Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Funkcja "Auto HDMI"
Posiadam TV LCD tzw. HD Ready, czyli rozdzielczość matrycy to 1366 x 768. W moim Asusie mam ustawioną opcję Auto HDMI. Odtwarzacz przesyła jednak do telewizora obraz 1080p (sprawdzane w opcjach tv), czy to normalne? Czy nie powinien wykryć rozdzielczości telewizora i przesyłać obraz w natywnej (czyli najlepszej) rozdzielczości matrycy 1366 x 768? Telewizor w takim przypadku, musi skalować obraz w dół, a jak wiadomo każde skalowanie obrazu pogarsza jego jakość, przy czym downscaling w mniejszym stopniu niż upscaling, ale jednak. W moim xboxie360 też mam ustawioną opcję "auto hdmi" i konsola przesyła do tv obraz 1366 x 768.

Mam dodatkowe pytania, do czego służą opcje:
- "1080P 24Hz" ON/OFF
- "Noise Reduction" ON/OFF
- "Night mode" ON/OFF

EDIT: Pomyliłem rozdziałki. Poprawione Smile
Odpowiedz
linchpin napisał(a):Mam dodatkowe pytania, do czego służą opcje:
- "1080P 24Hz" ON/OFF
- "Noise Reduction" ON/OFF
- "Night mode" ON/OFF

* opcja - "1080P 24Hz" ON/OFF słuzy do downscalingu syganlu 1080p 24Hz czyli najwyzszego z mozliwych w 24bitowej palecie kolorow
* opcja - "Noise Reduction" ON/OFF - sluzy do redukcji szumow obrazu np. w Divx
* opcja - "Night mode" ON/OFF[/quote] - sluzy do dopasowania warunkow wyswietlania do pracy w nocy

Jezeli chodzi o sygnal to sprawdz jaki podaje Asus jezeli zapodasz film DVD, a jaki przy HD i Full HD. Asus domyslnie wysyla sygnal taki jaki mu sie poda i taki powinien odebrac TV po HDMI.
np w mojej plazmie Full HD jezeli zapodam film DVD to sie nic nie wyswietla, jezeli zapodam HD to sie wyswietla 720p, a jezeli Full HD to sie wyswietla 1080p. Sa to tryby dla telewizora.
Odpowiedz
Materiału 1080p jeszcze nie miałem okazji uruchamiać, ale niezależnie czy odpalę dvd, zwykłego divxa sd, divxa hd 720p czy mkv 720p telewizor twierdzi, że dostaje sygnał 1080p. Tak jakby odtwarzacz skalował wszystko do full hd i taki sygnał przesyłał do tv.
Odpowiedz
U mnie tez niezaleznie od tego co bym puscil tv pokazuje 1080p. Bawilem sie ustawieniami i nie widzialem zadnej roznicy w obrazie przy filmie w 720p zarowno przy ustawieniu asusa recznie na 720p czy tez 1080p. Wiec chyba nie musisz sie obawiac pogorszenia jakosci.
Odpowiedz
A telewizory macie plazmy czy LCD? O ile mi wiadomo to zaden LCD nie jest Full HD, posiada tylko matryce o takiej rozdzielczosci, ale elektronika nie jest w stanie takiej rozdzielczosci pociagnac jako obraz ruchomy. Jak macie Asusa ustawionego, ze wam non stop pokazuje 1080p? Nawet jezeli ustawicie recznie 720p? Niezaleznie jaki film wlaczycie?
Odpowiedz
Asus ustawiony na "HDMI Auto", uruchamiam jakikolwiek plik (sd lub 720p), a telewizor pokazuje, że dostaje 1080p.
Odpowiedz
Jesteś pewien, że Ci pokazuje 1080p a nie 1080i, jeżeli masz TV HD Ready to nie ma takiej możliwości żeby ci pokazał rozdzielczość 1080p. U mnie na HDMI Auto Asus przełącza się w tryb 1080i (mam TV HD Ready) ponieważ jest to maksymalna rozdziałka jaką jest w stanie obsłużyć TV HD Ready (tzw. 1080 z przeplotem) jednak należy używać trybu 720p, ponieważ jest to rozdzielczość natywna HD Ready. A tak na marginesie rozdzielczość HD Ready to jest 1280x720 a nie 1024x768.
Odpowiedz
Posprawdzajcie sobie lepiej ustawienia. Sa spekulacje na temat HD Ready, tak prawde mowiac rozdzielczosc prawidlowa to 1280x720 tzw 720p (progressive). Wymagania stawiaja, aby dany monitor/telewizor byl opatrzony znakiem HD Ready musi miec min. 720 linii w poziomie, taka plazma o rozdzielczosc 1024x768 posiada niejako 768 linii w poziomie czyli spelnia wymagania, ale nie wolno stwierdzac, ze taka plazma badz taka rozdzielczosc to rozdzielczosc HD.

Calipso232 mowi prawde, plazma HD Ready nigdy nie wyswietli 1080p, poniewaz nie posiada takiego trybu. 1080i (przeplot - interlaced) to jedyny maksymalny tryb dla takich plazm.
Odpowiedz
Calipso232 napisał(a):Jesteś pewien, że Ci pokazuje 1080p a nie 1080i, jeżeli masz TV HD Ready to nie ma takiej możliwości żeby ci pokazał rozdzielczość 1080p.
Oto dowód:
[Obrazek: 1080p.jpg]

TV LCD 32'' LG 32LH2000 =>Specyfikacja<=

Calipso232 napisał(a):U mnie na HDMI Auto Asus przełącza się w tryb 1080i (mam TV HD Ready) ponieważ jest to maksymalna rozdziałka jaką jest w stanie obsłużyć TV HD Ready (tzw. 1080 z przeplotem)
Mnie się wydaje, że TV pokazuje tylko, jaki sygnał dostaje na wejście (w tym przypadku 1080p, bo taki sygnał podaje Asus), bo i tak fizycznie nie jest w stanie wyświetlić nic powyżej rozdzielczości swojej matrycy i wszystko jest skalowane w dół do tej właśnie rozdziałki.

Calipso232 napisał(a):[...]jednak należy używać trybu 720p, ponieważ jest to rozdzielczość natywna HD Ready. A tak na marginesie rozdzielczość HD Ready to jest 1280x720 a nie 1024x768.
Fakt, pomyliłem się, czeski błąd. Jednak rację masz tylko połowicznie, bo TV LCD tzw. HD Ready mają rozdzielczość matrycy 1366 x 768 (taka ma też mój TV), jest ona wyższa od standardu HD 720p.

Pozatym HD Ready to nie rozdzielczość 720p! Często można przeczytać tu i ówdzie "rozdzielczość hd ready" co jest błędnym określeniem. HD Ready to znak, tak jak napisał djvolt, który mówi, że odbiornik spełnia minimalne wymagania do wyświatlania obrazu HD (720 linii w poziomie). Jak widać na przykładzie mojego TV LCD HD Ready, ma on rozdziałkę 1366 x 768, więc spełnia te wymogi, ale 720p to nie jest natywna rozdzielczość jego matrycy.

djvolt napisał(a):Posprawdzajcie sobie lepiej ustawienia.
Jakie?
djvolt napisał(a):1080i (przeplot - interlaced) to jedyny maksymalny tryb dla takich plazm.
Cały czas mowa o LCD Wink
Odpowiedz
Aa no to zmienia fakt, że odbiera sygnał 1080p, taka rozdzielczosc jest w stanie odebrac sygnal, lecz jak to sie ma do jakosci? 1080p jak sama nazwa wskazuje jest to sygnal progresywny o rozdzielczosci 1920x1080, wiec taki telewizor skaluje w dol, nie lepiej puscic tylko HD? Przynajmniej w pelni obsluzy obraz HD.
Odpowiedz
Mówiąc szczerze to nie kumam tego co napisałeś Smile Chodzi Ci o to, że lepiej wstawić w Asusie 720p? Spoko, mogę, ale wtedy TV będzie skalował obraz w górę, do rozdzielczości matrycy 1366 x 768. W tej chwili, odbierając sygnał 1080p skaluje w dół. Zawsze lepiej skalować w dół, niż w górę, a najlepiej nie skalować w cale. Przy trybie automatycznym hdmi Xbox wysyła mi sygnał 1366 x 768 i jest git, Asus tego nie robi Smile W tym całe sedno sprawy! Smile
Odpowiedz
HD Ready to rozdzielczość 1280x720, rozdzielczość 1366x768 jest pewnego rodzaju rozszerzeniem niezgodnym ze stantardem HD Ready co nie zmienia faktu, że niektóre urządzenia obsługują tą rozdzielczość - rozdzielczość ta została wprowadzona dla zachowania zgodności ze standartem VESA, Asus tej rozdzielczości nie obsługuje. Masz rację, sygnał na TV wchodzi być może 1080p ale tv HD Ready robi sobie skalowanie w dół do 1080i. Najlepszą jakość uzyskasz w przypadku Asusa ustawiając sygnał ręcznie na 720p. 1080i to na dobrą sprawę jest sygnał o połowę mniejszej rozdzielczości pionowej, czyli 540p, chociaż nie do końca.
Odpowiedz
Calipso232 napisał(a):[...]Masz rację, sygnał na TV wchodzi być może 1080p ale tv HD Ready robi sobie skalowanie w dół do 1080i.[...]
Po co ma robić skalowanie do 1080i skoro matryca ma rozdzielczość 1366x768? Logika podpowiada, że robi skalowanie 1080p na 1366x768p.

Calipso232 napisał(a):[...]Najlepszą jakość uzyskasz w przypadku Asusa ustawiając sygnał ręcznie na 720p. 1080i to na dobrą sprawę jest sygnał o połowę mniejszej rozdzielczości pionowej, czyli 540p, chociaż nie do końca.
Wiem na czym polega różnica między "progressive scan", a "interlaced". Reasumując wg. ciebie:
- jeśli Asus wysyła sygnał 1080p, to w rzeczywistości oglądam 1366x768i
- jeśli Asus wysyła sygnał 720p, to w rzeczywistości oglądam 1366x768p

Teraz co jest lepsze? 1366x768i przeskalowane w dół z 1080p? Czy 1366x768p przeskalowane w górę (czyli gorzej) z 720p?

Pozatym skąd pewność, że żaden TV HD Ready nie przyjmuje 1080p? Specyfikacja HD Ready mówi o minimalnych wymaganiach (1080i przy 50 i 60 Hz), co nie oznacza, że telewizor nie może obsługiwać wyższych standardów. Może o tym świadczyć fakt, że mój LCD rozpoznaje 1080p, chociaż oczywiście pewności nie mam.
Odpowiedz
Oczywiście, że TV HD Ready (nazwijmy to HDR) obsłuży sygnał 1080p (czyli full HD) ale nie jest go w stanie wyświtlić na swojej matrycy i do tego właśnie służy standard 1080i czyli do wyświetlania zawartości full HD na matrycach o mniejszej rozdzielczości (np. HDR).

Cytat:Wiem na czym polega różnica między "progressive scan", a "interlaced". Reasumując wg. ciebie:
- jeśli Asus wysyła sygnał 1080p, to w rzeczywistości oglądam 1366x768i
- jeśli Asus wysyła sygnał 720p, to w rzeczywistości oglądam 1366x768p

Nie:

- jeśli Asus wysyła sygnał 1080p, to oglądasz w rzeczywistości 1920x1080i
- jeśli Asus wysyła sygnał 720p, to oglądasz w rzeczywistości 1280x720p

Rozdzielczośc 1366x768 uzyskujesz tylko jeżeli urządzenie (np. XBox) może natywnie wysłać taki sygnał, nie da się uzyskać tej rozdzielczości z Asusa.

I jeszcze przypomnienie za Wikipedią:

Cytat:1080i – oznaczenie jednej z rozdzielczości telewizji HDTV (ang. High-definition television), z przeplotem "i" (ang. interlaced).

Rozdzielczość ta wynosi 1920 × 1080, a sygnał nadawany jest w proporcji 16:9. Jedna klatka podaje parzyste linie, a następna nieparzyste, czyli jedna klatka ma rozdzielczość 1920 x 540.
Odpowiedz
Calipso232 napisał(a):- jeśli Asus wysyła sygnał 1080p, to oglądasz w rzeczywistości 1920x1080i
- jeśli Asus wysyła sygnał 720p, to oglądasz w rzeczywistości 1280x720p

W jaki sposób mogę oglądać 1920x1080i, skoro matryca ma rozdzielczość 1366x768? To przeczy prawom fizyki! Big Grin Każdy materiał na wejściu tv, niezależnie jakiej jest rozdzielczości ZAWSZE MUSI być przetworzony przez wewnętrzny skaler telewizora na natywną rozdzielczość matrycy, czyli 1366x768! I cały sęk w tym, czy poradzi on sobie lepiej ze skalowaniem w dół z 1080p (czy jak ty twierdzisz 1080i) do 1366x768, czy skalowaniem w górę z 720p do 1366x768? Najlepsza systuacja jest wtedy, gdy skaler telewizora nie musi przetwarzać w ogóle obrazu i jest on nadawany w rozdziałce identycznej, jak rozdziałka matrycy. Xbox to robi, bo ma wewnętrzny bardzo dobry sprzętowy skaler, Asus nie ma tej opcji, o czym już teraz wiem Smile

Popatrz na monitory LCD, zawsze najlepszej jakości obraz otrzymasz wtedy, gdy karta graficzna wysyła obraz o rozdzielczości identycznej jak natywna (fizyczna) rozdzielczość matrycy. Wewnętrzne skalery monitorów słabo radzą sobie (przynajmniej tak było jeszcze do niedawna, ale nie jestem na bieżąco) z innymi rozdziałkami, wystarczy spojrzeć na wyświetlane czcionki, gdy rozdzielczość jest inna.

Wg. ciebie działa to mniej więcej tak:

1080p (na wejściu) -> 1080i -> downscaling -> 1366x768i
720p (na wejściu) -> upscaling -> 1366x768p

Z druga opcją się zgodzę, natomiast w pierwszej nie wydaje mi się, żeby tv nie rozpoznawał i nie obsługiwał "p" i przetwarzał sygnał na "i", skoro rozpoznaje i poprawnie wyświetla ten tryb.
Wg mnie jest tak:

1080p (na wejściu) -> downscaling -> 1366x768p
720p (na wejściu) -> upscaling -> 1366x768p

A, że zawsze lepiej skalować w dół niż w górę (polecam spróbować na dowolnym zdjęciu cyfrowym .jpg), to pierwsza opcja wg. mnie jest lepsza i na niej uzyskam lepszą jakość obrazu, chociaż w praktyce różnica będzie trudno dostrzegalna gołym okiem Smile
Odpowiedz
Sam sobie zaprzeczasz, jeżeli uważasz, że twój TV nie jest w stanie wyświetlić 1080i, to jak może wyświetlić 1080p.

Ale wracając to tematu, jeżeli na twój TV wchodzi sygnał 1080p to TV robi downscaling ale do trybu 1080i, jak już pisałem faktycznie jest to rozdzielczość 540p. To że matryca ma rozdzielczość natywną 1366x768 nie oznacza, że nie może wyświetlić trybów o niższej rozdzielczości, nie może na pewno wyświetlić trybów o wyższej rozdzielczości. Na pewno nie odbywa się żadne skalowanie w dół do 1366x768, uwierz mi. Przeczytaj sobie specyfikację twojego TV ze strony producenta lub instrukcję, jest tam napisane, że wyświetla 1080i bez żadnego skalowania w dół.

Teraz z trochę innej beczki:

Jeżeli chodzi o tryb 1080i to ma on następujące wady:

- faktycznie jest to rozdzielczość 540p (jak już wspominałem)
- ponieważ jest to wyświetlanie na przemian dwóch klatek to zamiast np 60Hz mamy w rzeczywistości 30Hz
- efekt migotania na poziomej granicy dwóch obszarów o dużej różnicy jasności
Odpowiedz
Calipso232 napisał(a):Sam sobie zaprzeczasz, jeżeli uważasz, że twój TV nie jest w stanie wyświetlić 1080i, to jak może wyświetlić 1080p.
Gdzie tak napisałem?

Calipso232 napisał(a):Na pewno nie odbywa się żadne skalowanie w dół do 1366x768, uwierz mi. Przeczytaj sobie specyfikację twojego TV ze strony producenta lub instrukcję, jest tam napisane, że wyświetla 1080i bez żadnego skalowania w dół.
To, że w 1080i wyświetlany jest naprzemiennie co drugi wiersz pikseli nie oznacza, że upchniesz to bez konwersji na 768 liniach matrycy, bo obraz ma dalej 1080 poziomych linii, tyle, że co druga jest zapełniona. Jak chcesz to zrobić bez skalowania?
Odpowiedz
Mam pytanie do Autora postu.

Jesteś w stanie podłączyć do swojego TV coś innego niż ASUS po HDMI. i ustawić 1080p. Xbox, PS3, Laptop

Wcale bym się nie zdziwił jakbyś zamiast 32LH2000 miał 32LH3000. Albo jakaś inna wersja LH2000 tylko że mało kto o tym wie.
Odpowiedz
Cytat:Sam sobie zaprzeczasz, jeżeli uważasz, że twój TV nie jest w stanie wyświetlić 1080i, to jak może wyświetlić 1080p.

Gdzie tak napisałem?

Cytuję:

Cytat:W jaki sposób mogę oglądać 1920x1080i, skoro matryca ma rozdzielczość 1366x768? To przeczy prawom fizyki!

Człowieku, zapoznaj się najpierw trochę z teorią wyświetlnia obrazu TV, najlepiej począwszy od starych TV CRT. Piszesz, że wiesz na czym polega wyświetlanie z "przeplotem" a z twoich wypowiedzi wynika, że nie masz o tym pojęcia. Wyświetlanie z przeplotem nie polaga na tym, że jak Ty to napisałeś "obraz ma dalej 1080 poziomych linii, tyle, że co druga jest zapełniona", tylko na tym, że w jednej linii ekranu są wyświetlane naprzemian linia nieparzysta a w następnym skanie linia parzysta, czyli w jednej linii są wyświetlane na przemian dwie linie, dlatego faktycznie do wyświetlenia 1080i potrzebnych jest tylko 540 linii matrycy i dlatego dla częstotliwości 60Hz w trybie 1080i masz faktyczną częstotliwość 30Hz, na wyświetlenie jednej ramki 1080p potrzeba dwóch ramek 1080i.
Odpowiedz
Calipso232 napisał(a):
Cytat:Sam sobie zaprzeczasz, jeżeli uważasz, że twój TV nie jest w stanie wyświetlić 1080i, to jak może wyświetlić 1080p.

Gdzie tak napisałem?

Cytuję:

Cytat:W jaki sposób mogę oglądać 1920x1080i, skoro matryca ma rozdzielczość 1366x768? To przeczy prawom fizyki!
Twierdziłeś, że na tv z rozdzielczością matrycy 1366x768 będę oglądał obraz 1920x1080i, co jest bzdurą. Nie wyłapałeś różnicy między "oglądaniem obrazu" w danej rozdzielczości, a "obsługiwaniem/rozpoznawaniem" danej rozdzielczości przez wejście telewizora?

Calipso232 napisał(a):Człowieku, zapoznaj się najpierw trochę z teorią wyświetlnia obrazu TV, najlepiej począwszy od starych TV CRT. Piszesz, że wiesz na czym polega wyświetlanie z "przeplotem" a z twoich wypowiedzi wynika, że nie masz o tym pojęcia. Wyświetlanie z przeplotem nie polaga na tym, że jak Ty to napisałeś "obraz ma dalej 1080 poziomych linii, tyle, że co druga jest zapełniona", tylko na tym, że w jednej linii ekranu są wyświetlane naprzemian linia nieparzysta a w następnym skanie linia parzysta, czyli w jednej linii są wyświetlane na przemian dwie linie, dlatego faktycznie do wyświetlenia 1080i potrzebnych jest tylko 540 linii matrycy i dlatego dla częstotliwości 60Hz w trybie 1080i masz faktyczną częstotliwość 30Hz, na wyświetlenie jednej ramki 1080p potrzeba dwóch ramek 1080i.
Nie "człowiekuj" mi tu to raz, a dwa piszesz takie głupoty, że aż oczy więdną od czytania Smile
Niech ci zasadę przeplotu i składania pełnej klatki z dwóch półobrazów wyjaśni ta prosta ilustracja:
[Obrazek: interlaced-scan.jpg]

Jeśli dalej po tym będziesz twierdził, że do wyświetlania tego przykładowego obrazu o 14 poziomych liniach w trybie "z przeplotem" wystarczy matryca z 7 liniami to stracę wiarę w ludzi Big Grin
Odpowiedz
Widze, ze tu sie toczy ostra walka Big Grin

Dorzuce tylko 3 grosze... Zaden LCD nie obsluzy rozdzielczosci Full HD w pelni w obrazie ruchomym...

Koledzy, o co wy sie klocicie? I jeden i drugi macie racje Wink Na tym wlasnie polega "wojna standardow" tylko, ze te nieco odbiegaja od normy i sa inaczej interpretowane Smile

Wiadomo, ze sygnal z koncowka "p" zawsze bedzie lepszy i nie wystapia znieksztalcenia, migotanie tak jak to ma sie przy "i".

W twoim przypadku linchpin telewizor odbierajac sygnal 1080p transkoduje (downscaling) do rozdzielczosci twojego ekranu przez co proporcje obrazu oraz detale nie sa porownywalne z oryginalem. Jezeli zas ustawisz na tryb 720p to zachowasz proporcje obrazu tracac tylko na liniach pionowych/poziomych (rozdzielczosci). Musisz takze zauwazyc czy w trybie 720p telewizor skaluje obraz czy nie (bardzo wazne!). Jezeli skanuje obraz i skaluje to wylacz to w automacie. Trybu 1080p nie uzywaj, bo szkoda sprzetu, zeby cierpial.

Te tryby 720p i 1080p to tylko pseudo tryby, ten telewizor nie obsluguje takich trybow i tak jak mowi Calipso232 obraz zawsze najpierw jest transkodowany do "i", a potem dopiero puszczany na ekran w odpowiedniej rozdzielczosci. Najlepiej o tym sie przekonasz, gdy podlaczysz TV poprzez kabel HDMI z komputerem i zobaczysz jakie rozdzielczosci faktycznie twoj TV obsluguje i jakie tryby twoja grafa wykryje.

Powiedz jeszcze czy gdy dasz tryb 720p to masz obciete boki i gore ekranu?
Odpowiedz
Na tym rysunku jest tak jak Ci pisałem: w pierwszym przebiegu wyświetlane są linie nieparzyste po murzyńsku to jest "odd", natomiast w drugim przebiegu lub skanie (jak kto woli) wyświetlane są linie parzyste "even". I te skany (opisane są na rysunku jako "fields") są wyświetlane na zmianę. Pod rysunkiem jest opisane, że do utworzenia jednej ramki "frame" potrzeba dwóch "field'ów" czyli skanów. Ponieważ masz napisane, że "Display Rate: 60 fields per seconds" a Field 1 + Field 2 = Frame to ramki czyli "Frame'y" wyświetlane są z częstotliwością 30 ramek na sekundę (30 frames per second)

To właśnie udało mi się odczytać z twojego rysunku.

A tak na zdrowy rozum, jeżeli mam TV Full HD z 1080 liniami, to po jakiego grzyba miałbym chcieć wyświetlać co drugą linię. Jak już wcześniej pisałem tryb 1080i jest po to, by materiały Full HD można było wyświetlić na TV HD Ready.
Odpowiedz
Calipso232 napisał(a):Na tym rysunku jest tak jak Ci pisałem: w pierwszym przebiegu wyświetlane są linie nieparzyste po murzyńsku to jest "odd", natomiast w drugim przebiegu lub skanie (jak kto woli) wyświetlane są linie parzyste "even". I te skany (opisane są na rysunku jako "fields") są wyświetlane na zmianę. Pod rysunkiem jest opisane, że do utworzenia jednej ramki "frame" potrzeba dwóch "field'ów" czyli skanów. Ponieważ masz napisane, że "Display Rate: 60 fields per seconds" a Field 1 + Field 2 = Frame to ramki czyli "Frame'y" wyświetlane są z częstotliwością 30 ramek na sekundę (30 frames per second)
No bardzo ładnie opisałeś obrazek, tylko po co?

Calipso232 napisał(a):To właśnie udało mi się odczytać z twojego rysunku.
Więc oblałeś egzamin, bo jak widzisz cytując ciebie "po murzyńsku" na obrazku jest pokazane, że w półobrazie zapełniona jest co druga linia i pomimo tego, że wyświetlanych jest 7 linii, obraz ma rozdzielczośc pionową 14 linii. Naprawdę tak trudno to zrozumieć?

Calipso232 napisał(a):A tak na zdrowy rozum, jeżeli mam TV Full HD z 1080 liniami, to po jakiego grzyba miałbym chcieć wyświetlać co drugą linię. Jak już wcześniej pisałem tryb 1080i jest po to, by materiały Full HD można było wyświetlić na TV HD Ready.
1080i powstał na potrzeby telewizji, a po co jest taki tryb w Asusie? Nie wiem. Pewnie z tego powodu o którym piszesz, nigdzie nie twierdziłem, że tak nie jest. Poddałem w wątpliwość tylko twoje stwierdzenie, że każdy TV HD Ready obsłuży conajwyżej 1080i, bo ja mojemu podaje 1080p i śmiga jak ta lala. No, ale pewności oczywiście nie mam, być może konwertuje ten sygnał na taki z przeplotem.

Przyznam szczerze, że męczy mnie już ta rozmowa, więc ewentualnej odpowiedzi nie spodziewaj się prędko Smile
Odpowiedz
Eh moze czegos sie tutaj My

Nie ma co sie klocic, obydwoje macie racje. Specyfikacja standardu "i" jest podzielona na rozne strony, a takze zasada dzialania takiego standardu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości