Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Połączenie za pomocą Wi-Fi
Zastanawiałem się , czy ktoś podłączył oplaya za pomocą wi-fi na usb. Mam taki paluszek w zestawie Liveboxa (neostrada). Jest to wifi usb firmy sagem. Niestety jest niewidoczny przez oplaya. Podłaczony przez kabel działa super.
Prawdopodobnie trzeba dodać sterowniki do linuksa siedzącego w oplayu. Niestety linuks jest mi obcy.
O!Play HDP R1 : Evolve Solaris: Egreat R200S:
Odpowiedz
Hmm ogolnie sagem chodzi kiepsko Smile Jezeli chcesz ogladac filmy HD i FULL HD to sobie odpusc. Nawet DVD bedzie sie niejednokrotnie przycinac Smile Pusc kablem i bedziesz mial swiety spokoj...
Odpowiedz
Po nieudanych próbach podpiąłem kablem i wszystko chodzi super. Rozumiem, że usb nie służy do podpięcia wifi.
Mam podpięty oplay kablem do liveboxa i jest widoczny w sieci. Oglądam filmy udostępnione na laptopie i stacjonarnym kompie. Super działa w sieci. Nic nie przycina. Big Grin Nawet krótkie materiały HD.
(Długich klipów niestety nie posiadam więc nie testowałem)

Opcja z wifi to z ciekawości. Może ktoś podłaczył.
Odpowiedz
Sciagnij plik testowy Samsunga w jakosci FULL HD 40mbps z tego tematu http://multimediahd.pl/viewtopic.php?f=19&t=33 i sprawdz czy Tobie dobrze odtwarza. Jest duzo spekulacji, ze nieraz sie przycina badz wogole nie ma obrazu.
Odpowiedz
Niestety pikseloza i ścinanie. Cry Początek każdej sekwencji super i później przejście w pikselozę. Czasami przytnie na sekundę.
Odpowiedz
Czyli ASUS jeszcze nie obsluguje profilu @5.1, ale zapewne niebawem bedzie obslugiwal Smile
Odpowiedz
Jak było na wcześniejszym sofcie 1.17. Z tego co piszą na firum Asusa (angielskim), można wywnioskować ,że odtwarzanie mkv pogorszyło się przy sofcie 1.18
Odpowiedz
witam

Asusik podpięty pod routera wifi i po wifi puszczam filmy full HD z bitratem do 11Mb/s powyżej zaczyna się zatykać, właśnie zakupiłem sobie dysk usb 1TB i sprawdzę jak taki bitrate poleci z niego.

pozdr

Kempol
Divxtest też ma sekwencje do testowania Hd. Mam opleya podpiętego do Liveboxa (router tpsa). Wszyskie testy chodziły płynnie bez ścinania i artefaktów. Dopiero film testowy samsunga pokazał "braki" .
Odpowiedz
Poczekamy na testy kempola, wszystko wyjdzie w praniu Smile
Odpowiedz
ok dysk a dokładnie samsung HX-DU010EB 1TB podpięty USB.
zapodałem sobie Transformeersów 2 pełny bitrate ponad 14Mb/s ani jednego zacięcia a obraz jak żyleta, dźwięk DTS, reasumując wszystko cacy.

dobry zakup zarówno Asus jak i dysk Wink

pozdrawiam
kempol
Swietnie Exclamation A jak z plikiem testowym Samsunga 40Mbps?
Odpowiedz
witam

niestety demo samsunga wykończyło dysk samsunga. pikselza i tyle, a swoją drogą to co to jest za jakość 1 minuta filmu i 483 megsy.... transformers 2 z dźwiękiem dts 18Gb obraz jak perełka, to pewnie demo aby ludziska w sklepie popatrzyli jaki fajny obraz na tym samsungu i kupili a potem na chacie zapodają antenę dachową i się zastanawiają czemu obraz taki brzydki a w sklepie...... Smile

pozdr
kempol
Eh to tylko plik testowy w jakosci FULL HD 40Mbps czyli max dla czytnikow BlueRay Smile MKV to kontener, lecz zaczyna byc bardzo popularny Smile
Odpowiedz
Niezłą kobyłe zrobili ale Asus niestety nie daję rady Sad ale jestem ciekawe który z playerów typu Asus dał by radę chyba żaden nawet te co kosztują o koło 2tys. Dodgy
LG37LH3000 + Asus O!Play HDP-R1 + Samsung S2 Portable 500 GB
Odpowiedz
Kempol,

możesz podać krok po kroku jak podłączyłeś asusa po wifi do routera
Z góry dzięki
Paweł
Odpowiedz
A w czym masz problem? Wystarczy, ze asus znajdzie pendrivea, potem ustawiasz na dhcp i wsio zrobione o ile nie masz zabezpieczonej sieci.

EDIT

A wykrywa ci klucz wifi? Podaj jaki masz model...
Odpowiedz
Może ktoś polecić jakąś konkretny model karty Wifi USB, która będzie wpółpracować z tym softem na HDP-R1?
Odpowiedz
podpinam sie pod prośbę.- jaki wi-fi USB polecacie?

Zastanawiam się nad kupnem AsusOplay R1 http//www.proline.pl/?p=ASUS+HDP-R1
ale chciałbym jednak, żeby ten asusik latał po domowym wifi.
- czy wtedy na routerze trzeba wyłaczyć szyfrowanie? ja mam wpa2(aes)
- domyślnie nie rozgłaszam SSID
- router pentagram cerberus 6361
Odpowiedz
Nie lepiej kupic r-3 ja zakupiłem ponad pól roku w sklepie internetowym za śmieszne pieniądze 420 zl. I nie wkurzam się kartami usb wifi. Mam podpięty pod router n draft 2.0 przepustowość 300mega tp.linka tl-wr941 nd w zestawie 3 anteny po 2dpi każda . Pewnego dnia pożyczyłem mu asusa a powiem ze mieszkam na 5 pietrze a on na parterze. Przesył przez ftp do asusa bezpośrednio na dysk przez serwer filezilla. Prędkość 6mega na sekundę. Net śmigał w nim bez zarzutu google. nasza klasa itd (soft 1.12.06 plus). Komp widoczny filmy leciały to nie widzę problemu z wifi mu ciebie.

EDIT
sorry za nie spójność jestem po piwku.
Odpowiedz
Jesli zalezy Ci na wifi to tez polecam R3, a jesli koniecznie chcesz R1 to tutaj -> viewtopic.php?f=19&t=349 masz liste sprawdzonych kart.
Odpowiedz
dzięki za wskazówki, będę patrzył za r3, mniej problemów.
Odpowiedz
Witam. Posiadam R1, z fabrycznym softem 1.24P. Nie znam się za bardzo więc proszę o wytłumaczenie krok po kroku jak podłączyć odtwarzacz do sieci po wi-fi, żebym mógł korzystać z dysku twardego komputera (po kablu nie mogę, bo odtwarzacz na drugim końcu mieszkania).Rozumiem, że należy zmienić oprogramowanie- na jakie? (potrzebuję oglądać filmy mkv 1080p z napisami bezproblemowo, inne rzeczy są mniej istotne), karta-jaka? Posiadam router tp-link TL-WR741ND (150 Mbps). Dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
viewtopic.php?f=19&t=348
Tam jest wszystko co potrzebujesz.
Odpowiedz
Soft -> viewtopic.php?f=77&t=352

Lista sprawdzonych kart -> viewtopic.php?f=19&t=349

Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości