Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Napęd USB i inne...
Witam , jestem nowy , zielony , od wczoraj posiadam Asusa . Parę pytań mi się ciśnie :
- czy wykrywa i obsługuje nagrywarkę DVD na USB bez dodatkowego zasilania ?
- ma w nim stare firmware 1.07 czy sensowne wgrywać 1.18 czy darować sobie i poczekać na 1.21 ?
- mam go podłączonego po hdmi i optyku do tv lcd toshiba 37xv635 i niestety tv nie wykrywa go po regza link -- po włączeniu Asusa , muszę włączyć tv ,wybrać właściwe gniazdo hdmi i ok , a powinno być automatem - włączenie asusa powino po hdmi włączać telewizor -- jakie macie spostrzeżenia - ? Dzieki za każdą uwagę i pomoc.
Odpowiedz
Witaj.

Najpierw zrob upgrade do 1.21P dostepny w naszym dziale download. Potem obadaj sekcje Setup. 1.07P mial sporo niedorobek. Potem pisz w czym masz problem. Napedy tylko ponizej 4W obsluguje, najlepiej udostepnic nagryware kompa i odtwarzac po sieci.
Odpowiedz
A dlaczego lepiej nagrywarke z kompa po sieci? A mozna zwykla nagrywarke z komputera podlaczyc przez przejsciowke usb-sata oczywiscie z osobnym zasilaniem?
Odpowiedz
Hmm takiego patentu nie probowalem Smile Zalezy czy sterowniki do napedu system Asusa znajdzie czy nie. Jesli chodzi o naped zewnetrzny to lepiej inwestowac w BlueRay.
Odpowiedz
Ja podłączałem nagrywarkę komputerową (LG) umiejscowioną w kieszeni z osobnym zasilaniem. Niestety opay jej nie widział. Nie ma to znaczenia ponieważ opleya kupiłem po to, by zlikwidować graciarnie pod telewizorem a nie po to, żeby stała tam kieszeń z nagrywarką.
Po sieci jest znakomitym rozwiązaniem. Oplay widzi nawet dysk wirtualny(daemon).
O!Play HDP R1 : Evolve Solaris: Egreat R200S:
Odpowiedz
Powiem tak, udostepnianie napedow itp. w kompie to jest rozwiazanie przejsciowe, bo komp musi chodzic non stop w takim wypadku. Po to sie kupuje takiego Playera zeby uniezaleznic sie od kompa, wygodnie usiasc w fotelu i ogladac filmy czy sluchac muzyki. Najlepszym rozwiazaniem jesli ktos juz posiada badz przymierza sie do zakupu jest niewatpliwie NAS, ewentualnie do niego po USB naped zewnetrzny. W chwili obecnej mam dysk NAS 160GB, niestety na pliki MKV to niewatpliwie za malo miejsca. Staram sie ogladane filmy zgrywac na plyty DVD i archiwizowac w pudelkach, ale niech ktos sobie wyobrazi takie pliki wrzucac z predkoscia 3MB/s [...], robi sie problem, gdy posiadamy plik 14GB Exclamation Z takim to tylko poradzi sobie NAS z zacnym dyskiem twardym badz twardymi i dobra przepustowascia Wink
Odpowiedz
djvolt napisał(a):Powiem tak, udostepnianie napedow itp. w kompie to jest rozwiazanie przejsciowe, bo komp musi chodzic non stop w takim wypadku. Po to sie kupuje takiego Playera zeby uniezaleznic sie od kompa, wygodnie usiasc w fotelu i ogladac filmy czy sluchac muzyki. Najlepszym rozwiazaniem jesli ktos juz posiada badz przymierza sie do zakupu jest niewatpliwie NAS, ewentualnie do niego po USB naped zewnetrzny. W chwili obecnej mam dysk NAS 160GB, niestety na pliki MKV to niewatpliwie za malo miejsca. Staram sie ogladane filmy zgrywac na plyty DVD i archiwizowac w pudelkach, ale niech ktos sobie wyobrazi takie pliki wrzucac z predkoscia 3MB/s [...], robi sie problem, gdy posiadamy plik 14GB Exclamation Z takim to tylko poradzi sobie NAS z zacnym dyskiem twardym badz twardymi i dobra przepustowascia Wink

OK, poradz mi jeszcze taki nas, co by działał z sensowną prędkością.. z tego co widzę to w testach takie urządzenia (w sensownych cenach) mają właśnie tą przepustowość rzędu 3 MB (czyli ze 20-25 Mb) - trochę mało moim zdaniem. Nawet jak ktoś ma sieć 1Gb to nic nie pomoże...
IMHO to najlepiej (cenowo Wink) kupić dysk zewnętrzny 1-1,5 TB, który przechodzi ładnie w stan uśpienia po wyłączeniu O!Playa, następnie zgrać swoją kolekcję po usb (jak ktoś ma e-sata to super) i potem powoli dociągać to co się pojawi przez sieć (o ile jest to możliwe, zadałem to pytanie w innym wątku).
Przenieść kolekcję 400 GB przez sieć nie jest to proste (a nie wiem jaki transfer osiąga asus) i zrobić to od razu... a potem te 4 GB to da się jakoś przeżyć..
właśnie tak zamierzam zrobić Wink tylko upewniam się, że to jest to Wink
Odpowiedz
Oki a ile masz funduszy?
Masz chociaz 750pln?
Odpowiedz
djvolt napisał(a):Oki a ile masz funduszy?
Masz chociaz 750pln?

Znajdzie się, o ile będzie tego wart Wink
Odpowiedz
To zagladnij tutaj:

Netgear RND2000 - Strona Netgear

A tutaj po polskiemu Wink

Netgear RND2000 na Allegro

Polecam na 100% Exclamation
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości