Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Darmowy Socjalny Internet GSM - Aero2
#1
[Obrazek: 20110830202556.gif]
Telekomunikacyjna spółka Aero2, należąca do tzw. Grupy Zygmunta Solorza-Żaka, rozpoczyna świadczenie usługi darmowego dostępu do Internetu mobilnego. Oferowanie internetu socjalnego było jednym z warunków wygranego przetargu UKE na częstotliwość 2,6 GHz.

Telekomunikacyjny operator Aero 2 rozpoczął świadczenie "Usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu". Operator oferuje dostęp Internetu w technologii transmisji danych HSPA+ 900MHz / LTE 2500TDD wyłącznie w ramach własnej infrastruktury sieci telekomunikacyjnej. Obecny zasięg operatora przedstawia mapka:

"Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu" jest świadczona przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Prędkość transmisji danych dla każdego abonenta, jest na poziomie nie większym niż 256 kb/s w ciągu pierwszych 12 miesięcy od wprowadzenia nowej usługi oraz nie większym niż 512 kb/s w okresie kolejnych 24 miesięcy.

[Obrazek: 16130-450.jpg]

W celu skorzystania z usługi należy wypełnić formularz, którego wzór dostępny jest na stronie internetowej operatora (plik PDF), a następnie przesłać go na adres e-mail: <!-- e --><a href="mailto:bezplatnyinternet@aero2.pl">bezplatnyinternet@aero2.pl</a><!-- e -->. Następnie należy wpłacić depozyt (55 zł) na wskazane przez operatora konto bankowe oraz zgłosić się po odbiór Karty SIM do Biura Obsługi Klienta, które znajduje się w Warszawie, ul. Lwowska 19 w terminie wyznaczonym przez operatora. Depozyt zwracany jest po rozwiązaniu umowy z operatorem.

Przypomnijmy, że zgodnie z warunkami przetargu częstotliwości z zakresu 2570-2620 MHz z przeznaczeniem do usług telekomunikacyjnych w sieciach szerokopasmowego dostępu bezprzewodowego, Aero2 ma obowiązek użycia co najmniej 20 proc. pojemności sieci w celu zapewnienia nieodpłatnego powszechnego dostępu do sieci Internet. Obowiązek dotyczy dostępu poprzez sieć o charakterze otwartym i udostępniania tego dostępu nieoznaczonemu gronu odbiorców, analogicznie do działających obecnie punktów dostępowych WiFi (tzw. hotspoty), na całym obszarze działania sieci.

Celem Aero 2 jest zapewnienie mieszkańcom Polski dostępności do szerokopasmowego, mobilnego Internetu, w oparciu o bezprzewodową sieć telekomunikacyjną opartą na technologii trzeciej generacji (HSPA+).

Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował, że na skutek interwencji zmianie uległ regulamin Aero2 dotyczący świadczenia usługi bezpłatnego dostępu do Internetu. Dzięki zmianom karty SIM, które są konieczne do działania usługi, będą rozsyłane pocztą - wcześniej można było je odebrać wyłącznie w Warszawie.

Przypomnijmy - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu została uruchomiona pod koniec czerwca 2011 roku i jest świadczona przez spółkę Aero2. Internet jest bezprzewodowy i opiera się na nadajnikach należących do Aero2. Do jego działania potrzebny jest modem GSM i karta SIM wydawana przez spółkę. Prędkość połączenia z Siecią wynosi do 256 kb/s przez pierwsze 12 miesięcy i do 512 kb/s w ciągu kolejnych 24 miesięcy. Tyle teorii.

A jak to wygląda w praktyce? Aero2 musi zapewnić nam bezpłatny dostęp do Sieci w zamian za wyłączne prawo do korzystania z pasma 2570-2620 MHz do końca 2024 roku. I tu pojawił się problem - firma od początku nie była zainteresowana, by świadczona przez nią usługa była popularna i łatwo dostępna. Wprowadziła więc do swojego regulaminu kilka niekorzystnych dla odbiorców zapisów. Po pierwsze kartę SIM można było odebrać (po wypełnieniu formularza i wpłaceniu 55 zł depozytu) tylko w Biurze Obsługi Klienta Aero 2 w Warszawie. Po drugie stworzona została lista kompatybilnych modemów, co znacząco utrudniało korzystanie z usługi osobom, które posiadały inne (lecz technicznie zgodne) urządzenia.

Dzięki interwencji UKE niekorzystne zapisy mają być z regulaminu usunięte. Od 1 września, kiedy wchodzą w życie nowe zapisy, karty SIM będą mogły być rozsyłane za pośrednictwem operatorów pocztowych. Ponadto w regulaminie rozszerzono zakres definicji Urządzenia Telekomunikacyjnego - pozwoliło to na rozszerzenie listy modemów współpracujących z kartą SIM. Aero2 doprecyzowało także datę, po której upłynięciu usługa nie będzie już świadczona. Dzięki tym zmianom Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu powinna być teraz dostępna dla większego grona odbiorców. Pozostaje jeszcze kwestia tego, jak Aero2 wywiąże się z nowych zapisów regulaminu.


Zasięg sieci:
[Obrazek: znl89j.jpg]

Więcej na ten temat tutaj:
http://aero2.pl/bdi.html
Odpowiedz
#2
Też korzystałam swojego czasu z aero i to jest naprawdę fajna opcja
Odpowiedz
#3
a mi coś on nie działał, ale to chyba o zasięg chodzi Sad
Odpowiedz
#4
Ja też myśle, że to bardzo fajna opcja, choć zastanawiam sie skąd jest on finansowany
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości