Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HDMI - CEC
Czy wyjcie HDMI w Asusie wspiera technologię HDMI CEC ? Praktyczna rzecz , u mnie z Regza link w Toshibie nie działa , więc chyba asus nie ma HDMI CEC. ?

Czy włączenie asusa podłączonego z TV po hdmi powoduje u kogoś automatyczne włączenie telewizora i wyświetlenie menu asusa ? Jeśli tak to proszę o podanie marki i modelu Tv .Tak jest w większości kin domowych .
Odpowiedz
U mnie tak bywa jezeli wlacze na piloscie od amplitunera Panasonic SA-HR50E guzik od AV Media wtenczas zapala sie wszystko co jest podlaczone po HDMI, ale tylko od Panasonica czyli Plazma TX-P42S10E i Amplituner. Nie probowalem jeszcze odpalic tym sposobem badz na odwrot Asusa.

Ciezko powiedziec czy Asus obsluguje HDMI-CEC, zadko ktore urzadzenie w tych czasach to obsluguje. Samsung np podaje pelne wsparcie dla HDMI-CEC, lecz w nawiasie jest (Anynet+) czyli to juz jest wynalazek Samsunga i raczej nie jest kompatybilny z Asusem... Kiedys byla taka koncepcja, zeby wszystkie urzadzenia obslugiwac po HDMI jednym pilotem, ale zmienila sie gdzyz firmy wymyslily wlasny system CEC:

* Samsung - Anynet+
* Panasonic - VieraLink
* Sony - Bravia Sync
* LG - SimpLink

Reszty nie znam. Mimo, iz wszystkie obsluguja CEC to jednak urzadzenia niestety sa ustawione pod danego producenta i kanal nadawania sygnalu (technologie) jest inny. Wyobrazasz sobie sterowanie Asusem za pomoca pilota np Sony?
Odpowiedz
Miałem kino Samsunga i świetnie wspólgrało z TV Toshiba - Cec - Regza Link .
Odpowiedz
Jak bede mial chwile to wtenczas posprawdzam jak to sie ma do Panasonica, ale watpie, zeby pilot od Panasonica dzialal z asusem badz sterowal nim poprzez HDMI. Kazdy teraz walczy o klienta oraz o licencje.
Odpowiedz
Nie chodzi nawet o sterowanie pilotem TV -odtwarzaczem Asus ale o opcję , że uruchamiasz Asus jego pilotem - to w tym momencie z uwagi na łącze hdmi i przyporządkowane gniazdo powinien uruchamiać się automatycznie TV i wyświetlać ......... Big Grin logo asusa . A niestety włączasz asusa , włączasz Tv , wchodzisz w opcje wyjścia - jak u mnie 3 analogowe i 4 hdmi , zjeżdżasz na stosowne gniazdo , zatwierdzasz i ,.... mamy logo Asusa ...... dużo roboty Big Grin
Odpowiedz
Mam ten sam "problem"...Urządzenia podpięte przez SCART (tuner sat, DVD) wymuszają na TV przełączenie na swoje gniazdo, a ASUS podpięty przez HDMI - nie...Też muszę wyszukiwać go ręcznie.
Nie da się z tym coś zrobić?
Odpowiedz
A ja w swoim LG mam coś takiego jak Simplelink czy jakoś tak ale nie sprawdzałem czy to działa z Asusem tzn. nie działa ale może trzeba w ustawieniach coś przyporządkować albo co sprawdzę to dziś ale marne szanse Rolleyes raczej
LG37LH3000 + Asus O!Play HDP-R1 + Samsung S2 Portable 500 GB
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości