Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WD Live - Problem z dyskiem
Witam serdecznie kolegów, ze względu na to, że jest to mój pierwszy post na forum to wypada się przywitać, a teraz do rzeczy.
Od paru dni cieszę się wd tv live, po rozpakowaniu i podpięciu do sieci zrobiłem dwie aktualizacje softu najpierw na 17, następnie na 24 czyli ostatni aktualny. Przez 3 dni wszystko działało ok czyli odtwarzanie filmów, muzy w różnych formatach itp. obojętnie czy z sieci czy z podpiętego dysku 1TB 3.5" Samsung. Wczoraj podkusiło mnie aby zmapować sobie dysk w win7, z czystego lenistwa chciałem ominąć otoczenie sieciowe. I stało się dysk przestał być widziany, po podłączeniu do kompa okazało się, że ma system plików RAW. Bez większych problemów odzyskałem sobie dane około 500 GB, sformatowałem dysk pod win7 z powrotem przekopiowałem pliki na dysk ( robiąc przy okazji porządek Smile), i zadowolony z uporania się ze wszystkim (około 4 godzin mozolnego kopiowania w obie strony) podpiąłem hdd w kieszeni z powrotem do wd, i tu zonk odtwarzacz nie widzi dysku na chwilkę mrugnie kontrolka USB i nic dalej się nie dzieje. Sprawdziłem wszystko, kable USB, podmieniłem kieszeń, sprawdziłem drugi dysk w kieszeni 250GB 3.5", oraz 250 GB 2.5" który działa bez problemów, również pendrive'y i to wszytkie jakie miałem pod ręką 4, 8, 32 GB są wykrywane przez wudeka, a dysk 1TB nadal nie. Szanowni koledzy ma ktoś może jakiś pomysł ewentualnie może się spotkał z tego typu problemem, zastanawiam się jeszcze na D sformatowaniem w/w dysku pod np acronisem lub win xp może to pomoże tylko to już ostateczność po znowu było by mozolne kopiowanko.
pozdroall
Nigdy nie dyskutuj z debilem.Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem
Dream 800HD+250GB 2.5", WD TV Live + hdd 1TB, Panasonic TX-42S10Es+Blu-ray Sony BDB S-350+Onkyo TX-SR304E+DV-SP406+Jamo S416 HCS3, D-Link DIR-655
Odpowiedz
Witaj. Czyli mowisz, ze w tej samej kieszeni zewnetrznej obydwa dyski WD widzi tylko nie widzi trzeciego 1TB. Hmm sprawdz jaki masz system plikow na pozostalych wykrywanych dyskach, sprawdz zasilacz. NIe ma problemu z mapowianiem dyskow sieciowych pod win 7, ja mam tak 6 uzytkownikow zmapowanych i dziala bez problemu.
Odpowiedz
Witam, problemik chyba rozwiązałem piszę chyba bo jestem w trakcie testów a więc:
-sformatowałem dysk przy pomocy programu acronis
-podłączyłem dysk od razu po sformatowaniu do wd ( zadziałał od razu)
-następnie do kompa przez usb skopiowałem około 500GB danych, muza mp3, flac, ac3, foto filmy mkv, vob, iso, divix, mp4, wyszła całkiem spora ilość plików
-i znowu podłączenie dysku do wd minęło około 2-3 minut zanim zaczęła mrugać dioda usb, następnie mrugała około 30-40 minut czyli wudek indeksował sobie pliki
Odczekałem spokojnie jeszcze z 10 minut wyłączyłem wd wyłączyłem dysk i włączyłem ponownie wd oraz dysk nie zaskoczyło za pierwszym razem, dopiero za drugim włączeniem zadziało wszytko jak trzeba. Po kilku próbach dokładnie 4 dysk już się inicjuje bez problemów.
Wnioski
- lepiej robić format dysku pod win xp ewentualnie jakimś programem narzędziowym
- nie kopiować od razu dużej ilości plików wd ma problemy z inicjacją dysku oraz indeksowaniem ( u mnie akurat około 40 000 plików)
Jeśli ktoś ma jakies pomysły lub wnioski z chęcią wysłucham warto wspólnie rozwiązywać problemy.

djvolt napisał(a):Witaj. Czyli mowisz, ze w tej samej kieszeni zewnetrznej obydwa dyski WD widzi tylko nie widzi trzeciego 1TB. Hmm sprawdz jaki masz system plikow na pozostalych wykrywanych dyskach, sprawdz zasilacz. Nie ma problemu z mapowianiem dyskow sieciowych pod win 7, ja mam tak 6 uzytkownikow zmapowanych i dziala bez problemu.

Zasilacz do dysku kable i systemy plików sprawdziłem w pierwszej kolejności. To takie zboczenie zawodowe. A co do mapowania podejrzewam, że to się zbiegło w parze z utratą systemu plików na dysku, czasami sie zdarza, że ni z tego nie z owego, że dysk ewentualnie flash utraci system plików i widzimy tylko RAW.
pozdroall
Nigdy nie dyskutuj z debilem.Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem
Dream 800HD+250GB 2.5", WD TV Live + hdd 1TB, Panasonic TX-42S10Es+Blu-ray Sony BDB S-350+Onkyo TX-SR304E+DV-SP406+Jamo S416 HCS3, D-Link DIR-655
Odpowiedz
A czy tak samo dzieje sie, gdy udostepnisz ten dysk np w kompie i zmapujesz sobie w WD? Moze to wina obudowy zewnetrznej? Nie kazda obsluguje az takie pojemnosci. Przestroga dla innych, jesli macie kupowac obudowe, lepiej inwestujecie w NAS na dwa dyski, wyjdzie 200 pln wiecej a zawsze bedzie to lepsze rozwiazanie niz pojedyncza obudowa.

Ciekawe ile jeszcze ci podziala ten dysk. Mysle, ze to jednak nie wina dysku ani systemu plikow. Pendrive traci pliki i zamienia sie w RAW, gdy np podczas kopiowania plikow wyciagniemy go z portu USB. Zawsze da sie to naprawic Smile Kto ma Viste badz Win 7 to wie o co chodzi Wink
Odpowiedz
djvolt napisał(a):A czy tak samo dzieje sie, gdy udostepnisz ten dysk np w kompie i zmapujesz sobie w WD? Moze to wina obudowy zewnetrznej? Nie kazda obsluguje az takie pojemnosci. Przestroga dla innych, jesli macie kupowac obudowe, lepiej inwestujecie w NAS na dwa dyski, wyjdzie 200 pln wiecej a zawsze bedzie to lepsze rozwiazanie niz pojedyncza obudowa.

Ciekawe ile jeszcze ci podziala ten dysk. Mysle, ze to jednak nie wina dysku ani systemu plikow. Pendrive traci pliki i zamienia sie w RAW, gdy np podczas kopiowania plikow wyciagniemy go z portu USB. Zawsze da sie to naprawic Smile Kto ma Viste badz Win 7 to wie o co chodzi Wink
Na razie działa, szykuje się właśnie do zakupu NAS na dwa dyski. Po wczorajszych testach zauważyłem jeszcze jedną prawidłowość ważna jest kolejność włączania urządzeń:
1) wd
2) dysk
Z wielką przyjemnością będę się dzielił swoimi spostrzeżeniami jeśli chodzi o wd live, mam nadzieję, że będzie to komuś przydatne.
pozdroall
Odpowiedz
facir napisał(a):Na razie działa, szykuje się właśnie do zakupu NAS na dwa dyski. Po wczorajszych testach zauważyłem jeszcze jedną prawidłowość ważna jest kolejność włączania urządzeń:
1) wd
2) dysk
Z wielką przyjemnością będę się dzielił swoimi spostrzeżeniami jeśli chodzi o wd live, mam nadzieję, że będzie to komuś przydatne.
pozdroall

Czy ja wiem... Przeciez IP przyznaje Router wiec czy sie wlaczy to czy to pierwsze to raczej nie ma znaczenia. To tak samo jakbys mial najpierw wlaczyc Kompa a potem NAS, z tym, ze NAS powinien chodzic non stop... Wink Co innego jakbys mial zrobic najpierw NAS a potem router ooo taki myk juz nie wyjdzie, najpierw ma byc router (on nadaje IP) a potem NAS... Ewentualnie moze byc na odwrot jezeli NAS ma statyczne IP, wtedy to wsio ryba kto, jak i kiedy Wink
Odpowiedz
djvolt napisał(a):
facir napisał(a):Na razie działa, szykuje się właśnie do zakupu NAS na dwa dyski. Po wczorajszych testach zauważyłem jeszcze jedną prawidłowość ważna jest kolejność włączania urządzeń:
1) wd
2) dysk
pozdroall

Czy ja wiem... Przeciez IP przyznaje Router wiec czy sie wlaczy to czy to pierwsze to raczej nie ma znaczenia. To tak samo jakbys mial najpierw wlaczyc Kompa a potem NAS, z tym, ze NAS powinien chodzic non stop... Wink Co innego jakbys mial zrobic najpierw NAS a potem router ooo taki myk juz nie wyjdzie, najpierw ma byc router (on nadaje IP) a potem NAS... Ewentualnie moze byc na odwrot jezeli NAS ma statyczne IP, wtedy to wsio ryba kto, jak i kiedy Wink

Kolego ja mówię o podłączeniu dysku usb bezpośrednio do wd kablem usb, co do sieci jak do tej pory nie stwierdziłem żadnych nieprawidłowości jeśli chodzi o działanie odtwarzacza, co ma działac to działa, a z dyskiem musiałem troszeczkę powalczyć.
Odpowiedz
Aaa Smile To tak jak w ASUS-ie z tym, ze my mozemy dac w stan spoczynku, wpiac urzadzenie USB i wsio ladzia, ale najlepszym rozwiazaniem jest jednak NAS, swiety spokoj i wygoda Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości