Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Współpraca z adapterem SATA na USB
witam. mam pytanie czy ten asus będzie działał poprawnie jeśli podłącze do niego dysk 1tb SATA przez taki adapter (nie musi być koniecznie ten)
http://www.allegro.pl/item999496356_kon ... 5_d57.html
tak się zastanawiam bo jeśli by się okazało że bez problemów czyta dane to bym wymienił mojego dlinka na ten odtwarzacz i taki adapter a później dokupywać tylko dyski i robić kolekcje filmów Smile

------
do admina:
przepraszam, ale pisalem ten topic na telefonie i w zlym miejscu go umiescilem, jesli mozna prosic o przeniesienie do dzialu Hardware. z gory dziekuje Smile

Edit: Gotowe Smile djvolt
Odpowiedz
Z przesylaniem danych problemow nie bedzie, tylko jest taka sprawa (z doswiadczenia to wiem), ze te adaptery za 20zl to typowa chinszczyzna i niestety zasilacz dolaczony do tego zestawu nie zawsze potrafi dysk uruchomic. Swego czasu troche sie tym bawilem i czesto niestety dysk sie nie uruchamial albo tylko "pikal" albo wogole cisza byla. Zawsze na to pomagalo podlaczenie kabla z zasilacza od kompa i jak juz dysk ruszyl to dostep do danych byl bezproblemowy. Problemy byly zarowno z dyskami IDE jak i SATA takze musisz wziac pod uwage to, ze moze dysk nie odpalic, ale jak juz odpali to dzialac bedzie napewno Wink
Odpowiedz
Aha, dzieki za podpowiedz. A to moze polecasz jakis lepszy? To jesli finanse pozwola to lepiej troche doinwestowac i kupic cos co bedzie dzialac bez problemow Smile A podlaczales juz cos takiego? bo chcialbym miec pewnosc zanim sprzedam moja kieszen Smile w sumie ostatecznie bede podlaczal dysk do lapka i z niego puszczal filmy, ale wolalbym robic to bez dodatkowego sprzetu.
A i jeszcze jedno mi sie nasunelo: bo ten Asus po wgraniu modyfikacji potrafi sciagac torrenty, czy da rade przez taka (lub podobna) przejsciowke zapisywac te torrenty na dysku czy to juz dla niego za duzo?
Odpowiedz
Dobrze by bylo jakbys mogl poprostu przetestowac czy ten adapter odpali Twoj dysk. No ale wiadomo, ze z tym moze byc problem. Przez taki adapter do asusa nic nie podlaczalem bo pozbylem sie go juz dawno temu, kupilem zamiast niego zwykla obudowe na usb. Swojego czasu cena adaptera byla podobna a za obudowe dalem ponad 100zl ale odpalila kazdy mozliwy dysk. Oczywiscie jest szansa, ze to co teraz sprzedaja to juz jakas troche nowsza wersja i problemy z zasialaniem dyskow zniknely.

Przejrzyj dobrze allego moze znajdziesz jakiegos sprzedawce na tyle blisko zeby moc przetestowac sprzet. Jesli nie to mozesz rozwazyc zakup zwyklej obudowy z usb, ja konkretnie mam ICY BOX i dziala bezproblemowo.

Odnosnie torrentow to jest taka opcja ale wiaze sie z modyfikacja softu. Muislabys poczytac viewforum.php?f=22 i ewentualnie dopytac. Z tego co wiem to jeszcze costam do konca nie gra ale chlopaki walcza i mysle, ze skoro tyle juz wykombinowali to i z reszta sobie poradza. A jak wszystko bedzie smigac jak powinno to oczywiscie bedziesz mogl sciagac na swoj 1tb podlaczony przez usb Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości