Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ustawienia sieci
Witam, Czy ktoś jest w stanie opisać w jaki sposób skonfigurować komputer z systemem Vista i MBoxa, by widziały się wzajemnie w sieci WiFi i Lan? Idea
Odpowiedz
W dziale jest umieszczony Tutorial.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Witam

Mam problem. W jaki sposób udostępnić w windows xp folderi na PC aby M-Box je widział? Mam utworzone konto gościa, próbowałem prostego udostępniania ale gdy wchodzę na swój komputer nie ma nic udostępnionego.
Samsung LE-46A656 + Hyundai M-Box L-100
Odpowiedz
Dawno nie widzialem na oczy XP, chyba ze 3 lata Tongue ale co nieco pamietam Smile

Shrpubw - Windows 2000/XP

Program ten jest standardowo dostępny w Windows 2000/XP, uruchamiamy go wpisując "shrpubw" w menu "Start" > "Uruchom". Udostępnianie nim odbywa się dwuetapowo przy użyciu wygodnego kreatora.

[Obrazek: nvdwy1.jpg]

[Obrazek: 14tldub.jpg]

Tylko pamietaj aby odpowiedni skonfigurowac swoj firewall, antywirus oraz domene sieci (WORKGROUP) Smile
Odpowiedz
Na windows 7 też to działa Smile .
O!Play HDP R1 : Evolve Solaris: Egreat R200S:
Odpowiedz
Nie wiem czy robię coś źle, ale zrobiłem według tej metody i dalej to nie działa.
Czy wystarczy włączone konto gościa? Czy muszę "przełączyć użytkownika" i być zalogowanym również na gościu? I czy konto gościa trzeba zabezpieczyć hasłem?
Odpowiedz
Powiedz badz pokaz co jest nie tak. Widzisz katalog w sieci? Czy masz do niego dostep z Hyundai'a?
Odpowiedz
Wchodzę na na otoczenie sieciowe w Hyundaiu, owszem znajduje mój komputer w sieci, ale gdy wchodzę na niego, jest tam pusto.
Dziwne, bo kolega z sieci ma udostępnione filmy i u niego bez problemu wszystko widzi, wszystko śmiga cacy.
Jestem w grupie roboczej WORKGROUP lecz Hyundai bez problemu znajduje także inne. Dla pewności wyłączyłem antywirusa (NOD32).
Odpowiedz
Czyli masz dostep do folderu i na niego mozesz wejsc Smile Nadaj uprawnienia na Pelen Dostep dla grupy Wszyscy a takze dla grupy Siec...
Odpowiedz
Problem rozwiązany, wcześniej miałem nadane uprawnienia dla wszystkich, po dodaniu uprawnień na Gość wszystko elegancko zatrybiło Smile

Dzięki za pomoc Smile

Ps. Chyba czas pomyśleć nad zmianą Windowsa hehe Wink
Odpowiedz
Smile Gratuluje Smile

Na przyszlosc pamietaj, ze jezeli masz dostep do folderu, a nie widzisz w nim plikow to jeszcze musisz nadac uprawnienia danej grupie. Niepotrzebnie trzymasz konto goscia na komputerze.

Oczywiscie, pora na zmiane systemu np na Windows 7 Home Premium Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości