Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka pytan przed zakupem.
Witam!

Zastanawiam sie nad zakupem tego urzadzenia i chcialbym dopytac o kilka spraw osoby, ktore maja juz do czynienia od jakiegos czasu z tym playerem.

Bede wdzieczny jesli komus bedzie sie chcialo przeczytac moje pytania i odpowiedziec na jedno lub wiecej Smile

1. Czy dziala poprawnie odczyt z plikow .iso DVD/BD
2. Czy dziala poprawnie odczyt plikow z filmem wrzuconych luzem do folderu (takze dla DVD/BD)?
3, Czy przy filmach w postaci jak w pytaniach 1 i 2 dziala bez problemu: menu, dodatki, zmiana napisow i sciezki audio?
4. Czy poprawnie i bez problemu dzialaja wszelkiej masci filmy w HD dostepne w necie? (Tak ogolnie, moze ktos zna jakis konkretny typ pliku, ktory nie dziala?)
5. Czy dziala poprawnie odczyt plikow XviD/DivX?
6. Czy poprawnie wyswietlane sa polskie litery w napisach?
7. Czy jest obsluga plikow .txt?
8. Czy nadal jest tak, ze po podlaczeniu zasilania urzadzenie odrazu sie uruchamia? Jesli tak to czy mozna jakos ustawic zeby np. po jakims czasie bezczynnosci automatycznie sie wylaczylo?
9. Czy po wylaczeniu pilotem odlaczane jest zasilanie przez usb? Czyli czy po wylaczeniu urzadzenia dysk/pen tez zostana wylaczone?

I na koniec:

10. Czy ktos odradzal by mi zakup tego wlasnie playera i ewentualnie polecal cos innego?
Najwazniejsze dla mnie jest aby odtwarzal jak najwiecej plikow, funkcje sieciowe i dziwiek w super jakosciach nie jest mi potrzebny.

Pozdro

PS. Jesli pisze w zlym dziale to przepraszam i prosze o przeniesienie w odpowienie miejsce Wink
Odpowiedz
Dzial jak najbardziej odpowiedni Smile Jest wiele playerow, wybrales dzial ASUS-a, widocznie podoba Ci sie i chcialbys wiedziec pare rzeczy. Powiem tak, to jest tylko i wlacznie kwestia twojego gustu. Wszystko opiera sie na programistach. Jak widzisz badz zapewnie teraz bedziesz wiedzial, programisci z Asus-a wydaja (poprawiaja) swoje oprogramowanie co chwile i dodaja nowe funkcjonalnosci. Jesli czegos w chwili obecnej nie odtwarza to bedzie odtwarzal za jakis czas.

Moze prosciej zapytam. Co potrzebujesz na dzien dzisiejszy? MKV? DVD (.iso)? Powiedz jak sobie to wyobrazasz i jak chcesz wykorzystac tego playera...
Odpowiedz
Dzieki za odzew Wink

Potrzebuje to co w pytaniach od 1 do 6 a konkretnie zeby nie bylo problemu z:

DivX/XviD
DVD5/DVD9 w .iso lub w luznych plikach (menu, dodatki)
BRRip.x264
720p.BD5.x264
720p.HDTV.X264
1080p.BluRay.x264
1080p.BD9.x264

Niestety nie wiem dokladnie jakie formaty plikow kryja sie pod tymi nazwami Undecided

Napisy z PL znakami wyswietlanymi poprawnie, format obojetny (srt, txt)

Czyli ogolnie filmy/seriale w SD/HD (avi, mkv, iso itp.), sciagam z neta, wrzucam na dysk, podlaczam pod playera, ogladam, kasuje.

Oraz zeby nie bylo problemu z przelaczniem sciezek dzwiekowych i napisow.

Chcialbym tez zeby po wylaczeniu pilotem wylaczal sie dysk 2,5 cala pod USB podlaczony i zeby po wlaczeniu pradu (bo lubia sobie u mnie "pomrugac") urzadzenie samo sie nie wlaczalo. Robi tak niestety moje obecne DVD.

Sprawy zwiazane z lan/internet sa mniej wazne ale mile widziane.
Wyglad tez malo wazny.
Dzwiek w DTS i jakies inne super HD zupelnie zbedne.
Mozliwosc zabawy w modowanie, przerabianie itp - tez nie potrzebne.

Z tego co sie orientowalem to:

WD TV Live - za drogi
Xtreamer - za drogi
Ferguson Ariva - nie obsluguje dyskow Samsung S2 (a taki mam) i costam jeszcze ale nie pamietam Tongue
Odpowiedz
Bol3k napisał(a):Dzieki za odzew Wink

Potrzebuje to co w pytaniach od 1 do 6 a konkretnie zeby nie bylo problemu z:

DivX/XviD
DVD5/DVD9 w .iso lub w luznych plikach (menu, dodatki)
BRRip.x264
720p.BD5.x264
720p.HDTV.X264
1080p.BluRay.x264
1080p.BD9.x264

Niestety nie wiem dokladnie jakie formaty plikow kryja sie pod tymi nazwami Undecided

Napisy z PL znakami wyswietlanymi poprawnie, format obojetny (srt, txt)

Czyli ogolnie filmy/seriale w SD/HD (avi, mkv, iso itp.), sciagam z neta, wrzucam na dysk, podlaczam pod playera, ogladam, kasuje.

Oraz zeby nie bylo problemu z przelaczniem sciezek dzwiekowych i napisow.

Chcialbym tez zeby po wylaczeniu pilotem wylaczal sie dysk 2,5 cala pod USB podlaczony i zeby po wlaczeniu pradu (bo lubia sobie u mnie "pomrugac") urzadzenie samo sie nie wlaczalo. Robi tak niestety moje obecne DVD.

Sprawy zwiazane z lan/internet sa mniej wazne ale mile widziane.
Wyglad tez malo wazny.
Dzwiek w DTS i jakies inne super HD zupelnie zbedne.
Mozliwosc zabawy w modowanie, przerabianie itp - tez nie potrzebne.

Z tego co sie orientowalem to:

WD TV Live - za drogi
Xtreamer - za drogi
Ferguson Ariva - nie obsluguje dyskow Samsung S2 (a taki mam) i costam jeszcze ale nie pamietam Tongue

Wszystko to o czym mowisz to .avi oraz .mkv, spokojnie Asus pociagnie takie cuda Smile Jesli chodzi o prad i zasilanie dysku to urzadzenia USB dostaja zasilanie wtedy, kiedy odpalasz playera, czyli mozesz urzadzenie USB podlaczyc nawet na uspionym playerze. Niestety asus dosyc czesto lubi sie wlaczyc sam jesli braknie mu pradu, naszczescie trzyma wszystko w pamieci Smile Wraz z zakupem pomysl o listwie Smile

Fakt WD, Extreamer nie sa w tym przedziale cenowym, pozostaje Ariva lecz ta jak zwykle ma z czyms problem, a tak poza tym ma kiepskie wsparcie programistow. Mysle, ze to jednorazowy bubel. Przelaczanie sciezek jest intuicyjne, jesli chodzi o napisy to te najlepiej jak sa zapodane w pliku. W tak ciekawej cenie nie dostaniesz nic lepszego, a te plyer jest wart uwagi.
Odpowiedz
Super, dzieki wielkie za info Exclamation

Jeszcze jakbym tylko mogl prosic o doprecyzowanie tego czy najnowszy soft daje obsluge .txt i czy polskie znaki sa wyswietlane poprawnie?

I odrazu o kabel HDMI dopytam. Wystarczy zwykly kabel HDMI (1.3) i bede mial na TV obraz w najlepszej mozliwej jakosci i z dzwiekiem?
Odpowiedz
Powiem tak, plik .txt czyta lecz czcionki nie czyta, sa krzaczki. Nie odnalazlem jeszcze jaka player czcionke obsluguje. Na 100% obsluguje .srt bez problemu.

Jesli chodzi o kable, nawiazuje z firma sprzedajaca okablowanie na Allegro, polecam:

http://allegro.pl/item926675426_voicekraft_hdmi_hdmi_1m_gold_filtr_tania_wysylka.html za ta cene dzwiek i obraz zyleta...

takze:
http://allegro.pl/item897034307_kabel_optyczny_t_t_brand_red_line_1_5m_exclusive.html jakosc potwierdzona przezemnie...

jeszcze taki kabel mam jako glowna nitke TV->Ampli->Asus:
http://allegro.pl/item921375048_prolink_hdmi_gold_filtry_v1_3b_hdtv_1m.html jakosc gwarantowana i przetestowana.

Polecam sprzedajacego Smile

Oczywiscie, asus zrobi ci downmix do 2 kanalow i posle po HDMI do TV, a jesli masz TV z dekoderami Dolby Digital Plus czy DTS to mozesz odrazu puscic dzwiek z playera bez kodowania tzw HDMI LPCM czy HDMI RAW.
Odpowiedz
Ampli a ni zadnych innych dodatkow nie mam, korzystam z glosnikow wbudowanych w TV.

Tyl tego TV wyglada tak:

[Obrazek: 14vmp1u.jpg]

Czyli ma wejscie (wyjscie?) optyczne. Jesli kupie ten kabel (optyczny), ktory polecasz to rozumiem, ze bedzie lepszy dzwiek niz tylko po HDMI?

1m kabla moze mi nie starczyc, przydaloby sie tak z 1,5m a najlepiej 2m. Czy sa jakies przeciwwskazania ku temu? Tzn czy bedzie jakies pogorszenie jakosci w wypadku nieco dluzszego kabla?
Odpowiedz
Bol3k napisał(a):[...] Czyli ma wejscie (wyjscie?) optyczne. Jesli kupie ten kabel (optyczny), ktory polecasz to rozumiem, ze bedzie lepszy dzwiek niz tylko po HDMI?

1m kabla moze mi nie starczyc, przydaloby sie tak z 1,5m a najlepiej 2m. Czy sa jakies przeciwwskazania ku temu? Tzn czy bedzie jakies pogorszenie jakosci w wypadku nieco dluzszego kabla?

Niestety, zaden telewizor nie ma wejscia optycznego, kazdy posiada wyjscie optyczne do zewnetrznego amplitunera. Najlepszy dzwiek jest jednak przez HDMI. Spokojnie mozesz zakupic taki kabel HDMI, standardowy to 1,8M. Pogorszenia jakosci nie ma do 10M, powyzej roznie bywa i sa specjalne wzmacniacze.
Odpowiedz
djvolt napisał(a):Niestety, zaden telewizor nie ma wejscia optycznego, kazdy posiada wyjscie optyczne do zewnetrznego amplitunera. (...)

Aj, szkoda, bo juz myslalem, ze moj TV ma jakis bajer o ktorym nie wiedzialem Huh

Dzieki serdeczne za pomoc Wink
Odpowiedz
Ano tak bywa Big Grin Jak bedziesz mial jakies watpliwosci, pytania to pisz smalo Smile
Odpowiedz
Ok, jeżeli pozwolicie to też się zapytam o kilka rzeczy, pierwszy raz będę kupował tego typu playerek i nie wiem czego mogę się spodziewać. A z tego co wyczytałem, ten mi najbardziej odpowiada cena-funkcjonalność i podobno łatwość.

a) Po pierwsze, czytam, że ten playerek ma całkiem sensownego pilota i bardzo łatwą obsługę - nie interesują mnie wypaśne funcje typu torrenty, chodzi mi o odtwarzacz Wink Czy możecie potwierdzić, że nawet największa lebiega w domu to obsłuży? Zwłaszcza dzieci i teściowa Wink Pilot wygodny?

b) jakby mi strzeliło coś do głowy, aby dokompliować (nie boję się tego słowa Wink) tego torrenta, to czy w czasie ściągania filmu w tle (a pewnie i jednocześnie 10 Wink) da się oglądać filmy? Jak jest z wydajnością?

c) Kopiowanie plików. Mam jakiś tam komp w domu jako serwer plików. Niemniej chciałbym podłączyć do tego asusika dysk zewnętrzny np. 1,5 TB. Po jaką cholerę ma mi jeszcze komp waty zżerać podczas odtwarzania. I teraz pytanie czy z sieci mogę na ten zewnętrzny dysk skopiować pliki za pomocą asusa? Wiem, że w drugą stronę będzie ciężko, ale wydaje mi się to jedna z podstawowych funkcji i myślę, że odpowiedź będzie twierdząca. Mogę tak zrobić w PS3, ale mieszanie kabelkami mi się nie podoba. Ma to być lekkie, łatwe i przyjemne w użytkowaniu. Tak więc? Da się skopiować z komputera na dysk zewnętrzny za pomocą Asusa?

d) jaką macie prędkość za pomocą LAN? Czy zamiana switcha na 1 Gb coś zmieni? (karta sieciowa i procesor w środku asusa to wytrzymają?)

e) No i w czym Xtreamer ma się różnić od tego Asusa? Wiatraczek mnie wkurzy (z pewnością), dysk 2,5 cala mnie nie interesuje (chcę 3,5 zewnętrzny - o właśnie - coś subiektywnie polecicie??), pilot podobno tragedia.. więc czego Wam brakuje, co jest w Xtreamerze?

głupie pytania? Wink może, ale to mój pierwszy raz i proszę potraktować mnie delikatnie Wink
Odpowiedz
Ja po przeczytaniu setki postów zdecydowałem że jutro biorę ten player i zaczynam go ostro testować więc zapewne będę częstym gościem na forum i opiszę własne spostrzeżenia a może mi się uda komuś udzielić pomocy mam tylko wielką nadzieję że zakup okaże się 100% trafiony i się nie zawiodę na marce Asus Wink
LG37LH3000 + Asus O!Play HDP-R1 + Samsung S2 Portable 500 GB
Odpowiedz
luke napisał(a):Ok, jeżeli pozwolicie to też się zapytam o kilka rzeczy, pierwszy raz będę kupował tego typu playerek i nie wiem czego mogę się spodziewać. A z tego co wyczytałem, ten mi najbardziej odpowiada cena-funkcjonalność i podobno łatwość.

a) Po pierwsze, czytam, że ten playerek ma całkiem sensownego pilota i bardzo łatwą obsługę - nie interesują mnie wypaśne funcje typu torrenty, chodzi mi o odtwarzacz Wink Czy możecie potwierdzić, że nawet największa lebiega w domu to obsłuży? Zwłaszcza dzieci i teściowa Wink Pilot wygodny?

b) jakby mi strzeliło coś do głowy, aby dokompliować (nie boję się tego słowa Wink) tego torrenta, to czy w czasie ściągania filmu w tle (a pewnie i jednocześnie 10 Wink) da się oglądać filmy? Jak jest z wydajnością?

c) Kopiowanie plików. Mam jakiś tam komp w domu jako serwer plików. Niemniej chciałbym podłączyć do tego asusika dysk zewnętrzny np. 1,5 TB. Po jaką cholerę ma mi jeszcze komp waty zżerać podczas odtwarzania. I teraz pytanie czy z sieci mogę na ten zewnętrzny dysk skopiować pliki za pomocą asusa? Wiem, że w drugą stronę będzie ciężko, ale wydaje mi się to jedna z podstawowych funkcji i myślę, że odpowiedź będzie twierdząca. Mogę tak zrobić w PS3, ale mieszanie kabelkami mi się nie podoba. Ma to być lekkie, łatwe i przyjemne w użytkowaniu. Tak więc? Da się skopiować z komputera na dysk zewnętrzny za pomocą Asusa?

d) jaką macie prędkość za pomocą LAN? Czy zamiana switcha na 1 Gb coś zmieni? (karta sieciowa i procesor w środku asusa to wytrzymają?)

e) No i w czym Xtreamer ma się różnić od tego Asusa? Wiatraczek mnie wkurzy (z pewnością), dysk 2,5 cala mnie nie interesuje (chcę 3,5 zewnętrzny - o właśnie - coś subiektywnie polecicie??), pilot podobno tragedia.. więc czego Wam brakuje, co jest w Xtreamerze?

głupie pytania? Wink może, ale to mój pierwszy raz i proszę potraktować mnie delikatnie Wink

Powiem tak:

A: Latwy w opanowaniu nawet dla laika Smile

B: Nie testowalem, nie posiadam klienta torrenta na asusie tylko w NAS-ie, niemniej jednak predkosc bedzie ok, tylko czy twoj router pociagnie tyle polaczen? Torrenty to masakra dla sieci, na jeden plik przypada ok 300 polaczen wiec 10*300=3000 polaczen. Moze sie zatkac na amen przy ogladaniu filmu HD Smile

C: Kopiowanie zawsze stwarza problem, w chwili obecnej jeszcze player nie posiada klienta/serwera ftp, wiec zabawa w kopiowanie plikow za jeg pomoca stwarza problemy, aczkolwiek mozna sobie posiedziec i sie pobawic Smile

D: Lan standardowo to 100Mbps czyli 12,5MB/s, zalezne to jest od posiadanego sprzetu, ja np mam z dysku NAS max 3MB/s, zas z laptopa max 11MB/s reszte gdzies buforuje. Jesli chodzi o siec Gigabit LAN, mozesz sobie taka stworzyc, lecz dla asusa to bez roznicy, ma on wbudowana karte 10/100Mbps, aczkowiek w przyszlosci mozesz sobie stworzyc siec typu N 300Mbps i wtenczas Gigabit LAN jak najbardziej bedzie odpowiedni. Asus spokojnie to opanuje Smile

E: To jest kwestia gustu, napewno ma wiecej bajerow i wiatrak... Wydajnosciowo asus lepszy, Realtek zawsze byl na 1-wszym miejscu Idea Pilot jak pilot, ale poreczny i nie ma za duzo zbednych guzikow, tyle co ma to w sam raz. Dysk zewnetrzny 3,5" najlepiej WD z serii Green badz Samsung, jaki wyberzesz taki bedziesz mial Smile kazdy dobry z tych firm. Jesli cie stac kup NAS-a na dwa dyski Wink

Jakies dalsze pytania?

popo601 napisał(a):[...]będę częstym gościem na forum i opiszę własne spostrzeżenia[...]

Mamy taka nadzieje Wink
Odpowiedz
Prawie wszystko... tylko z tym kopiowaniem mnie trochę zmartwiłeś. Myślałem, że da radę łatwo skopiować z dysku sieciowego na ten lokalny, czyli zewnętrzny (wszystko mi jedno, czy za pomocą kompa czy Asusa). Super byłoby w drugą stronę. Niemniej jak widzę, programiści Asusa chcą tutaj zaglądać i współpracować, więc jest szansa iż jakiś interfejs do tego powstanie.

OK, czyli na ten moment robię to co planowałem - Asus + dysk zewnętrzny (i będzie to chyba samsung, bo mam już kilka w domu i akurat z nimi mam najmniej problemów).

A co do NAS - wolę w kompie sobie RAID stworzyć Wink Wiem, że prądu żre więcej, ale wydajność bez porównania większa. Na pentium II nawet z Ubuntu jest to demon prędkości. Chyba, że macie jakiś nas co wyciągnie te 6-8 Mb... Już mogę sobie podarować GigabitLan...

dzięki serdeczne za zainteresowanie.
Odpowiedz
Niestety tak bywa, kopiowac mozesz, lecz jeszcze sprawia to duzo gimnastyki Smile Na zadnym playerze z oryginalnym firmware nie przekopiujesz w latwy sposob plikow, ale wszystsko w rekach programistow Smile

Jesli chodzi ci o NAS'a moge polecic to:

Netgear RND2000
Odpowiedz
Witam.

No i zagościła w moich skromnych progach czarna skrzynka O!Play HDP-R1 pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne Smile filmy w Full HD powiem brzydko ale "Jaja urywa" na ustawieniu TV na "żywe" TV to LG37LH3000 szok i jeszcze raz szok już jest bardzo późno ale jutro testów ciąg dalszy Wink więc miłej nocki życzę i do jutra Smile)

EDIT:

Troszkę potestowałem sprzęcik i powiem szczerze że jestem zadowolony z zakupu filmy Full HD kopia płyty 1:1 Blue Ray idą bez zająknięcia Smile) a to 40 GB a czasem i więcej zależy od filmu więc kto się jeszcze nie zdecydował to śmiało brać O!Play to potęga i tego było mi trzeba Smile)
Odpowiedz
Swietnie Smile plynnosc Full HD zalezy przy takim transferze od dobrego dysku lub sieci LAN. to jest 40Mbps wiec jednym slowem jakosc zyleta Big Grin
Odpowiedz
A ja mam takie pytanko do użytkowników tego cacka. Zdarzyło się Wam Drodzy Forumowicze, aby jakiś plik z waszych zasobów dyskowych (czy jakie tam ktos posiada), aby Asus czegoś nie pociągnął?

Bo pliki testowe, trailery i inne tego typu są robione po to by obnażyc słabości takich własnie odtwarzaczy, a 80% filmów spotykanych w sieci nigdy nawet nie zblizy sie do potrzeb takich trailerów.
Odpowiedz
To zalezy, Asus np trailera Samsunga nie pociagnie, poniewaz nie obsluguje w pelni profilu @5.1. Zdarza sie nieraz, ze plik jest niestandardowy i zawsze wychodzi to na jaw podczas sluchania czy ogladania. Jezeli cos nie trzyma sie standardow to trudno sie dziwic, ze potem sa problemy Smile
Odpowiedz
U mnie jak narazie daje radę ze wszystkim no oprócz filmów zgranych z kamery DV bez kompresji ale to wiadomo zresztą taki film i tak zawsze po obróbce się dekoduję jakimś kodekiem no bo 1,5 godz. zajmuję 20 GB hehe Cool
Odpowiedz
Hej.niedawno chcialem odpalic na oplayu taka bajke ksiezniczka i zaba,ale wyskoczyl tylko napis nieobslugiwany format.Na kompie stacjonarnym bylo to samo a laptop odtworzyl film bez problemu!Hmm,format byl niby mkv!
Odpowiedz
A pokaz zrzut z media info? Podejrzany plik, na 100% niestandardowo skodowany Shy
Odpowiedz
Witam wszystkich forumowiczów.
Planuję zakup tego urządzonka i zastanawiam sie jak ustalić sobie partycje na dyskach przenośnych - używam 2 dysków WD Passport 160 i 320 (niestety ten Essential - badziew).
DO tej pory dysk wyglądał tak:
- partycja podstawowa 30 GB sformatowana w FAT32 - żeby ją Świętej Pamięci Manta Prince 4 widziała
- partycja rozszerzona - troche FAT32, trochę EXT, troche NTSF.

Rozumiem że Asus widzi NTSF, więc calutki dysk muszę sformatować w NTSF ?
Czy Asus ma możliwość odczytu z kilku partycji jednego dysku ?
Odpowiedz
Nie jestem expertem w tej dziedzinie ale powinno śmigać na kilku partycjach bez problemu a napewno NTFS widzi bo sam mam tak sformatowaną 500 GB Cool
Odpowiedz
Czy naprawdę nikt nie ma kilku partycji na dysku ? Shy
Odpowiedz
Ja mam na dysku dwie partycje i obie są widoczne bez problemów
O!Play HDP R1 : Evolve Solaris: Egreat R200S:
Odpowiedz
spoko2 napisał(a):Ja mam na dysku dwie partycje i obie są widoczne bez problemów

Dzięki !
Odpowiedz
Zapytałem wcześniej o to czy zdarzyło sie komus aby Asus czegos nie pociagnął, bo przeczytałem ten post:

viewtopic.php?f=70&t=72

z którego jasno, przynajmniej dla mnie wynika, że jednak Wd Live ma lepsze "bebechy" od tego Asusa. Co jednak może nic nie znaczyć przy plikach tych "normalnych" ściągniętych
z neta, a nie próbkach robionych po to aby obnażyć bezsilność poszczególnych odtwarzaczy.
No i dalej jestem w kropce.

A jeszcze jedno pytanie:
Jak odbywa sie indeksacja plików z dysku twardego? Czy można poruszać sie po dysku jak np. na kompie, czyli wchodzic w poszczególne podfoldery i odtwarzać stamtąd filmy, zdjęcia, czy po podpięciu dysku oplay szczytuje dane z całego dysku i porządkuje to w swoje katalogi i stamtąd to mozna odtwarzac?
Odpowiedz
Poza tymi kilkoma dziwnymi plikami testowymi nie mialem zadnego problemu z asusem. Wszystko co z neta, scenowe i robione wg zasad sceny, dziala bez problemu. Widac to doskonale w moim poscie w temacie do ktorego linka podales.

Asus pliki widzi tak jabys dysk mial w kompie. Roznica jest tylko taka, ze w trybie filmow - widzi tylko pliki filmowe, w audio - tylko audio i przy zdjeciach tylko zdjecia

Ktos sie wczesniej pytal o partycje, problemu nie ma zadnego, widzi zarowno fat32 jak i ntfs.
Odpowiedz
Witam wszystkich na forum.
Przyklejam się do tematu ponieważ planuję zakup O!Play i interesują mnie trzy sprawy:
1.Podłączam asusa po hdmi pod telewizor i optycznym audio pod ampli (onkyo SR600E)
czy na amplitunerze będę miał npBig GrinTS lub DDigital i równocześnie dźwięk na tv ,
czy trzeba w O!Play za każdym razem zmieniać ustawienia gdy się wyłącza ampli
by dźwięk poszedł po hdmi na tv.
2.Odnośnie dźwięku AC-3 (bez obrazu) podobno O!Play go nie widzi,czy widzi AC-3 z obrazem
np w mkv?
3.Wiadomo w kontenerze mkv oprócz ścieżek dźwiękowych,napisów czasami występuje
indeksowanie (rozdziały) Czy w O!Play można się po tych rozdziałach poruszać?

Może zadaję głupie pytania ale to mój pierwszy zakup takiej "skrzyneczki" także proszę
o wyrozumiałość i odpowiedź.
Biorę pod uwagę jeszcze hundai mbox L110 (30% hundai,70% asus)
Hundai mnie kusi małymi wymiarami,na stronę asusa przemawia duże wsparcie techniczne
i sporo wiadomości o nim w sieci. Jakieś sugestie,rady?
Pozdrawiam.
Odpowiedz
1. Niestety nie mam ampli wiec nie pomoge :\
2. Samej sciezki .ac3 nie widzi, gdy jest w .mkv nie ma problemu.
3. Jeszcze sie z czyms takim jak rodzialy w .mkv nie spotkalem. Audio/napisy nie ma problemu. Przy obrazie plyty DVD tez wszystko ladnie jest, obrazu BR jeszcze nie testowalem ale niedlugo to zrobie. Jakbys podal linka to jakiegos .mkv z rodzialami to moge sciagnac i oblookac Wink

Polecic moge asusa bo "bierze" wszystko co mu sie zapoda. W dziale z plikami testowymi masz mojego posta z mozliwosciami asusa, jak to wyglada u hundaia ciezko powiedziec. Tu na forum wiekszosc ludzi ma asusy wiec wrazie jakichs problemow/pytan napewno ktos pomoze Big Grin
Odpowiedz
Marek.x napisał(a):Witam wszystkich na forum.
Przyklejam się do tematu ponieważ planuję zakup O!Play i interesują mnie trzy sprawy:
1.Podłączam asusa po hdmi pod telewizor i optycznym audio pod ampli (onkyo SR600E)
czy na amplitunerze będę miał npBig GrinTS lub DDigital i równocześnie dźwięk na tv ,
2.Odnośnie dźwięku AC-3 (bez obrazu) podobno O!Play go nie widzi,czy widzi AC-3 z obrazem
np w mkv?
3.Wiadomo w kontenerze mkv oprócz ścieżek dźwiękowych,napisów czasami występuje
indeksowanie (rozdziały) Czy w O!Play można się po tych rozdziałach poruszać?

Może zadaję głupie pytania ale to mój pierwszy zakup takiej "skrzyneczki" także proszę
Hundai mnie kusi małymi wymiarami,na stronę asusa przemawia duże wsparcie techniczne
Pozdrawiam.

Brachu ja tylko dopowiem że śmiało możesz brać w ciemno na , nie zawiedziesz się na sprzęcie gwarantuję Asus to Asus daje radę i łyka wszystko co mu zapodasz Wink ja się długo zastanawiałem i żałuję że tak długo kupiłem i max zadowolenia.
Odpowiedz
Marek.x napisał(a):Witam wszystkich na forum.

Sluchaj , mam Ampli, lecz wszysko mam puszczone po HDMI do Ampli i nie sprawdzalem jak sie zachowa jezeli bym podlaczyl po hdmi do telewizora oraz optykiem do Ampli. Wydaje mi sie, ze nie powinno byc problemu z automatycznym przelaczeniem dzwieku, ale czy jest sens takiego przelaczania? Jezeli masz Ampli to juz z niego korzystac Smile Nie mam jak sprawdzic, poniewaz nie posiadam kabla optycznego Wink

Marek.x napisał(a):Może zadaję głupie pytania ale to mój pierwszy zakup takiej "skrzyneczki" także proszę
Pozdrawiam.

Spokojnie bierz Asusa Smile No chyba, ze stawiasz na dzwiek z coaxiala oraz kiepskie wsparcie? To forum powstalo wlasnie dla takich jak ty, kazdy kto posiada takiego asusa z mila checia pomoze jak tylko sie da Wink
Odpowiedz
W tego typu odtwarzaczach w tym przedziale cenowym Asus nie ma sobie równych i bez dwóch zdań ! Cool
Odpowiedz
znalazłem na allegro
http://www.allegro.pl/item953426803_asu ... _hdmi.html
czy sprzedawca nie oszukuje ze asus o play czyta napisy txt coś się zmieniło w tym temacie?
Odpowiedz
...po przerobieniu na pozostałe formaty z wyłączeniem txt.
Odpowiedz
Albo sa niedoinformowani albo swiadomie scieme wala, tak czy inaczej bez przerobek samego .txt narazie asus nie wyswietli.
Odpowiedz
Oplay ma wiele zalet i taki chwyt marketingowy mu nie zaszkodzi.
Odpowiedz
Dzięki wszystkim za rady.
Zamawiam Asusa przez Allegro,nie ma co się zastanawiać.

Do Bol3k -mam kilka koncertów mkv z indeksacją scen,ale to dość duże pliki.
Decyzja podjęta łykam Asusa jak to z tymi rozdziałami będę wiedział po Niedzieli
chcę jeszcze dodać że w instrukcji hundaia L110 napisali:

"Podczas odtwarzania filmu na pełnym ekranie dostepne sa wszelkie opcje
nawigacji, obejmujace szybkie przewijanie, odtwarzanie w zwolnionym
tempie, zatrzymanie, powiekszenie oraz skok do nastepnego i
poprzedniego rozdziału (jeeli plik zawiera znaczniki rozdziałów)."

Widziałem na You Tube filmik z menu bodajże Ariwy i tam także wychwytuje sceny
tzn: prawdopodobnie każdy player to ma.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Witam. Mam pytanie. Asus posiada wejście eSata, więc można podpiąc dysk taki "goły" wyciągnięty z kompa? Czy trzeba jakies zasilanie jeszcze podpiąc? No i czy potrzebny jest do tego jakis sledź przedłużający to wejście?
Odpowiedz
W przypadku dyskow eSATA niestety musisz zapodac osobne zasilanie dla dysku, port eSATA sluzy tylko do komunikacji. Co innego, gdy masz dysk 2,5" wtenczas dysk ten dostaje zasilanie z portu USB. Co do sledzia to takowego nie potrzebujesz, aczkolwiek potrzebujesz dostarczyc zasilanie poprzez przejsciowke.
Odpowiedz
Z tego sie orientuje nie ma dyskow wyposazonych w eSata (mam na maysli same dyski bez obudowy dodatkowej)

Sata i eSata mimo zblizonej nazwy roznia sie miedzy soba. eSata to taka szybsza wersja usb do podlaczania urzadzen zewnetrznych. Sata sluzy natomiast do podlaczania dyskow wewnatrz obudowy.

Maja takze rozne koncowki wiec chyba nie da sie dysku sata zwyklym kablem sata podlaczyc pod zlacze eSata.

[Obrazek: 2vbsok8.jpg]

Czyli zeby podlaczyc dysk sata wyciagniety z kompa potrzebujesz obudowy z eSata (lub USB - w zupelnosci wystaczy). Najtansza opcja sa same kable czyli takie cos:

[Obrazek: 977191898]

Ale z doswiadczenia wiem, ze w przypadku takiego zestawu jak na zdjeciu dysk nie zawsze startuje, jest to napewno wina zasilacza ale dlaczego i po czym poznac czy dysk nie odpali to niestety nie wiem. Podlaczalem kilkanascie dyskow przez takie cos i gdzies okolo polowy nie chciala wystarowac na tym zasilaczu.
Odpowiedz
No tak, bo zeby dysk wystartowal potrzeuje 5V/12V 2A na obydwu wyjsciach, inaczej dysk moze wystartowac, ale sie wylaczy... Na takich przejsciowkach dyski SATA chodza Smile a nieraz nie chodza, zalezy jaka przejsciowka Smile
Odpowiedz
Witam wszystkich - mój pierwszy post.
Mam tylko jedno pytanko - czy Asus nie ma problemu przy odtwarzaniu plików .mkv jeśli chodzi o napisy zewnętrzne? Tzn. czy mogę bez problemu wybrać zewnętrzny plik z napisami a wyłączyć napisy wmuksowane w plik .mkv? Poprostu chcę się upewnić przed zakupem a ten aspekt to ostatnia rzecz jaka mnie jeszcze powstrzymuje Wink . Pozdrawiam.
Odpowiedz
W sofcie 1.24 (myślę, że w 1.21 jest to samo) dajesz na pilocie przycisk Aa i wybierasz napisy spośród dostępnych w pliku mkv lub wykrytych w folderze (np. srt) wybierasz wielkość czcionki, kolor, kodowanie, miejsce wyświetlania. Wszystko to jest.
Sony KDL-37V5500 + O!Play HDP-R1 + Extigy + FPS 1600 + Korr + WD 1TB
Odpowiedz
toje - dziękuję Ci pięknie za info. Teraz mogę spokojnie zamawiać Asusa Big Grin .
Jak już dojdzie to pewnie będę miał jeszcze jakieś pytania/zagwozdki ale to już będę pytał w odpowiednich działach na forum.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Witam.
Moj pierwszy post i zarejestrowalem sie bo interesuje mnie ten asus.
Mam takie pytanie: mam dysk 1TB NTFS w obudowie sieciowej D-Link DNS-313 (bez dlna) i czy ten asus da rade odtworzyc pliki ktore mam na tym dysku i puscic po hdmi na tv? Poszukuje wlasnie malego odtwarzacza ktory po podpieciu: pendrive, hdd usb czy wlasnie takiego sieciowego dysku pusci obraz. Niby ten D-Link ma tez usb, ale wolalbym zeby to chodzilo po sieci.
Pozdrawiam.
LCD
Odpowiedz
Witaj elcede!

Asus nie ma absolutnie zadnego problemu z urzadzeniami podlaczonymi przez USB, przez siec z kompami/routerami tez radzi sobie bez problemu. Wydaje mi sie, ze dysk Twoj dysk podlaczony przez karte sieciowa tez powinien byc bez problemu widoczny. Wrazie by ipy same sie nie przypisaly to w asusie mozna je wklepac recznie. USB ma jednak wieksza przepustowosc wiec lepiej chyba przez USB podlaczyc Wink A jak juz zobaczy pliki to z puszczeniem na TV przez HDMI zarowno audio i video tez sobie bez problemu poradzi.
Odpowiedz
Powiem ci tak: mam taką konfigurację:
- terminal (podobny do aukcji nr 1001374675 na allegro) na nim okrojony na max win xp;
- pod ww. podłączony dysk 3,5" 1 tb w obudowie usb;
- to wszystko pod tani routerek z tp-linka;
Wszystkie dyski udostępnione przez sieć plus jeszcze 2 kompy. Przez sieć działa każdy plik nawet blue-ray przy bitrate ok 40mbps.
Sony KDL-37V5500 + O!Play HDP-R1 + Extigy + FPS 1600 + Korr + WD 1TB
Odpowiedz
Dokladnie tak jak kolega mowi Smile
Odpowiedz
Dzieki za informacje Smile w takim razie nie pozostaje nic innego jak zbierac kaske na ten sprzecik Tongue i oczywiscie sledzic forum zeby wiedziec jak najwiecej Smile
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Próbował ktos podłączyć do asusa rozdzielacz usb np taki http://www.allegro.pl/item990210492_pro ... zybki.html czy można pod to podpiać jednocześnie dwa dyski będzie to działać??
Odpowiedz
Asus ma 2 USB wiec nawet bez takiego huba mozesz 2 dyski podpiac. Czy natomiast po podlaczeniu przez huba kilku urzadzen bedzie je widzial to nie wiem, ale chyba powinien.
Odpowiedz
Tu zapada pytanie i tylko to pytanie czy ASUS wykryje tego HUB-a? Jezeli tak to wszystko mozna podlaczyc i bedzie wszystko chodzic Smile
Odpowiedz
Zeby nie dublowac tematow przenioslem posty tutaj Wink
/Bol3k

witam

mam zamiar kupić asusa hdp-r1, ale przed zakupem mam kilka pytań:

1. czy jest możliwość przegrywania plików z jednego urządzenia podłączonego przez USB na drugie urządzenie?

2. czy jest mozliwosc podlaczenia huba usb, aby dalo sie podlaczyc wiecej niz dwa urzadzenia usb?

3. czy po zainstalowaniu modyfikacji (np. openssh, czy samby) uruchomienie asusa wymaga aby pendrive z zainstalowanymi aplikacjami zawsze byl podlaczony czy bedzie dzialac i bez niego?

z góry dzieki za odpowiedzi
Odpowiedz
1. Tak, bez problemu z poziomu menu Asusa mozna kopiowac, zarowno pomiedzy urzadzeniami podlaczonymi pod USB jak i kompami w w sieci.
2. Nie wiem, nie testowalem. Wydaje mi sie, ze powinno to dzialac no ale dopoki ktos nie napisze, ze mu dziala to na 100% widziec nie bedziemy. Padlo juz na forum pytanie o huba, niestety odpowiedz jeszcze nie.
3. Jesli nie bedzie pendriva, na ktorym zainstalowales jakies dodatkowe programy to poprostu nie bedziesz mial dostepu do tych programow, sam player powinien sie wlaczyc i dzialac bez problemu, przynajmniej tak ktos kiedys tu pisal Wink
Odpowiedz
Mam jeszcze pytanie czy na dyskach NTFS możliwy jest zarówno odczyt jak i zapis danych przez asusa?
Odpowiedz
Oczywsicie Wink
Odpowiedz
Witam mam zamiar kupić Asus O!Play HDP-R1 o ten model głownie mi chodzi mi o odtwarzanie filmów w formacie avi,rmvb,mkv. ( większości z napisami czytałem ze ma problem z odtwarzaniem napisów txt ale to nie problem przerobić je na str )

1. Czy odtwarzacz widzi polskie znaki ( ę ą ś ć ) ?
2. Czy jest możliwość zmiany koloru napisów i wysokości ich wyświetlania wielkości czcionki itp ;p ( chyba ze nie ma potrzeby )
3. czy nie ma problemu z wgrywanie Firmware i czy to coś daje ?
czyt
4. warto ? xd
i tak to wszystko co mnie najbardziej interesuje albo jak ktoś zna miej więcej w tej samej cenie inny odtwarzacz to możne podać.

z góry dzięki

pozdro =)
Odpowiedz
1. Tak
2. Jest możliwośc zmiany koloru i położenia napisów. Wielkości czcionki chyba też.
3. Nie ma problemu, chociaż ja jade na tym co było domyślnie zainstalowane w odtwarzaczu
4. Pewnie że warto!
Odpowiedz
Witam.
Podepnę się pod ten wątek.
Jestem już na 99% zdecydowany na zakup HDP-R1 ale gryzie mnie kilka pytań:
1. Jeśli chcę oglądać filmy z YT to rozumiem że z klawiatury ekranowej wpisuję słowa kluczowe i wyszukuję film. A czy da się zalogować na swoje konto aby móc przeglądać swoje zdefiniowane ulubione czy lubiane filmy?
2. identyczna sprawa z Picasa - czy można zalogować się na swoje konto aby oglądać swoje zdjęcia? Nie mam ich w publicznej galerii bo co kogo obchodzi jak się bawię po pijaku Big Grin
3. czy coś na wzór plików cookie da się zrobić aby nie musieć za każdym uruchomieniem wpisywać loginu i hasła?
4. Wiem już że mogę programem O!Play Internet radio manager dodawać stacje radiowe ale czy na oryginalnym FW też ten program da radę zmienić?
5. i ostatnie (obiecuję że ostatnie) jaki FW proponujecie wrzucić? Bo czytam forum już z 2 godziny i dalej nic nie wiem... Dodam że interesują mnie napisy z polskimi czcionkami, mogę je przerobić na inny format w razie potrzeby, łączę się z TV przez chinch a głos podepnę przez chinch do ampli. HDMI nie mam i dopiero za dwa lata kupię nowy TV. 75% filmów poleci z HDD z blaszaka a reszta z pendrive-a.

Dodam że w sklepie gdzie planuję go kupić miałem już możliwość się nim pobawić i jestem zachwycony ale nie mają go podpiętego do netu i nie mogę tego sprawdzić...

Serdeczne dzięki za poświęcony czas na odpowiedź na moje pytania.
Odpowiedz
Ja mam wersję HDP-R3. Różni się od HDP-R1 jedynie obecnością WiFi. Generalnie polecam odtwarzacz. Mam tylko zastrzeżenie co do napisów. Brakuje mi dodawania albo tła, albo większego obramowania fonta. Czasem napisy ciężko się czyta bo zlewają się z filmem.
Ogólnie mogę polecić ten sprzęt.

Co do softu to polecam ten od HD2. Sam używam i polecam innym. Wg mnie jest lepszy od oryginalnego HDP-R1/R3.
Odpowiedz
przemo_111 napisał(a):Ja mam wersję HDP-R3. Różni się od HDP-R1 jedynie obecnością WiFi. (...)

Doprecyzuję tylko, ze R3 ma takze czytnik kart, ktorego to R1 nie ma Wink
Odpowiedz
pozwole sobie odswiezyc temat zeby nie zakładać nowego Smile

przede wszystkim jako świeżak chciałem sie przywitać Smile tak wiec Witajcie Big Grin

czaje sie powoli zeby kupic sobie o!playa + zewn dysk z tym ze mam małe pytanie czy wystarczy jak ten dysk bedzie przesylal dane przez usb czy lepiej kupić dysk z obudowa uzbrojona w esata? pliki ktore chce odtwarzac to mkv + teledyski HD (głownie mp4) czasami sporadycznie divx czy jakis inny gorszej obrazowo jakosci film czy nie bedzie "efektu" haczenia przy mkv? I czy Asus wykrywa dyski do okreslonej pojemnosci czy moze jest mu to wszystko jedno czy to bedzie 1TB czy tez 1,5TB (rozumiem ze najlepiej kupic dysk z zewnetrznym zasilaniem?)?

na dniach wyczailem taka oferte jesli chodzi o dysk
http://www.biedronka.pl/cms/img/u/Gazet ... big/23.jpg
czy takie cudo styknie czy sa jakies modele (procz essentials o ktorym juz tu wyczytalem) ktore asusowi nie sluza?

pozdrawiam
Odpowiedz
Witaj Exclamation

Samo USB w wystarczy w zupelnosci nawet do kopii 1:1 plyt BlueRay a o MKV 1080p i nizszych nie wspominajac. eSATA oczywiscie nie zaszkodzi ale roznicy zadnej nie bedzie.

Wielkosc i pojemnosc dysku nie ma znaczenia. Tu -> viewtopic.php?f=19&t=27&p=2668&hilit=dyskami#p2668 masz temat z informacjami na o sprawdzonym "w praniu" sprzecie ale kazdy inny tez powinien dzialac. Uwazalbym jednak na te najtansze chinskie obudowy.

Bylbym ostrozny jesli chodzi o kupowanie elektroniki w Biedronce aczkowiek cena napewno jest ciekawa. Na twoim miejscu rozwazylbym jednak czy nie lepszy bedzie dysk 2,5'' bez dodatkowego zasilania. Cena na 1GB napewno bedzie wyzsza ale jest to rozwiazanie bardziej mobilne. Polecilbym Ci np. wielkrotnie sprawdzonego na naszym forum samsunga S2 http://www.proline.pl/?p=SAM+HXMU064DA%2FG22

Wrazie dodatkowych pytan pisz smialo Wink
Odpowiedz
Akurat firm produkujących dyski to jest niewiele i w zasadzie nie ma lepszych i gorszych, Kazda firma w tej dziedzinie ma chwilowe wzloty i upadki. Dysk jak najbardziej OK a w tym przypadku ze w biedronce to raczej zaleta bo się nie bawią w reklamacje tylko wymieniają albo zwracają kasę.
Ale kolega ma racje ja też bym raczej szukał czegoś 2.5" z zasilaniem tylko z USB
Odpowiedz
dzieki za trak szybka reakcje Smile

jesli chodzi o bardziej mobilny dysk to nie jest mi on potrzebny gdyz juz jeden mam tak wiec drugi mobilny mi nie bedzie potrzebny - i dlatego opcja z zewnetrznym zasilaczem absolutnie mi nie przeszkadza gdyz bedzie to sluzylo jedynie jako magazyn filmow mkv koncertow HD, teledyskow i zdjec tak wiec bardziej w tym wypadku niz mozliwosc sprawnego przenoszenia samego dysku liczy sie dla mnie pojemnosc Smile
z tego co udało mi sie na necie wyczytac odnosnie obudowy to jest to obudowa robiona i zenka w stajni tylko "firmowa" seagate'a (aczkolwiek moge sie mylic Smile ) wiec nie powinno byc zle ale ogolnie wiadomo jak to jest jak ktos ma pecha to i w drewnianym kosciele cegła na głowe mu zleci Smile na allegro ten sam dysk ok 300zł Smile
Odpowiedz
Przenioslem w bardziej odpowienie miejce Wink
/Bol3k

może lekko OT ale akurat rozwinął się temat doboru playera co do jego wykorzystywania, wiec moje pytanie może znajdzie odpowiedz.
Zamierzam kupić takiego Asusa O!Play ale waham się nad HDP-R1 i R3 (air).
Czy jedyna różnica między nimi to siec wifi ?
Mam zamiar oglądać filmy z komputera bez przerzucania tego na pendrivy/hdd. Wiem że R3 jest droższy, ale kabel nie wchodzi w rachubę, nie mam jak położyć Sad.
Pomijając aspekt finansowy, proszę o poradę. Choć jeśli jedyna różnica to wifi, to tylko proszę o upewnienie w tej kwestii.
Odpowiedz
Tak jak piszesz, glowna roznica miedzy R1 i R3 to wifi no i jeszcze czytnik kart (na korzysc R3) Wink
Odpowiedz
No i dzięki bardzo, kupiłem wersję R3 (Air) w okazyjnej cenie.
Odpowiedz
Witam wszystkich,
Generalnie jeśli o gwiazdkowe prezenty chodzi, spóźniony jestem jak zawsze. ;]
Prezentem w tym roku dla Ojca miałby być jakiś multimedialny player. Obecnie Ojciec biega z notebookiem do telewizora i mocno jest to niewygodne.
Dostęp do sieci nie jest szczerze mówiąc potrzebny, wziąwszy pod uwagę, że laptop jest dosc mocno eksploatowany przez reszte domowników, a jakiegoś NASa próżno oczekiwać. Generalnie i tak filmy Ojciec zdobywa przynosząc je z pracy na zewnętrznym dysku czy też tą samą drogą ode mnie. Zaletą byłoby zatem podłączenie dysku, włączenie playera i tyle. Dlatego właśnie podstawową rzeczą jakiej wymagałbym od odtwarzacza byłaby jak najlepsza możliwość odtwarzania wszelakich szeroko dostępnych formatów itd. plus na ile się da polskich napisów bez ingerencji na komputerze w żadne konwertowanie i przerabianie czegokolwiek.
Jestem świadom, że to tylko marzenia i wszystkiego w cenie do 400-500 złotych miał nie będę, jednak chciałbym znaleźć się jak najbliżej ideału.
Zastanawiałem się nad O!Play Mini (jednak tu pojedynczy port USB strasznie mnie odrzuca) czy też Mini Plus, jednak na ich temat w sieci za dużo nie znalazłem. Trochę mnie to martwi, bo ciężko mi stwierdzić, jak sobie radzą z odtwarzaniem czegokolwiek i jak wypadają przy innych playerach - np. HDP-R1 (o którym z kolei w sieci informacji mnogość). A R1 przyciągnęła mnie nowym softem rodem z HD2, bo to chyba znaczy, że za mniejsze pieniądze otrzymam funkcjonalność software'ową dużo nowszego sprzętu.
Przeczytałem większość przydatnych tematów na tym forum i gdzie sie jeszcze dało, ale ponieważ w tym temacie czas gra istotną rolę pozwolę sobie odgrzać trochę pytań.

1. Czy w ogóle jest sens rozważać kupno starszej już przecież R1? Jak długo potrwa jakiekolwiek wsparcie dla niej (o ile jeszcze jakiekolwiek jest?)? Czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa supportu dla Mini? I czy rzeczywiście fakt softu z HD2 przedłuży życie R1?
2. Jak obecnie wygląda sprawa napisów? Txt rozumiem jest obsługiwane, ale w jakim stopniu? Idzie wszystko, czy jakiś format napisów kuleje?
3. Czy już obecnie występują jakieś problemy z odtwarzaniem częstych formatów plików?
4. Jak ma się gwarancja do wgrywania softu od HD2 czy tez jakkolwiek modyfikowanego? Czy jest równoznaczne z jej stratą, czy też zawieszeniem do momentu wgrania oryginalnego? Bo rozumiem, że w przypadku gdy podczas instalacji firmware'u Asus padnie, a będzie ona już w zaawansowanym stadium mogę go w domowy zaciszu nie przywrócić do życia, a wtedy zostanie mi gwarancja z którą co?
5. I to co chcę chyba usłyszeć, to czy nadal warto w cenie do 500 złotych i z moimi wymaganiami kupić R1, a nie coś innego? ;]

Przepraszam za tak długiego posta, ale chciałem mieć pewność, że zostanę dobrze zrozumiany. Mam nadzieję, że mogę liczyć na jakąś pomoc w tej kwestii.
Pozdrawiam serdecznie,
sowiet89.
Odpowiedz
Witaj sowiet89!

1. Tak, warto przemyslec zakup R1. Urzadzenie jest niezawodne i bardzo popularne co znaczy, ze mozna sie spodziewac jeszcze wsparcia przez dluzszy czas. Jak to wyglada z mini nie wiem ale skoro nikt nie narzeka to tez musi to byc dobry sprzet.

2. Napisy w txt obslugiwane sa tylko w formacie microDVD, najlepiej dzialaja w srt. Przerobienie txt do srt to kwesta sekund, dodatkowo na napisy24.pl mozna odrazu w srt sobie je sciaganc.

3. Nie ma zadnych problemow z odtwarzaniem. Oczywiscie napewno sa jakies rzadkie formaty, z ktorymi moze byc problem ale tymi popularnymi problemow brak.

4. Asus jest urzadzeniem bardzo odpornym - nie slyszalem zeby ktos uwalil go wgrywajac jakis soft. Owszem taka operacja moze sie nie powiesc, ale zawsze da sie go postawic na nogi - jest na forum pare tematow. Oczywiscie jesli padnie hardware to nic nie poradzisz ale software'owo napewno go nie uwalisz - zwlaszcza jesli bedziesz wgrywal softy zgodnie z instrukcjami z naszego forum.

5. Jesli chcesz miec mozliwosc wgrywania softow i modyfikacji (nas, ftp, torrent itd.) to bierz R1 i laduj do niego soft of HD2 lub inny - info na forum. Jesli dodatki Cie nie interesuja, bierz mini plus - mniejszy, ladniejszy, usb 3.0. Ja bym jednak mojego R1 z softem HD2 na nic innego nie zamienil Wink
Odpowiedz
Dzięki za szybką odpowiedź. ;]

Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą. Czy wyższość HD2 nad R1 jest znacząca jeśli chodzi o odtwarzanie filmów? Tzn. nie jestem pewien co do użytych układów, ale czy hardware'owo HD2 pozwoli na lepsze (żwawsze, płynniejsze, w większej ilości formatów etc.) odtwarzanie filmów?

Pozdrawiam,
sowiet89.
Odpowiedz
Wnetrznosci jednego i drugiego playera pozwalaja na ogladanie wyszystkiego baz zandnych problemow z plynnoscia. Najwazniejszy jest soft. Ten od HD2 jest, moim zdaniem, nieco lepszy od oryginalnego do R1. Dodatkowo jest on zmodyfikowany i posiada wicej opcji niz oryginalny soft od HD2. Tego zmodyfikowanego nie mozna tez wgrac do HD2 (przynajmniej kiedys tak bylo).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości