Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wygaszacz ekranu
Chciałbym się dowiedzieć jak u Was działa wygaszacz? U mnie działa jedynie, gdy zostawię na jakiś czas O!Play na menu np. z filmami. Wtedy po około 2 minutach włącza się wygaszacz. A gdy zostawię odtwarzacz na pauzie podczas oglądania filmu to wygaszacz nie działa. Tak samo dzieje się gdy zostawię O!Play na menu głównym, też się nie włącza. Wiele razy zdarza mi się, że przerywam oglądanie na 15-20min i wtedy potrzebuję wygaszacza, aby obraz nie stał w jednym miejscu przez 20min. A wyłączanie filmu, aby przejść do menu i żeby wtedy włączył się wygaszacz jest nieco kłopotliwe. Czy u Was też tak działa wygaszacz?
Odpowiedz
Też chciałbym sie dowiedzieć jak działa wygaszacz w Asusie.
Chodzi mi głównie o ochronę matrycy plazmy, aby nie wystepowały powidoki przy długim wyświetlaniu stałych fragmentów obrazu. Czy przy odsłuchiwaniu muzyki włącza sie po jakimś czasie wygaszacz?
Odpowiedz
boro53 napisał(a):Też chciałbym sie dowiedzieć jak działa wygaszacz w Asusie.
Chodzi mi głównie o ochronę matrycy plazmy, aby nie wystepowały powidoki przy długim wyświetlaniu stałych fragmentów obrazu. Czy przy odsłuchiwaniu muzyki włącza sie po jakimś czasie wygaszacz?

Nowsze plazmy mają już własną ochronę tzn. obraz w czasie rzeczywistym przesuwany jest o kilka pixeli w lewo lub w prawo. I dzieje się to automatycznie nawet w czasie oglądania TV aby logo stacji nie "wypaliło" obrazu Wink
Odpowiedz
Kurde zadałem proste pytanie. Nikt nie wie kiedy włącza sie wygaszacz?
A poza tym przesuwanie w plazmach obrazu i kilka pikseli nic nie daje jak masz duże połacie na ekranie jednego koloru.
Odpowiedz
moze nikt nie uzywa wygaszacza ekranu? Ja osobiscie nie uzywam Wink
Odpowiedz
Wygaszacz dziala tylko jak widzimy menu.Nie dziala na pauzie a szkoda, tez mam plazme i jest to uciazliwe.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości