Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłączenie po przez dwie karty sieciowe
Witam
Mogę podzielić się z Wami instrukcją podłączenia Oplay-a bez routera za pomocą dwóch kart sieciowych .
Załóżmy że posiadacie komputer podłączony do Internetu bez routera np. za pomocą modemu kablowego UPC i karty sieciowej (np. wbudowanej na Waszej płycie głównej) . W teorii należało by iść do sklepu kupić router i podłączyć naszego Oplay-a . Jest tańszy sposób . Wystarczy druga karat sieciowa .
Kartę wpinamy do wolnego portu PCI tak samo jak w przypadku np. karty muzycznej . Wpinamy do niej kabel z naszego media playera z i załączmy komputer . Instalujemy sterowniki Lu pozwalamy aby system sam je zainstalował.
Teraz czas na ustawienia . Klikamy pasek START >>Ustawienia >>Otoczenie sieciowe , lub klikamy na ikonę otoczenia sieciowego obok zegara w Viście jak na obrazku.
[Obrazek: capture21022010181535.jpg]
Zobaczymy właściwości sieci . (Można na kilka różnych sposobów dostać się do tego samego miejsca , nie ważne którędy byle do celu)
[Obrazek: capture21022010183020.jpg]
Klikamy PPM na ikonę naszej pierwszej sieci tej którą dotychczasowo łączyliśmy się z Internetem i wybieramy WŁAŚCIOWOŚCI . Tam przechodzimy do zakładki udostępnienia i odhaczmy pozwolenie na udostępnienie sieci .
[Obrazek: capture21022010182734.jpg]
Następnie klikamy na drugą sieć , na tą która utworzyła się po instalacji drugiej karty sieciowej . Ponownie PPM > właściwości . Tam podświetlamy PROTOKÓŁ INTERNETOWY TCIP ( w Windows Vista w wersji 4) .
[Obrazek: capture21022010183505.jpg]
Po podświetleniu klikamy na właściwości i wpisujemy dane IP , bramki i serwer DNS . Dane mogą być takie jak obrazku poniżej.
[Obrazek: capture21022010181541.jpg]
Następnie postępujemy zgodnie z instrukcją Asusa . Powinny wystarczyć ustawienia automatyczne .
Oczywiście należy też udostępnić nasze zbiory na naszych dyskach . Klikamy PPM na katalog (folder) który chcemy udostępnić przechodzimy do zakładki UDOSTĘPNIENIE i klikamy na przycisk UDOSTĘPNIJ.
[Obrazek: capture21022010184242.jpg]
Powinno banglać .
Odpowiedz
Tylko dla ścisłości - kabel nie powinien być "skrosowany"?
Odpowiedz
Od roku 2008 nie trzeba juz uzywac kabli krosowych aby polaczyc ze soba dwa kopmutery. Karty LAN posiadaja funkcje automatycznego rozpoznawania polaczenia i dlatego mozna bez problemu ustanowic polaczenie pomiedzy dwoma urzadzeniami tak jak AmadeosFather przedstawil powyzej Smile
Odpowiedz
djvolt napisał(a):Od roku 2008 nie trzeba juz uzywac kabli krosowych aby polaczyc ze soba dwa kopmutery. Karty LAN posiadaja funkcje automatycznego rozpoznawania polaczenia i dlatego mozna bez problemu ustanowic polaczenie pomiedzy dwoma urzadzeniami tak jak AmadeosFather przedstawil powyzej Smile

A widzisz, wiedziałem, że switche tak mają, ale że karty sieciowe... dobra wiadomość.
Tylko że ci co mają starsze kompy to muszą uważać Wink
Odpowiedz
luke napisał(a):Tylko że ci co mają starsze kompy to muszą uważać Wink

Nikoniecznie luke, jezeli spinasz dwa kompy: jeden stary za czasow win98 a drugi nowszy z karta minimum 100MB wyprodukowana w 2007/2008 roku to spokojnie zestawisz takie polaczenie Smile Karta w tym nowszym z automatu sie przelaczy na tryb crossover LAN Smile
Odpowiedz
Witka !!!
To prawda czasami używam starego lapa z MMX 166 i działa na zwykłym kablu . Poza tym w sprzedaży istnieją małe kosteczki z "krosami" (jak ktoś nie ma zaciskarki) , koszt 6 zeta w przysłowiowym Realu .
P>S
W 100% działa na zwykłym kablu . TESTOWANE !!!

Pozdro
Odpowiedz
Podlaczajac Asusa bezposrednio do kompa ze starsza karta sieciowa kabel musi byc prosty. Gdy zrobilem skrosowany to nie bylo polaczenia, a konkretnie to byl komunikat "kabel sieciowy jest odlaczony".
Odpowiedz
kurde mi nie działa, o co chodzi z tym kablem scrosowanym, nie piszcie jakiś dat tylko powiedzcie czy da rade połączyć się przez kabel z napisem "cross wiring"
[center]THE BEST[/center]
[center][Obrazek: asus-oplay-hdp-r1-hd-media-player.jpg]

Asus O!Play HDP-R1 HD Media Player[/center]

THE BEST
Odpowiedz
Oczywiscie Smile A zrobiles tak jak kolega z pierwszego postu? W czym masz problem? Ustawiles statyczne IP w playerze?
Odpowiedz
Ustawiłem wszystko tak jak w poradniku, doszedłem do moment gdy jest mowa o automatycznych ustawieniach w Asusie, Wciskam pilotem "Wired LAN Setup", później "DHCP IP AUTO", zegarek się kręci i wyskakuje "DHCP Not Redy!", co robić?

THE BEST
Odpowiedz
No wlasnie Tongue

Ustawiasz wtedy static IP i wpisujesz:

IP: 192.168.0.10
Mask: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.0.1 -> (IP twojej bramy, domyslnie 192.168.0.1)

W pierszym poscie jest blad, nigdy przy polaczeniach serwerowych gdzie komputer jest brama nie wpisuje sie nic (192.168.0.3 -> tego nie powinno byc)
Odpowiedz
czyli mam wybrać "fix IP(manual)" i wpisac:

IP: 192.168.0.10
Mask: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.0.1 -> (IP twojej bramy, domyslnie 192.168.0.1)

a co wpisać w "DNS server IP adress" ?

THE BEST
Odpowiedz
Otoz to Smile

W DNS wpisz taka wartosc, jaka masz na statusie twojej karty sieciowej od twojego prowidera internetowego np. dla TP jest to 194.204.152.34 i 194.204.159.1
Odpowiedz
uff zadziałało! dwa dni się z tym męczę, dzięki wielkie za pomoc, szczerze mówiąc, ten poradnik to trochę niedokładnie jest napisany ale lepsze to niż nic, jeszcze raz wielkie dzięki

THE BEST
Odpowiedz
Poradnik jest dobrze napisany dla "niestyranej" wersji sytemu Smile Jak ktos juz uzywa bardzo dlugo windozy to sie troche syfku narobi, a potem mamy zonka, bo nam nie pobiera IP z DHCP Smile

Lepszy ryc niz nic Smile
Odpowiedz
no nie wiem, ja ma jakoś nie cale cztery miesiące system zainstalowany i już mówisz ze może być zaśmiecony? prędzej to bym powiedział że karta sieciowa jest za stara na takie zabawy, ale to tylko moje przypuszczenia Smile

THE BEST
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości