Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem UNSUPPORTED GMC
Na zwyklym divx napis UNSUPPORTED GMC obraz sie tnie i pikseloza dlaczego pomocy!?
Odpowiedz
Problem dzieje sie wtenczas, gdy nasz plik w postaci kompresora MPEG-4 nie jest zgodny ze standardem. Dekoder O!Playa nie moze odczytac zawartosci dynamicznego obrazu tzw GMC. W tym momencie nastepuje spikselowanie badz calkowite usuniecie klatki danego obrazu. Jednynym sensownym sposobem jest przekodowanie takiej zawartosci obrazu do standardowego formatu MPEG-4. Jesli plik nie trzyma sie standardow to potem to wychodzi na jaw.

Tyczy sie to samo, gdy np. posiadamy sciezke filmowa audio w postaci Dolby Digital 2.0 192kbps, gdzie standardem jest 256kbps i jest to jedyna przepustowosc dla sciezki 2 kanalowej.
Odpowiedz
Jakim programem można to zrobić (konwersję)?
Odpowiedz
Np. programem AVI ReComp...
Odpowiedz
Tak, zgadzam sie z kolega Smile bardzo dobry program do rebuildu AVI zgodnego ze standardem Smile a takze polecam Dema DivX Fix...
Odpowiedz
Cytat:Tyczy sie to samo, gdy np. posiadamy sciezke filmowa audio w postaci Dolby Digital 2.0 192kbps, gdzie standardem jest 256kbps i jest to jedyna przepustowosc dla sciezki 2 kanalowej.

Asus bez problemu radzi sobie z Dolby Digital 2.0 192kbps. Przetestowałem. A co do GMC to bardzo dziwne, że sobie nie radzi skoro każdy zwykły odtwarzacz dvd z obsługą divx na rynku sobie z radzi. Szukałem w moich zbiorach filmu z GMC ale nie udało mi się nic poszukać.
Odpowiedz
Oczywiscie, ze sobie poradzi, ale dzwiek masz kaszane tak jak w przypadku mp3 ponizej 192kbps czyli dajmy na to 128kbps, tak samo AC3 192kbps, wiec jaki sens? Sztuka jest uzyskac doskonaly dzwiek zachowujac optymalny rozmiar. Nie lubie takich wynalazkow. Jezeli standardem jest 256kbps to dlaczego ludzie niszcza to co jest uwarunkowane? NIe rozumiem tego. Z GMC roznie bywa Smile
Odpowiedz
Cytat:Oczywiscie, ze sobie poradzi, ale dzwiek masz kaszane tak jak w przypadku mp3 ponizej 192kbps czyli dajmy na to 128kbps, tak samo AC3 192kbps, wiec jaki sens? Sztuka jest uzyskac doskonaly dzwiek zachowujac optymalny rozmiar. Nie lubie takich wynalazkow. Jezeli standardem jest 256kbps to dlaczego ludzie niszcza to co jest uwarunkowane? NIe rozumiem tego. Z GMC roznie bywa Smile

Zgadza się. Jednak z tego co pamiętam (a kilka filmów skompresowałem do xvida) to zdarzają się filmy DVD, które "oryginalnie" mają dźwięk 192kbps więc nie do końca to jest wina osoby/grupy kompresującej dany film. Poza tym jeśli nie ma się dobrych głośników (naprawde dobrych) to zwyczajnie nie zauważy się różnicy między 256kbps a 192.
Odpowiedz
Ej no jeszcze nigdy nie widzialem zeby DVD mialo 192kbps, to jakis nieoryginalny film byl Smile Wytwornie musza sie trzymac standardow, zeby sprzedac film. Czy kupilbys film ze sciezka 348kbps czy 448kbps? Smile Ja tam wole sie trzymac standardow, zeby potem na jakims innym urzadzeniu nie bylo problemu Smile
Odpowiedz
Cytat:Ej no jeszcze nigdy nie widzialem zeby DVD mialo 192kbps, to jakis nieoryginalny film byl

OryginalneSmile

Żeby nie być gołosłownym (dźwięk ac3 192kbps):

1. For a Few Dollars More (Za Kilka Dolarów Więcej) NTSC
2. U.S. Marshals (Wydział Pościgowy) PAL
3. One Flew Over The Cuckoo's Nest (Lot nad Kukułczym Gniazdem) PAL
4. Pan Tadeusz PAL

I na koniec perełkaSmile:
1. Chicago PAL AC3 320kbps

Cytat:Czy kupilbys film ze sciezka 348kbps czy 448kbps?

Dla mnie standardem jest sam format AC3 a kbps to tylko wyznacznik jakości/kompresji.

Jednak zgadzam się, że powinno się kompresować według standardów a wtedy uniknie się wielu problemów.
Odpowiedz
O masz ci los Big Grin 320kbps toz to paranoja jakas Dodgy ale niech i tak bedzie Smile Ale unsupported GMC nie wyskakuje na tych filmach nie?

Dla plikow .AVI niestety jest za duzo koderow i dlatego sa problemy w pozniejszym uzytkowaniu takiego pliku. Wiadomo, kiedys liczyl sie rozmiar pliku wiec wymyslono .avi, potem zas .rm, .rmvb i pochodne, a dzis liczy sie jakosc jednym slowem nie patrzac na wielkosc pliku Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości