Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PROBLEM PO WGRANIU NOWEGO SOFTU
Witam

Po wgraniu najnowszego softu player sie zrestartował i po włączeniu pojawia sie napis ASUS i nic wiecej nie mozna zrobic. Nie reaguje wogole na pilota. Co robic??
Odpowiedz
Na początek można spróbować czegoś takiego:
1. Przygotuj pustego pendriva
2. Wgraj na niego plik flasha install.img
3. Odłącz zasilanie.
4. Podłącz pendrive.
5. Podłacz zasilanie.
6. Czekaj cierpliwie. Najlpiej zostawić na jakąś godzinę.

Potem możesz spróbować czy statuje.

Jak sprobujesz to daj znać o efektach.
Odpowiedz
Nic nie pomogło, dalej tylko napis asus i zadnej reakcji. Co robic dalej? wiezc do sklepu? wczoraj zakupiony, mam nadzieje ze nie bedzie problemow z reklamacja, wgranie softu producenta to raczej naturalna rzecz.
Odpowiedz
Nie wprowadzałeś modyfikacji do softu albo w telnecie? Robiłeś reset przyciskiem?
O!Play HDP R1 : Evolve Solaris: Egreat R200S:
Odpowiedz
Zadnej modyfikacji nie robilem po sciagnieciu ze stronki tylko wypakowalem i to wszystko. Przycisk reset tez nie pomaga. Macie jakies jeszcze inne propozycje?
Odpowiedz
"Według gości z minimodding.com wszystko zależy od tego, na jakim etapie się posypało. Jest kilka dróg ratowania playera i są posty o sukcesach, ale są też przypadki, że żadna z metod nie pomaga. Wtedy zwrot na gwarancji i modlitwa, żeby uznali. Niestety zabawy z firmwarem czasem kosztują .
Dwie podstawowe metody to:
Pierwsza - łatwiejsza:
1. Odłączyć player od zasilania.
2. Przygotować czysty pendrive z Install.img
3. Podłączyć pendrive do playera.
4. Włączyć zasilanie i czekać.
Powinno wystartować i zrobić flash.

Druga - trudniejsza, z wykorzystaniem portu konsoli i kabla, który trzeba sobie samemu zrobić.
Dokładnie opisana na minimodding.com http://minimodding.com/tiki-view_forum_ ... e_threaded

Są jeszcze inne metody, ale to co się w nich robi wchodzi dość głęboko w strukturę kości flash i w związku z tym mogą jeszcze pogorszyć sprawę, ale jak nie ma nadziei to i tak mozna spróbować."

tak napisał account2002 . Przy wgrywaniu nie wolno wyłączać opleya. Trzeba czekać aż proces się zakończy. Niektóre działania opleya przy zmianie softu mogą być mylące. Musi pojawić się tablica ze ścieżką postępu i komunikat o zakończeniu procesu. Ja i tak czekam jeszcze parę minut.
Odpowiedz
Kurcze nie wiem co zrobilem nie tak, aktualizacja trwala kilka minut ladowaly sie zielone paski postepu pozniej reset playera wyskoczyl napis asus i tak czekalem jeszcze z 10min i nic potem faktycznie juz odlaczalem od sieci i tak juz zostało
Odpowiedz
Pierwsza metoda nie działa, no nic zawioze do sklepu zobaczymy jak sie to potoczy
Odpowiedz
"potem faktycznie juz odlaczalem od sieci i tak juz zostało"

widocznie w tym czasie zachodziły jeszcze jakieś procesy.
Odpowiedz
Hmm ciekawe co moglo pojsc nie tak. Sprobuj jeszcze raz sformatowac pendrivea na FAT32, zapodac sam plik install.img i tak jak kolega spoko2 mowil po kolei...

Jak tak robiles to Asusik dawal jakies oznaki zycia?
Odpowiedz
Formatowalem, nagrywalem i nic. w asusie swieci tylko niebieska kontrolka power i na ekranie ASUS.

A z tymi procesami to powinno cos widac ze sie cos dzieje bo dobre 10min i tak czekalem po restarcie, byl tylko widoczny napis ASUS.
Odpowiedz
Hmm a skad brales firmware?

Ze strony Asusa czy z forum? Z forum na 100% chodzi wysmienicie.

Pobrales wersje Europejska w systemie PAL?
Odpowiedz
Pobieralem ze strony asusa ostatnia najnowsza wersje (O!Play HDP-R1 firmware update (For PAL TV system user)
Odpowiedz
A pobierz od Nas z forum, rozpakuj na pustego Pendrive'a i sprobuj jeszcze raz sflashowac asusa. A jak kupiles ze sklepu to mial soft 1.07?
Odpowiedz
Rozmiar tego ze strony forum jest identyczny, porownywalem , tak fabryczny byl 1,07
Odpowiedz
Hmm to pobierz poprzednia wersje np 1.07 i sprobuj sflashowac, musi byc cos nie tak jezeli nie moze sie sflashowac.
Odpowiedz
Nagralem 1,07 ale nie wiem czy to pomoze, problem w tym ze pendrive wogole nie swieci jak sie go wlozy do asusa takze wydaje mi sie ze nic tam z niego nie pojdzie
Odpowiedz
Ciezka sprawa, a pojawil ci sie komunikat o zakonczonym procesie aktualizacji?
Odpowiedz
no wlasnie problem w tym ze sie nie pojawil. ile taka aktualizacja moze trwac?, ja w sumie czekalem dobre 15 20 min
Odpowiedz
Taka aktualizacja? Hmm przewaznie ok 10 minut, zalezy od predkosci odczytu pendrive'a.
Odpowiedz
w instrikcji update jest taki zapis

(New firmware updates is in the process ( take about 4 minute).when the update is
successfully completed the Media Player will reboot automatically.)

Z tego wynika ze aktualizuje sie kolo 4min i tak bylo, kiedy aktualizacja zakonczy sie powodzeniem player automatycznie sie zrestartuje i tez tak bylo no ale nie chce sie właczycSmile
Odpowiedz
U mnie wgrywanie softu trwało ok 2 min.
Odpowiedz
Widzisz a ja w sumie to z 20 min odczekalem, ciekawe jak podejda do tego z serwisu
Odpowiedz
Eh to ja musze Pena zmienic Tongue Robilem upgrade na jakims starym kingstonie traveller 100 Big Grin chyba ma kiepski odczyt z tego wychodzi, albo jest juz za stary na takie cos. Przed chwila jeszcze raz sobie wgralem nowego firmware z Patriota Speed 180x i bylo ok 1.5 minuty Shy
Odpowiedz
gun1107 napisał(a):Witam

Po wgraniu najnowszego softu player sie zrestartował i po włączeniu pojawia sie napis ASUS i nic wiecej nie mozna zrobic. Nie reaguje wogole na pilota. Co robic??

Jeśli jeszcze się nie poddałeś to spróbuj coś takiego:

Uwaga. Działa na XP. W Viście trzeba doinstalować telnet (info jest w google)

Skopiuj to co poniżej i zapisz jako "asusrescue.bat"

Kod:
echo off
echo Set objShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell") > asusrescue.vbs
echo Set objExecObject = objShell.Exec("cmd /c ping -t -w 1 192.168.0.9") >> asusrescue.vbs
echo Wscript.Echo "Now, start your O!Play..." >> asusrescue.vbs
echo Do While Not objExecObject.StdOut.AtEndOfStream >> asusrescue.vbs
echo     strText = objExecObject.StdOut.ReadLine() >> asusrescue.vbs
echo     Wscript.Echo strText >> asusrescue.vbs
echo     If Instr(strText, "Odpowied") > 0 Then >> asusrescue.vbs
echo         Exit Do >> asusrescue.vbs
echo     End If >> asusrescue.vbs
echo Loop >> asusrescue.vbs
echo objShell.Run("telnet 192.168.0.9") >> asusrescue.vbs
echo Do Until Success = True >> asusrescue.vbs
echo     Success = objShell.AppActivate("telnet") >> asusrescue.vbs
echo Loop >> asusrescue.vbs
echo Wscript.Sleep 300 >> asusrescue.vbs
echo Success = objShell.AppActivate("telnet") >> asusrescue.vbs
echo objShell.SendKeys "root" >> asusrescue.vbs
echo objShell.SendKeys "{ENTER}" >> asusrescue.vbs
echo objShell.SendKeys "/usr/bin/stopall" >> asusrescue.vbs
echo objShell.SendKeys "{ENTER}" >> asusrescue.vbs
echo Wscript.Echo "Done... You can close this window." >> asusrescue.vbs
rem echo Wscript.Quit >> asusrescue.vbs

CALL CScript asusrescue.vbs
del asusrescue.vbs

1. Odłącz O!Playa od zasilania. (wyciągnij wtyczkę)
2. Ustaw w kompie we właściwościach sieci adres 192.168.0.2, maska 255.0.0.0
3. Połącz komputer i O!Play kablem sieciowym (przez switch lub router ze switchem)
4. Wystartuj skrypt asusrescue.bat (ten zapisany z listingu powyżej)
5. Podłącz zasilanie do O!Playa.

Jeśli skrypt zadziała, powinieneś dostać otwarte okno telneta podłączonego do O!Play.
Jeśli nie ma tego okna to tylko zabawa z portem konsoli na płycie głównej, a do tego potrzeba specjalnego kabelka. Albo zwrot do sklepu i reklamacja.

Jeśli jest okno telnet, to trzeba będzie na tym kompie odpalić serwer http lub ftp, umieścić w odpowiednim miejscu plik install.img i w oknie telneta wpisać:
Kod:
echo "http://192.168.0.2/install.img" > /tmp/installing_source
albo
Kod:
echo "ftp://192.168.0.2/install.img" > /tmp/installing_source
Kod:
kill -6 1
i to powinno rozpocząć operację pobrania obrazy z serwera http lub ftp, a potem po pobraniu zacząć flashować odtwarzacz pobranym softem. Nie wyłączaj odtwarzacz, może to potrwać ze 20 minut.
Jak nie masz serwera ftp albo www (http) to można spróbować z pendriva, ale trzeba go będzie ręcznie zamontować:
Kod:
insmod /lib/modules/2.6.12.6-VENUS/kernel/drivers/usb/host/ehci-hcd.ko
insmod /lib/modules/2.6.12.6-VENUS/kernel/drivers/usb/host/ohci-hcd.ko
mount /dev/scsi/host2/bus0/target0/lun0/part1 /tmp/usbmounts/sda1
kill -6 1
I tak samo odczekać ze 20 minut.

Powodzenia.
Odpowiedz
Dzieki sliczne za wskazowki, ale juz oddalem do sklepu opleya. Za pozno to przeczytalem mozna bylo jeszcze sprobowac a tak musze czekac 2 tyg. trudno
Odpowiedz
Ja jestem właśnie po aktualizacji firmware wszystko przebiegło bezproblemowo Firmware pobierałem z tej stronki i trwało bardzo krótko nie mierzyłem ale max 1.5 min. Asus się zrestartował i uruchomił się ponownie Smile pełen sukces ale jak czytałem te posty to widzę że albo kolega miał chyba pecha że poszło coś nie tak miałem trochę strach ale poszło jak po maśle Wink
LG37LH3000 + Asus O!Play HDP-R1 + Samsung S2 Portable 500 GB
Odpowiedz
Witam.
Ja się nacieszyłem tym urządzeniem niecałe 4h.
Ściągnąłem ze strony Asusa nowy soft 1.21P. Automatycznie się wyłączył i już nie wstał.
Po wyłączeniu z sieci i ponownym podłączeniu tak jak autorowi postu wyświetla się "ASUS".

Pozostaje serwis... Masaka
Odpowiedz
Zobacz reset przyciskiem, może wgraj ponownie. Wyłącz na parę minut . Może cos pomoże.
Odpowiedz
Próbuje...
Reset nie pomaga.
Wyłaczenie na pare minut też nie.
asusrescue.bat znajduje urządzenie 192.168.0.9 ale tylko przez chwile jak sie je włacza do sieci potem go juz nie ma, tak wiec pingowanie czy wchodzenie po telnecie do niego niestety jest niemożliwe.
Spróbuje jeszcze na pena wgrac img, ale nie sadze zeby to pomogło.
\

Wrzuciłem pena z install.img do Asusa i rozpoczął sie proces instalacyjny
Start Instalation...(rev:282843)
pasek ok minuty szedł do końca i tak stoi i stoi i nie wiem ile powinienem czekać? Bo urządzenie w sumie nic nie robi? a juz z 20 min jest to samo ;/
Odpowiedz
Hmm podejrzana sprawa z tymi firmware'ami, moze nikt nie poinformowal, ale nie powinno przypadkiem robic sie upgrade po kolei od najstarszego do najnowszego poczynajac od wersji wgranej oryginalnie do asusa? Tak m.in. robi sie w Subiekcie GT. To juz drugi taki przypadek, gdzie asus nie wstal odziwo po aktualizacji oprogramowania? Ciekawe... Moze naprawia te bugi Cry
Odpowiedz
Ja robiłem z 1.07 do 1.21 bez problemu. Może być to wina pendrive. Myslę że trzeba go formatować przed wgrywaniem albo spróbować wgrać z innego.
Odpowiedz
Witajcie. Ja też pokusiłem się o upgrade i lipa. Napis Asus i tyle. Przycisk nie działa. Ponowne wgrywanie nie działa. Moje pytanie - czy jeżeli spróbuje przez telnet i też będzie lipa to stracę gwarancję? Czy w ogóle ingerencje w oprogramowanie to utrata gwarancji? Proszę o odpowiedź jeśli ktoś już miał przyjemność z serwisem asusa. Kolejne pytanie - adres 192.168.0.9 jest stały nawet jeżeli na routerze mam dhcp. Z tego co pamiętam to jak jest 3 cyferka 0 to jest stały adres.
Sony KDL-37V5500 + O!Play HDP-R1 + Extigy + FPS 1600 + Korr + WD 1TB
Odpowiedz
Witam.
Udało mi się.
Męczyłem się z tym kilka godzin. Masa forum przeczytanych i nic konkretnego.
Może napisze co ja zrobiłem, może komuś się przyda.

Wgranie softu z 1.07P na 1.21P przez ustawienia w asusie skończyło się tym że wciskając OK wyłączył się asus i nie wstał. Reset nie pomagał, jedynie odłączenie zasilania. Po tej czynności wyświetlał się tylko napis ASUS. Dodam że firmware był na dysku twardym podłączonym przez usb z wieloma innymi plikami (co może mieć znaczenie - ilość danych, oraz co to jest tzn Dystk Twardy a nie Pen i format NTSF a nie FAT32).

Radze uzbroić się w Zwykłego PENA, najlepiej z jakąs diodą która będzie informowała o tym czy jest zasilanie usb i transmisja danych, bo Asus poza swoja własna dioda nie ma żadnej inforamcji czy cos robi czy nie.

Pena sformatować FAT32, nie NTSF czy FAT.

sciągnąc ze strony asusa wersje Firmware .. najlepiej wszystkie jakie sa dostepne 1.xxP
lepiej mieć kopie zapasowe.

wrzucamy plik install.img na pustego sformatowanego PENA. Teraz pytanie jakiego install.img.
Ja wrzuciłem najpierw 1.21P

Wrzuciłem pena do odpalonego juz asusa. Zapaliła się po chwili dioda na Penie (informacja że jest zasilanie pena) po chwili odpaliło się "Start Instalation...(rev:282843)" versja rev zalezna jest od wersji firmware. Pasek postępu poszedł do końca i stanął w miejscu.
Dioda nie mruga, tzn ze nie ma komunikacji, a czy sa procesy w asusie tego nie wiesz (mozesz sie domyslać). Poczekałem z ok 30 min i wcisnąłem reset. 0 reakcji. Wtyczka zasilania (zadne urządzenie nie bedzie działąć bez zasilania). Ponowne uruchomienie -> Napis ASUS.

Następnie wyłaczyłem ASUSa, wgrałem na pena img z wersji 1.18P i wsadziłem do Asusa. modlac się zeby cos sie ruszyło. Po odpaleniu asusa, dioda pena się nie świeci. Trzeba poczekać ok 15 - 20 sekund i nie wpadać w panikę jak ja Wink. Dioda na Penie się zapala, tzn że Startuje USB.

znowu zaczyna się "Start Instalation...(rev:......)" pasek postępu staje w połowie, znowu zwiech. teraz nie czekałem ok 30 min, tylko parę minut, bo juz mniej wiecej wiem jak to sie zachowuje.

Kolejny reset i wyjecie wtyczki i wyjęcie PENA

Włączenie asusa, włożenie po 20 sek PENA i czekanie...
znowu "Start Instalation...(rev:....)" i pasek poszedł do samego konca i zaczeło sie prawdziwe instalowanie z napisem (nie wyłączania zasilania itd)

Sukces, soft wgrany do 1.18P

następnie to samo do 1.21P

Nie wiem co by było gdyby zwiech nastapił podczas instalowaniu img do fleszu asusa, wtedy kiedy jest napis o niewyłączaniu asusa (prawdopodobnie byłby uwalony juz na dobre, ale to takie moje domysły)

Jezeli jest zwiech przy "Start Instalation..."co u mnie się czesto zdarzało to reset i wtyczka zasilania. Jezeli był z byt duzy przeskok w firmware to wgrac soft pomiedzy, a jezeli nie to do upadełgo.

Uzbroić się w PENY, najlepiej mały do 1GB i szybki bo te z USB1.1 to dajecie asusowi wiecej czasu i okazji żeby się zwiesił przy kopiowaniu img do siebie. Bo najpierw On kopiuje img do swojej pamięci a potem zaczyna sie proces instalacyjny (tak wywnioskowałem podczas instalaci i patrzenia sie na diode pena).

I wiara że się uda.

może komuś sie przyda...

Powodzenia.
Odpowiedz
0 na 3cim oktecie nie swiadczy o stalosci adresu Wink

toje napisał(a):Witajcie. Ja też pokusiłem się o upgrade i lipa. Napis Asus i tyle. Przycisk nie działa. Ponowne wgrywanie nie działa. Moje pytanie - czy jeżeli spróbuje przez telnet i też będzie lipa to stracę gwarancję? Czy w ogóle ingerencje w oprogramowanie to utrata gwarancji? Proszę o odpowiedź jeśli ktoś już miał przyjemność z serwisem asusa. Kolejne pytanie - adres 192.168.0.9 jest stały nawet jeżeli na routerze mam dhcp. Z tego co pamiętam to jak jest 3 cyferka 0 to jest stały adres.
Odpowiedz
Dzięki spooner. Poradziłem sobie tak jak napisał ImixVega - "świeży" pen, firmware 1,18 i podłączenie w momencie gdy o!play jest włączony i wyświetla się asus. Do 40 sekund było załatwione - a mi tona magnetytu spadła z serca. Miałem go 3 godziny i już prawie zepsułem. Teraz już nawet nie mam odwagi wgrywać kolejny raz 1,21. Może jak go dopracują to wtedy.
Odpowiedz
Spokojnie, jak kolega wynalazl taki sposob to mozna wgrywac do upadlego Big Grin Byc moze to jest dodatkowe zabezpieczenie, taki Master Reset jak w komorkach i smatphone-ach Smile Swietna srawa jednym slowem. Zawsze jak cos padnie to mozna w ten sposob przywrocic playerek do zycia Smile
Odpowiedz
Gdybym miał właśnie taki przycisk "master resetu", który umożliwiałby mi przywrócenie do np. wersji 1.07 to byłbym spokojniejszy - ten obecny w o!playu to chyba tylko dziura w obudowioe bo mi nic nie przywrócił. A czytając różne posty to dochodzę do wniosku iż może dostać takiego zwiecha, że nie będzie wogóle czytał z usb. Wtedy się tnę tępą żyletą. Big Grin Wole nie ryzykować. Chociaż te radia i tv internetowe kuszą. A jak myślicie jeżeli teraz hula i chciałbym przejść do 1.21 to poprzez menu -> setup -> update czy przez bezpośrednie podłączenie pena po starcie (czy się wogóle takda??)?
Odpowiedz
toje napisał(a):Gdybym miał właśnie taki przycisk "master resetu", który umożliwiałby mi przywrócenie do np. wersji 1.07 to byłbym spokojniejszy - ten obecny w o!playu to chyba tylko dziura w obudowioe bo mi nic nie przywrócił. A czytając różne posty to dochodzę do wniosku iż może dostać takiego zwiecha, że nie będzie wogóle czytał z usb. Wtedy się tnę tępą żyletą. Big Grin Wole nie ryzykować. Chociaż te radia i tv internetowe kuszą. A jak myślicie jeżeli teraz hula i chciałbym przejść do 1.21 to poprzez menu -> setup -> update czy przez bezpośrednie podłączenie pena po starcie (czy się wogóle takda??)?

Ja najpierw włożyłem pena, i potem włączyłem asusa. Następnie do menu - setup - update. Instalacje bez problemu na świeżym penie na ntfsie. Dwa różne pudełka w ten sposób zaktualizowałem bez najmniejszego problemu.
Odpowiedz
Witam panowi i stało sie zachciało mi się softu HD2_011104, wszadziłem pena do niazda usb zaczą sie proces instalacji no i staną pasek gdzieś po środku.Dioda na penie miga co mam zrobić?
-odłaczyć zasilanie i jeszcze raz spróbować wgrać czy czekać
Odpowiedz
ja bym czekał, może pójdzie dalej, jak nie to restart i raz jeszcze ale pewien nie jestem, u mnie ten soft wgrał sie bez problemu, może miałeś jakiś częściowy spadek napięcia lub z penem coś nie tak...
Odpowiedz
wszystko ok, zresetowałem i poszło
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości