor to LG W2253TQ.
Jego dane: Częstotliwość cyfrowa pozioma 30-83kHz (automatycznie)
Częstotliwość pionowa 53-75 kHz (automatycznie).
Odpowiedz
A nie zmieniales jakichs ustawien wyswietlania jak miales asusa podlaczonego do TV? Moze przestwiles na jakis tryb ktorego monitor nie moze wyswietlic. Ustaw np. na PAL lub cos innego albo przywroc ustawienia fabryczne i moze to cos da?
Odpowiedz
Wyświetlanie obrazu jest i było ustawione na AUTO.
Odpowiedz
Taki komunikat wystepuje tylko wtedy gdy parametry sygnalu nie sa zgodne z odbiornikiem w twoim przypadku monitorem. Trudno ocenic dlaczego twoj monitor nie obsluguje takiego sygnalu. Mozliwe, ze nie obsluguje rozdzielczosci full hd w pelni badz hd. Jezeli masz przejscoiwke dvi-d-sub sprobuj poprzez nia sie podlaczyc i sprawdzic czy obraz jest odbierany z asusa. Twoj LG moze nie obsluguje funkcji HDCP co jest bardzo wazne przy polaczeniach HDMI... Krotko mowiac prawdopodobnie urzadzenia nie moga sie dogadac...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości