Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Udostępnianie dysku w sieci
Witam.

Czy istnieje możliwość udostępniania dysku USB podłączonego do odtwarzacza w jakikolwiek sposób? Fajnie by było móc "widzieć" dysk sieciowy w Windows... Ma ktoś jakieś pomysły?

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Zarzuc nowy frmware i wpisz w adres przegladarki adres playera. jesli wyswietli sie pusta strona to wpisz ftp://adres playera. Nastepnie podlacz pendrive'a i odswiez przegladarke i zobacz czy pojawila sie usluga sieciowa. Czy widzisz playera w sieci? Mysle, ze raczej player nie ma serwera ftp. Byc moze bedzie kompletny mod jak wgrac taki serwer.
Odpowiedz
Niestety nie działa przez http ani ftp. W pierwszym wypadku wyświetla się taka strona:

[Obrazek: jeden.png]

można się pobawić w dodawanie Smile

Mam nadzieję, że jednak w przyszłości da się coś takiego zrobić, bo jeżeli chodzi o najnowsze oprogramowanie to na prawdę jestem pod wrażeniem - nie dość, że dołożono zakładkę z serwisami sieciowymi to stabilność pracy się poprawiła.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Da sie udostepniac, Tutaj jest fajny opisik jak to zrobic http://minimodding.com/tiki-view_forum_thread.php?forumId=2&comments_parentId=681. Bede miec w srode to urzadzonko to przetestuje. Ogolnie ze szperania w sieci, to da sie uruchomic klienta torrent, udostepnianie w sieci (samba, ftp, openssh), sciagarke z rapidsahre i sciagarke z usenetu.
Odpowiedz
jodri napisał(a):Da sie udostepniac, Tutaj jest fajny opisik jak to zrobic http://minimodding.com/tiki-view_forum_thread.php?forumId=2&comments_parentId=681. Bede miec w srode to urzadzonko to przetestuje. Ogolnie ze szperania w sieci, to da sie uruchomic klienta torrent, udostepnianie w sieci (samba, ftp, openssh), sciagarke z rapidsahre i sciagarke z usenetu.

Na wersjach oprogramowania od 1.18 wzwyż ten sposób nie zadziała. W tych softach nie ma plików czcionek .ttf do zastąpienia, a wielkość partycji / (root) jest ustawiona tak, że nie ma na niej wolnego miejsca. Próba zapisu czegokolwiek skończy się niepowodzeniem, a przy braku szczęścia można "uwalić" player.
Jest dwie drogi:
1. Instalacja całości na partycji zewnętrznej na USB - jest to gdzieś na minimodding ale w tej chwili nie mogę znaleźć
2. Zmiana wielkości partycji przez edycję obrazu Install.img przed flashowaniem. Dla softu 1.21 (wielkość partycji tylko dla tego softu) opisałem to tutaj jako część włączania YouTube.
Odpowiedz
OKi, czyli na oprogamowaniu 1.21 stosujac metode ze zmiana wpisu w .img uzyskujemy calkiem sporo miejsca. Jednak planuje prawie cale oprogramowanie umiescic na usb pen. W oprogramowaniu tylko dowiazanie symboliczne do kluczyka oraz poprawienie kilku skryptow startowych aby to uruchomic. Ok jak do mnie sprzecik dojedzie to sprawdze Smile
Odpowiedz
Ale jeśli dowiązanie ma być gdzieś na partycji / (root) to i tak potrzeba chyba nawet minimalnej ilości wolnego miejsca.
Można też utworzyć odpowiednią strukturę w /usr/local/etc, przenieść tam co potrzeba i nadmapować potem katalog w odpowiednim miejscu na / (root)
A jak ma być z automatu przy starcie to wpisać wszystko do /usr/local/etc/rcS i powinno zadziałać.
Odpowiedz
Cytat:Mamy YouTube i dodatkowe 28 MB wolnego miejsca na partycji głównej na jakieś inne mody.
. Sadze ze wystarczy Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości