Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Downmix
Chciałbym się dowiedzieć czy Asus O! Play posiada wbudowane dekodery umożliwiające downmix dźwięku wielokanałowego do stereo?? Chodzi o to czy bez problemu będą działać filmy ze ścieżką dźwiękową wielokanałową poprzez kabel analogowy??
Odpowiedz
Oczywiscie Smile Downmix bez problemu dziala dla sciezek AC3 oraz DTS zgodnych z panujacym standardem kodowania. Mozesz sobie zatem wypuscic dzwiek poprzez hdmi bezposrednio do telewizora badz wypuscic analogiem do wzmacniacza/telewizora. Obecnie telewizory posiadaja wbudowane dekodery dzwieku Dolby Digital Plus oraz DTS Smile
Odpowiedz
A ja mam trochę inne pytanie i nie wiem czy tutaj powinienem pytać ale nie będe zakładał nowego tematu.

Dzisiaj chciałem sobie wypuścić dźwięk z Asusa kablem jack chinch otóż mam 5.1 komputerowe Creative i mam wejście AUX podłączałem już wiele różnych rzeczy i było OK ale jak podłączyłem Asusa to strasznie buczy Sad dźwięk idzie i słychać w głośnikach ale to buczenie mnie strasznie denerwuję , tak wiem że nie uzyskam normalnego 5.1 ale chodziło mi o zwykłe podłączenie bo na pewno na takim zestawie 5.1 dźwięk jest dużo lepszy nić z głośniczków TV zwłaszcza że mogę sobie basu podkręcić i efekt filmu jest całkiem inny, próbował już ktoś tak podłączyć O!Play może z moim egzemplarzem coś nie tak.

Wpinając samego "jacka" w AUX nic nie byczy cisza dopiero byczenie jest jak wepnę chinche do O!Playa
LG37LH3000 + Asus O!Play HDP-R1 + Samsung S2 Portable 500 GB
Odpowiedz
Buczy na obydwu kanalach czy tylko w ktoryms z nich? Jezeli w obydwu to prawdopodobnie masy nie ma (uziemienia, GND) Tongue
Odpowiedz
No niestety buczy na obydwóch kanałach , a z uziemieniem to nie wiem co mogę zrobić tym bardziej że wtyczka od zasilacza jest wąsa bez uziemienia. Pierwszy raz się z takim czymś spotykam p przyznaję że rozłożyłem ręce ale spróbuję jeszcze dzisiaj podłączyć O!Play'a tym kablem 3x chinch który był w zestawie do TV i zobaczę czy też będzie buczeć w telewizorze
Odpowiedz
Telewizor ma uziemienie i mase na wejsciu, glosniki bucza, bo nie ma masy. Ogoleni Creative to glosniki piszczki, kolega ma model T6100 i zaluje, ze je kupil. Niby subwoofer dobry, a tu taki badziew heh Musisz mase uziemic od cincha, podlacz pod obudowe komputera jeden kabelek od masy Tongue
Odpowiedz
OK spróbuję i dam znać a wracając do Creative to ja swój zestaw mam już chyba z 5 lat i złego słowa nie powiem bo jestem bardzo zadowolony a wiem co mówię bo jestem muzykiem gram po imprezach (klawisz, wokal) i na jakość dźwięku nie mogę narzekać.
Odpowiedz
Ja mialem Logitech X-530 do tego czasu, az nie wymienilem na to co mam w opisie Smile
Odpowiedz
NIe zakladam nowego watku.Prosze o odpowiedz.

Nosze sie z zamiarem kupna asusa teraz mam lipnego asmaxa(nie ma downmixu)
chce podlaczyc dzwiek przez wyjscie cyfrowe do przetwornika od mojego zestawu stereo.Przetwornik max obsluguje PCM 96khz/24bit.

Pytanie jakie parametry bedzie mial sygnal po downmixie z asusa i czy ktos ma doswiadczenie jak sprawa dzwieku wyglada na zwyklym przetworniku od systemu audio.Czy sa jakies problemy bo powiem ze mam juz dosc ciaglego konwertowania audio na kompie aby miec dzwiek przez przetwornik na glosnikach.
Odpowiedz
Poczytaj ten watek: viewtopic.php?f=16&t=271

Wszystkigo sie dowiesz co posiada asus Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości